zirve

en yüksek nokta.

sözlük içinde ise buluşmalar ve etkinliklerin gene adı.

her türlü sosyal faaliyet anlamı taşıyan zirvelerinize tam destek full destek efendim. sinema olur, spor olur, konser olur, fotograf faaliyeti olur, sergi ziyareti olur, canlı müzik aktivitesi olur ve buna benzer daha bir çok zirveler gerçekleştirilebilir.
sözlüğe hareket kazandıran aktivitelerdir. sık sık yapılacak zirve organizasyonları sözlüğü daha güzel yerlere getirecek gibi görünüyor.
en yüksek, doruk noktası. rüzgarların çok sert estiği yerdir. zirveye yavaş yavaş ve hazırlıklı çıkanlar için problem yoktur onlar çıkmayı da orada kalmanın şartlarınıda bilirler. kendini birden zirvede bulanlar hazırlıksız oldukları, yere sağlam basamadıkları için çabuk düşebilirler. zira yükseldikçe rüzgar hem sert esmeye başlar hemde oksijen azalır.
binbir zahmetle çıkılan ve paldır küldür inilen yerdir. ne kadar önlemini alırsanız da, ne kadar ayaklarınız yere sağlam da bassa da muhakkak biri sizi aşağıya atmak için fırsat kollar. beklemediğiniz yerden olunca mavi ekran belirir. bunun dışında el verip yardımcı olanına rastlanmamıştır. kısacası zirvede kalmak zordur.

(bkz: düşenin dostu olmaz)
bir zirveye gidebilecek kadar kendimi gerçekleştirebilmiş biri olmadığımdan * ben yokum efendim. hem zirveler benim ağırlığımı taşıyabilecek mi bakalım* neyse hayatımdaki öncelikleri hallettikten sonra sizlerle zirvelerde görüşmek üzere. *
istanbul'da en kısa zamanda yapılmasını istediğim aktivite.
bir sonrakini büyük bir heyecanla beklediğimiz aktivite.
dağların, tepelerin en yüksek noktası.