zorlu center

heyula şeklinde levent'in kalbinde yükselen yarı alışveriş merkezi, yarı residence bir şey. görüntüsünün iğrençliğinden geçtim satış ofisi bekarlara ev satmayacakmış ve daire almak isteyenlerle mülakat yapacakmış. götümle bile gülemedim.

ps: jamie oliver'in burda açacağı italyan lokantasına giderim diyordum, vazgeçtim. siktirsinler!
performans sanatları merkezi. son dönemin en popüler mekanlarından biri. 4 katlı otoparkından iç dizaynına kadar, oldukça başarılı bir mekan.
başarılı derken mimarisinden bahsetmiştim. boston gay men's chorus konserinin iptal olmasıyla kendini bitiren mekandır benim gözümde.
cats ve notre dame de paris gibi iki efsane müzikali izlettiren/türkiye'ye getiren performans sanatları merkezine sahip avm. ancak ramazan ve izleyici kitlesiyle hiç mi hiç ilgisi olmayan türk toplumunun bitmeyen ahlak kriterlerini bahane ederek seks gösterisi pardon müzik sunmaya gelen bir topluluğu iptal eden oluşum. sanat toplum içindiri benimseyen zihniyetle sadece birer beden olarak yaşamaya devam edeceğiz; çürümediğimizi sansak da kokuşmuşluğumuz ortada.
hayatımda gördüğüm en çirkin mimariye en robotik insanların doldurulduğu biçimsiz, insanı küçücük hissettiren, cam fanus biçimli ucube avm... zincirlikuyu da olup, içine girip baktınız mı bilmiyorum ama herkes mutsuz ve robotlar gibi dolanıp duruyor o mağazadan bu mağazaya. bu ucube yerin en iyi tarafı ise o operaların filan sahnelediği o performans merkezi.
boston gay men's chorus konserini düzenleyip sonrasında iptal eden mekan, koroya tazminat ödemesi sebebiyle aslında türkiyedeki boğaziçi üniversitesinde gerçekleşecek konsere istemeyerek sponsor olmuş oldu. nasıl üzüldüğümü anlatamam açıkçası.
lp'nin 1 nisan 2018'de konser vereceği mekan. boston gay men's chorus konserini homofobiklerin baskılarına dayanamayıp iptal eden psm, bakalım lezbiyen şarkıcının konserini bilet alanları mağdur etmeden gerçekleştirebilecek mi?