15 temmuz kutlamaları

kendimi hangi mağaraya kapatsam da haberdar olmasam diye hayıflandığım ama muhtemelen fazlasıyla haberdar olmaya maruz bırakılacağımız etkinlikler.
hafta itibariyle tüm tvlerde 15 temmuz hükümüte yaranma yalaklanma olarak başlamış olan kutlamalardır. hepsi kanallarına logolar koymuş türlü türlü belgesel programı hazırlamıştır.

ha bu arada 19 mayıs,29 ekim gibi törenlerdeki gibi öğrenci toplayamazsın zira tatil.. yada f16 larla türk yıldızlarına gösteri desen tamamen konsepte ters.

onu bunu bırakaın ölen öldüğü ile kalmıştır
bu gün rte nin kurtuluş günü ve akp nin propaganda ve reklam günü olarak hafızalara yerleşecektir.zira türkiye deki her 3 şeyden birinin adı 15 temmuz.
ölenleri anma değil de baya bi bayram havasına sokarlar bunlar olayı!

(bkz: 15 temmuz demokrasi bayramı)
16 temmuz gecesi de devam edeceği söylenen kutlamalardır. ancak, 16 temmuz sabahında kpss'nin 2. adımı öğretmenlik alan bilgisi testi(öabt) uygulanacaktır. bu adaylar gecenin geç saatlerine kadar devam edecek kutlamadan etkilenmeyecek mi? kutlamalara katılanlar geç saatte yatacak ve yorgun olacak, katılmayan da gürültü patırtı yüzünden uykularını alamayacaklar. sadece belli başlı büyükşehirlerde yapılacak bu sınava küçük şehirlerden insanlar nasıl katılacaklar? bir de şöyle bir açıdan bakalım; ösym bu tarihte kutlama olacağını tahmin edemeyecek derecede rezil bir teşebbüste nasıl bulunur? bu sınavın tarihine karar verirken insan biraz düşünmez mi? bir de işin siyasi boyutu var oraya girmek istemiyorum.
arkadaşlarımın çoğu o tarihlerde ya tatil bölgelerine ya da yurtdışına kaçış planı yaptı sırf şuna maruz kalmamak için. ben de kendimi eve kapatıp iletişimden uzak bir gün geçirmeyi planlıyorum.
hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunup dağılacaklarını mı düşünüyorsunuz? kutlamalar büyük mitinglere dönüşecek ve kaç gün kaç gece süreceği bile belli değil. öabt'ye girecek arkadaşlara tavsiyem çadırlarınızı alın ve geceyi yerleşim alanları dışında bir yerde geçirin. *