4 artı 4 artı 4

yeni düzenlemeyle içine s*çılan eğitim sistemi. sanırım iktidar ve şu anda eğitim ve dershane piyasasının büyük çoğunluğuna sahip olan * kişinin çıkar çatışması sonucu bedelini yine halkın ödeyeceği saçma sapan uygulama.
meclisten geçerek onaylanması sonrasında, tüm okulların artık imam hatip mantığında okullar olacağı büyük bir gerçektir. ilerde neden "başın açık okula geldin" sorusuna maruz kalacak kız öğrencilerimiz olacak. hukuktan sonra eğitime vurulan bu balta, ülkedeki laikliğin akan son damlasıdır. bu büyük bir suçtur lakin kimsenin kılı bile kıpırdamamıştır. ankara da öğretmenler polis tarafından coplanmıştır. öyle bir düzen kuruldu ki bu ülkede, herşey önceden belirlenen sırayla tek tek hayata geçiriliyor ve milletimiz halen uykusunda.
okula başlama yaşının 66 ay (5,5 yaş) olarak resmen açıklandığı yeni eğitim sistemi. tamam eğitim güzel ama 5,5 yaşındaki bir çocuğa eğitim verebilecek bir ilköğretim öğretmeni* var mı diye beni kara kara düşündüren yeni eğitim sistemidir aynı zamanda...

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20514757.asp
özel okulların yeni fiyatlarını açıkladıkları eğitim sistemi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20611564.asp
yavaş yavaş şekillenen eğitim sistemi. konu hakkında hürriyet velilerin kafalarındaki soru işaretlerini kaldırmak için 5 günlük bi yazı dizisi hazırlamış okumakta fayda var.

http://www.hurriyet.com.tr/advertorial/20691718.asp
ağa boğunu üstüne boğ olur muymuş? bakın olurmuş. eğitime sıçmışlardı, üstüne daha beter sıçtılar
ankara keçiörende bir kazan dairesi derslik yapılmış. kocaman bir çukurun üzeri tahta koymuşlar. 5,5 yaşındaki çocuklar orada okuma yazma öğrenecekler. bu tür haberler artarak devam edecektir. bir proje yapılırken uygun şartları da sağlamak gerekir. bu sistem tam bir fiyasko olacaktır.
uygulandığı günden itibaren pek bir fark yaratamayan öğretim düzeni. ille de bu tarz bir uygulama istiyorlarsa 5+3+4 daha mantıklı olacak bir uygulama idi.
ilk çıktığı yıl lise yıllarıma denk gelen yeni eğitim sistemi. bir protesto esnasında sol bir gruba mensup olduğum gerekçe gösterilerek okuldan atılmakla tehdit edilip üç gün uzaklaştırma almıştım.