80 lerde lubunya olmak

best fmde şu anda tanıtımı yapılan kitap. * izmirdeki lgbtt derneği siyah pembe üçgen’in gönüllüleri tarafından derlenmiştir.

haber için : http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?a...
tanıtımı yapan dj (bkz: arzu çağlan) *
12 eylül darbesinde yaşadıkları en az duyulanlar translar oldu. şimdi onlar anlatıyor: taksim karakoldaki 'kedili' işkenceleri, kesilen saçları, omuzlara vurulan damgaları, trenlere bindirilip şehirlerden sürülmeyi... bir yandan da baskılar etrafında oluşan direniş, dayanışma ve kültürü, tarlabaşı'nın perukçusu sema kuaför'ü, abanoz sokak'ı, kulüp 12'yi...
kitabı edinmek isteyenler siyah pembe üçgen izmir’le ve türkiye’deki diğer lgbt dernekleriyle irtibata geçebilirler.
arzu çağlan'ın kitap tanıtımını yaptığı kayıt
yeni kitap bu hafta çıkacakmış.

(bkz: 90 larda lubunya olmak)
annemin anlattığına göre küpe takıp, ankarada olanları tunalı da takılırlarmış.
yeniden basılmıştır. izmir'de siyah pembe üçgen derneğinden, istanbul'da spod, istanbul lgbt, lambdaistanbul derneklerinden, ankara'da pembe hayat ve kaosgl derneklerinden, diyarbakır'da hebun derneğinden edinilebilir.
izmir de 6. baki koşar nefret suçları ile mücadele haftası kapsamında gösterilecek olan; dört trans bireyin deneyimlerini anlattığı ve paylaştığı tiyatro oyunudur.

edit: giriş ücretsiz davetiye ile gerçekleşecektir. girişte davetiye edinilme durumu olmadığından oyun öncesi davetiyenizi almanız gerekmektedir. etkinliğe kesinlikle davetiyesiz katılım alınmayacaktır. davetiye hakkında ayrıntılı bilgi için: 0533 478 88 26
bu akşam sahne artı'da sergilenecek olan oyunu çok saygı değer arkadaşım naringergedan ile varıp seyredeceğiz. kendisinin oyun hakkında oluşan fikirlerini en güzel şekilde sizinle paylaşacağından eminim...
onur haftası kapsamında bu akşam saat 20:30 da o günleri emek sahnesinde anlatıyorlar. kitabı okuma fırsatı bulamayanlar için bulunmaz bir fırsattır bu. kimler mi anlatıyor; ayşe gülerman, burcu şeyben, elit çam, neşem akhan.
sanırım oyunculuk yeteneği ve eğitimi de olan dört trans birey-ayşe gülerman,burcu şeyben,elit çam ve neşem akhan-tarafından oynanan performans gösterisi.
mekan artının çemberlitaştaki yeni kiraladığı salonda bu ay yeniden başlamış.
henüz izleyemedim ama çok merak ediyorum.
mekan artı'nın yeni sahnesinde izleme fırsatı bulduğum, özellikle de elit çam ile neşem akhan'ın döktürdüğü güzel oyun.

--- spoiler ---

biri size bir lira veriyorsa dikkat edin!

--- spoiler ---