abba

tüm zamanların en iyi pop müzik gruplarından biri olmalarının yanında en iyi gruplar listesinde de yer alabilecek değerde bir oluşumdur. popüler kelimesinin olumsuz manada kullanılmadığı o eski çağlarda dönemlerinin en iyileriydiler. müzik tarihinin altın sayfalarından birinin ev sahipliği yaptığı grup dinlenildiği takdirde, ispanyol paça pantolon, dik yakalı gömlek ve bunlarla kombine edilmiş dar bir süveterle dans etme isteğini doruk noktasına çıkarır.

örnek dinleti: money money money


eurovizyonun çıkardığı efsanevi grup, mamma mia isimli bir müzikale de ilham kaynağı olmuştur. yıllar içinde kendilerine getirilen milyonlarca dolarlık yeniden birleşme teklifini ellerinin tersiyle itip saygın adlarını korumuşlardır.
grubu oluşturan üyelerin baş harflerinden esinlenerek grup ismi ortaya çıkmıştır. 1972 ve 1982 yılları arasında eserlerini çıkartmışlardır. isveç, stokholm merkezli grup.
hayatımın bir döneminde, sabahtan akşama kadar habire döndürüp döndürüp dinleyerek, sex and the city'nin bütün bölümlerini izlemekle beraber, hayatımda stereotipik gey klişesine en çok yakınsadığım iki eylemden birinin konu objesi olan müzik grubu. tüm şarkılarını bilir, hala da severim, eskisi kadar olmasa da arada dinlerim. bütün arkadaşlarım metal müzik dinlerken ben bunları dinliyordum, sonra da merak et tabii, niye bunlar arkamdan "top" diyor diye.
mutlu mutlu takılırken dinlemekten hoşlandığım grup. insana pop müziği geçmişte yaşama isteği veren de bir grup ayrıca. kliplerini, şarkılarını, şarkılarda kullanılan klavye sample'larını, kliplerinde ağızlarını zoom yapılmasını ve çarpık dişlerinin belli olmasını bile seviyorum ama en çok grup üyelerinden sakallı, sarışın abiyi seviyorum. abimizin adı benny andersson. bir insan bu kadar mı güzel bakar, güler anlamıyorum yani. kliplerde yüzünde genelde bir tebessüm ifadesi vardır. piyano, klavye çalma işini bu abi üstlenir ve kendisi gerçekten çok tatlıdır. kendisini izledikçe mutlu oluyorum. teşekkürler benny.
sevdiğim insana hislerimi bu şarkılarla açıklarım.ayrıca,mamma mia müzikalinin hastası bir birey olarak hepsini ezbere bilirim