ahmet ümit

gaziantepli şair, yazar. polisiye romanlarıyla dikkat çeken yazarın hiç bir kitabını okumadım, sorun yazarda değil tabi bende, sadece tipini ve özellikle sakallarını çok başarılı buluyorum. 52 yaşında olan yazar şuan kral çıplak ta konuk.

web sitesi;

http://www.ahmetumit.com/

twitter adresi;

https://twitter.com/#!/baskomsernevzat
ahmet ümit okumak size keyiften başka bir şey katmaz, boş vaktiniz var ise ve televizyonla aranız pek yok ise dizi niyetine okunabilir. betimlemeleri çok nettir,dolandırmaz,temiz anlatır. zamanla kitaptaki karakter sigara yaksa siz de yakarsınız ve onun rakı vakitleriyle sizinki kitabın son sayfalarında eşleşir çok donanımlı bir insan olmazsanız belki ama sürükleyicidir ve kitap okuma alışkanlığı için tavsiye edilir. özellikle sherlock holmes ya da hercule poirot gibi karakterleri seven ama kitaplarını okumayanlar için idealdir. beklentiniz henüz yüksek olmadığından şaşırıp bolca keyif almanız muhtemeldir.
okunmaya başlanılacaksa eğer ya beyoğlu rapsodisi ya da bir ses böler geceyi kitabıyla başlanmalı. sonra peşini bırakamıyorsunuz zaten.
kitaplarının özellikle son on sayfasında '' ohaaa. nasıl yani.'' dedirten yazardır. istanbul hatırası, beyoğlu rapsodisi çiçektir.
son günlerde twitter'da adı sıkça geçen, sırf ''#direnrakı'' hashtag'ini attığı için ''ahmetümit kitaplarıalmıyoruz'' sözleri ile boykot edilen yazar.
boykota gelirsek... yazık, diyorum sadece. bu kadar yaygara bunun için mi? saçmalık!
birçok romanını okuduğum ve hepsinden keyif aldığım polisiye roman yazarı. şimdi kitabı çıksın ilk alacak kişilerdenim. kitapları sevmeye onun sayesinde başladım. teşekkürler nevzat başkomserim..
son çıkan kitabı '' beyoğlunun en güzel abisi'' dir*. yine ve her zamanki gibi ters köşe yapmıştır.
sigortacılığa giriş dersinde eksper örneğini verirken bab-ı esrar kitabını tavsiye ettiğim yazar
genellikle polisiye-macera romanlarını yazan yazar. kitapları geniş bir tarih bilgisi barındırır. özellikle istanbul hatırası adlı kitabı 690 sayfalık bitmek bilmeyen bir cinayetler serisini konu alır ve bunu yaparken istanbulun 7 önemli tarihi noktası veya eserini de okuyucuya tanıtır. kitap sonrası yazar eserde geçen 7 tarihi mekana bazı okuyucularla buluşarak tur düzenlemiştir.

bunun yanı sıra yine beyoğlu rapsodisinde sanatçının ölümsüz olma isteği üzerine dururken kitabın isminde geçen semtte yaşanan bazı cinayetlerin peşine takılır. patasana da ise doğuda bir köyde araştırma yapan bir grup arkeoloğun başından geçenleri konu alır.

özetle birçok kitabı sürükleyicidir. kitap sonlarında ters köşe yapmayı sever.
şeytan ayrıntıda gizlidir favorimdir
yeni romanı kırlangıç çığlığı'nda gündemde sıksık yer alan çocuk tacizi, suriyeliler ve organ kaçakçılığı konularını işlemiş.ana karakter olarak yine başkomser nevzat , yardımcıları komiser ali ve kriminolog zeynep yer alıyor.