ailenizden biri eşcinsel olsa tepkiniz ne olurdu

bildiğim yok. ama ağabeyimden şüpheleniyorum.

(bkz: mine vaganti)
ilk okuduğumda anket,form sorusu gibi gelen soru.
canım çok güzel başlık açmışsın . teyzenlere , annenlere falan selam .
röportajcı da biliyor, adamlarının dediklerinin ne kadar saçma salak ve cahil olduklarını, her iki laflarından biri allah olup ardından bir canlıyı kendi elleriyle öldürmekten bahsetmeleri; ne kadar adi, pislik, cahil ve samimiyetsiz insanlar olduklarını gösteriyor. zaten adam alay edercesine gülüyordu yorumlayanlara, ne kadar aptal olduklarını bildiğinden heralde...

ayrıca tabiki de videoda bir art niyet var, gidip bütün kamyoncu tipli testereci adamlara sormuş, koca taksimde hiç mi düzgün birine rastlamadı mesela, adım başı ibne kaynayan bir yerde... 3:07de konuşmaya başlayan amcamız tabiki de videoda izlenilebilir tek yerdi, hatta röportajı direk o adam yapmalıydı, diğerlerini de * bu konuda bilgilendirmeliydi nokta atışı iğnelemeli laflarla.
"göbek atarak karşılardım", biçiminde yanıtlayacağım bir soru.
koluma takar beraber çarka çıkardım herhalde. mesela lezbiyen bir kardeşim olaydı tam kafa bir kankam olurdu zaar.
var hem de iki tane,birisi açık açık ilan etti kendini de ilişkisini de ve büyük keyif aldım bu durumdan. koca yüreğinden öptüm, bir araya gelince o güzel yanaklarından da öpücem.
gerçi homofobik, bu durumu hastalık olarak iddia eden, empatisiz ön yargılı sınırlı bakış açısına sahip, aile bireylerinden konuşan oldu ama çook da tınn dedi hatun,zaten geleceğine karakterine kişiliğine maddi manevi varlığına çok da fazla katkısı olmamış insanların bu durumda hayatına bir anda müdahil olması fikir beyan etmesi ya da akrabasıyım yakınıyım dıdısıyım diye yorum yapma haddi göstermesi de kimsenin s.kinde olmaz."ne yaşar yaşarım sanane yapraam" der,"ahkam kesmeyeceksin 2000 km den"der.di mi?
diğeri de kendini bile kabul etmeyen gizli gay..napim almıyo içi,kafası, bozuk ruhu reddediyor,onun da yolu açık olsun mutlu olmaz bu gidişatıyla ama yapacak bir şey yok.bu arada ahkam kesenin yani hasta,tedavi olmalı,tüh üzüldüm diyen sevgili yakın akrabanın da burnunun ucundaki kendini kabul etmemiş gizli gay hatta ağır butch kızını görmemesi de ayrı bir ironidir.
neyse..öle işte..
izledikten sonra bir kez daha bu ülkeden ve insanlarından tekrar tiksindim.güçsüz savunmasız farklı olanı allahın adını kullanıp allah adıyla öldürecek imanlarını siktiğim yaratıkları.bir allahın kuluda bana ne dememiş başkasının hayatından söz sahibi olduğunu düşünüyor.yönlendirici sorular soran o gavat oğlu gavata ne demeli.ulan sarığı boklu deyyus sen cahil cüheleya öyle sorular sorup hümanist cevaplar mı bekliyorsun.
bu video aslın da anlayana çok şey söylüyor.evet ey lgbt bireyleri bu ülke de seni sorgusuz sualsiz öldürecek adam çok.abin,kardeşin amcan,dayın hatta annen.artık buna göre yaşamanın zamanı geldi.hayatın tehlike de fırsatın varsa arkana bakmadan terk et bu ülkeyi.eğer benim gibi imkanın yoksa her zaman canını ve malını korumak için savaş.senin çocuklu diye otobüste yer verdiğin kadın,acıyıp para verdiğin dilenci,saygısızlık olmasın diye her hareketine göz yumduğun baban,darda kalmış borç vereyim dediğin lise arkadaşın,rahatsız olmasınlar diye gecenin bir vakti evine yavaş girdiğin komşuların,sana adres sorup tarif ettiğin yabancı,akbili bitince kart basdığın yolcu,bahşiş verdiğin garson gibi daha sayamadığım binlerce insan seni fırsatı olsa kör bıçakla keser.bu yüzden hümanizmi,insan sevgisini,vicdanı,allah korkusunu bir yere bırak.ben yıllardır bunu yapıyorum.
en azından yarın bir gün bir şey olsa lan ben bunlara şöyle yardım etmiştim diye pişman olmayacağım.
insanları siktir ettiğim gibi siyaseti de siktir ettim.hangi siyasi görüş olursa olsun bizi içinde barındırmazlar sadece barındırıyor gibi görünürler.akpsi,chpsi,hdpsi,nhps hepsi yönetime gel inanın şimdiki halimizden farkı olmaz.

heterolar bizi anlamaz sadece anlamış gibi yaparlar.şu anda sikindirik kanunlar olmasa onlar da bizi öldürür yada yüksek yerden atarlar.bu yüzden şeker topaklarım boş verin bu dünyanın ve memleketin dertlerini.yaşaya bildiğinizce güzel yaşamaya bakın.devrimmiş,laiklikmiş,kürtlermiş,ermeni soy kırımıymış,dinmiş devletmiş,açlıkmış askeri ücretmiş,fakirlikmiş bunlar sizi aşar yavru ceylanlar siz önce götü kurtarmaya bakın.bırakın bu keşmekeşi heterolar çeksin.nasıl olsa düzen onların düzeni.
kışkırtıyorlar insanları var bir hedefleri yakında cadı avına çıkarlar ah buraya yazdım
bakmayın siz bu yavşakların asarım keserim dediğine: iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır. o kadar kolay değil adam öldürmek hele hele ailenden birini. en son askerde silah tutmuş silah eğitimi "gez, göz arpacık"tan ibaret olan, bıçakla yaptığı en iyi işlemin hamsi için limon, soğan ve roka hazırlamak olan adam kolay kolay katil olamaz bunlar sadece göt kılı * * dattebayo.
aynen devam. katmanlı bir hayatımız olurdu. zaten her sey sıkıcı.
sanırım yutuptaki video üzerine açılmış başlık, videoyu izleyince cidden içim acıdı. çok açık yazacağım ki, kendi adıma eşcinsel olmayı istemezdim. zor bir hayat. kim zor olanı istesin ki? herkes kolay olanı seçer. zor bir hayat; yalan'dan nefret eden bir insandım ve sürekli yalan söylüyorum; sürekli uzakta bir yerlerde sevgilim var, yıllar öncesinden okuldan liseden ayşe fatma.. telefonum bilgisayarım ulu orta gezerdi, artık daha dikkat ediyorum. ailemle akrabalarımla dostlarımla vakit geçirmekten ciddi keyif alırdım çünkü paylaşmayı seven bir insanım, şimdi hep diken üstünde açık vermekten korkuyorum dolayısıyla daha dikkatli ve az vakit geçirmeye çalışıyorum. sürekli bi ikiyüzlülük hali var eğer lgbt konuları üzerine bir savunma yaparsam eşcinsel olduğum anlaşılacak kaygısı taşıyorum. çünkü videodaki insanlar gibi çok var çevremde, baksanıza basitçe "öldürmek" diyorlar.

dolayısıyla bu cinsel kimliğimi ben kendim tercih etmedim, bu bana doğuştan bir eklenti idi. tıpkı kaşımın gözümün rengini, dilimi dinimi ırkımı seçemediğim gibi doğuştan sahip olduğum bir özelliğimdi. ben böyle yaratıldım. esmer olmamla eşcinsel olmam aynı şey, ikisini de ben tercih etmedim. ve cinsel kimliğimi de tıpkı heteroseksüel insanlar gibi yaşamaktan haz alıyorum.

meşhur bir söz vardır: "tanrı kullarını yarattığı gibi sever." evet tanrım beni seviyor, inanıyorum da sevdiğine. sevmese de ben böyle yaşayacaktım zaten. lut kavmi vırt kavmi zırt kavmi asırlar milyonlar öncesinin toplulukları yazdıkları çizdikleri... canım dün akşam yediğimi hatırlamazken siz nasıl unutmadınız böyle efsaneleri? farzedelim ki gerçek idi o hikaye, şimdi de eşcnsel insanlar, ensest ilişkiler yaşanıyor, neden helak olmuyoruz?

çok üzüldüm ya şahsıma yapılmış tehditler var videoda, utandım ülkemden insanlarımdan. demekki sokağa çıkıp ben gayim diye bağırsam boğazımı kesecekler.

ulan ben bu ülkeye hizmet ediyorum lan! neler neler başardım bilmem kaç kişiye hizmetimle ulaştım işimi yaptım, sen kimsin ki beni öldüreceksin? benimle mi sevişeceksin? sanane kiminle ne yaptığımdan!


şüphesiz ailenin bu durumu biliyor, kabullenmiş ve atlatmış olması, o kişiden sonra gelecek lgbt çocukların hayatını kolaylaştıracaktır (herhalde yani). üstelik mesela eşcinsel olduğunuzu düşünüyorsunuz ve bunu konuşacak bir açık eşcinsel dayınız var, nasıl manyak birşey olurdu bu kimbilir. hayatın erken evrelerinde, eşcinselliğiniz yüzünden fazla örselenmeden akıl danışabileceğiniz, sizi rahatlatıp yol gösterecek güvenilir birisi olsaydı muhteşem olurdu. ayrıca ailenin geneli de lgbt konularında bilinçlenmiş kişiler olurdu. ülkemizdeki lgbt özgürleşmesinin tarihini düşünecek olursak, bizim neslin başına gelmesi biraz zor durumlar. gerçi benim annem üstü kapalı olarak "bu genetik ne kötü birşey" diye salak salak söyleniyor ve açıkca soramadım ama muhtemelen ailede bir başkasının da eşcinsel olduğunu düşündüğünü ima etmeye çalışıyor kendince, ama kim bilmiyorum.

dört çocuklu bir ailenin en büyük oğlu olan eşcinsel bir arkadaşım var, üstelik çok da aktivist, kültürlü biri bu konularda, ne tesadüf ki en küçük kardeş de eşcinsel çıktı :) o kardeşin yaşadığı görece rahatlığı hayal bile edemiyorum ben.
başlık kirliliğini önlemek için alakalı başlıkların birleştirilmesi belki iyi niyetli bir hareket ama ailede eşcinsel birinin olması şeklinde bir başlık açıp girdiğim bu yazının, böyle kötü bir soru başlığına taşınmasını rahatsız edici buldum, zira benim anlattığım durumla çok da örtüşmeyen bir başlık, ben daha genel kavramlara yönelik başlıklara yazmaya çalışıyorum. lgbt durumlarıyla ilgili kendimce önemli bulduğum konularda, özenli başlıklara yazmaya uğraşıyorum ki, başkaları da, özellikle google araması ile kafasındaki bazı konuları merak edenler buraya gelip düzgün ve açıklayıcı, bilgilendirici şeyler okuyabilsinler diye. dolayısıyla başlık kalitesinin önemine inanıyorum, bu sözlüğün de türkçe lgbt kaynağı olarak önemli bir bilgi açığını doldurabileceğini düşündüğümden ve bilgiye ulaşmada yetersizlik çeken kişilere kaynak olarak kullanılabileceğinden buraya kayıt oldum ve yazıyorum. bu nedenle ilgilenen kişilerden, başlık birleştirme hususunda daha hassas olmalarını rica edeceğim.