akpli

türkiye'de oldukça sık görülen bir insan türüdür. hatta bu coğrafyadaki her iki insandan biri akp'lidir. peki akp'lileri diğer insanlardan nasıl ayırt edebilirsiniz?

1- dişi akp'lilerin türban taktığı gibi bir genelleme var, ancak bu gerçekten de çok yanıltıcı olabilir. evet doğru türban takan dişilerin çok büyük kısmı için akp'li diyebiliriz ama türban takmayan akp'li dişi sayısı da azımsanmayacak kadar çoktur.

2- en tipik özellikleri zaman gazetesi okuyucusu olmaları diyebilirim. zaman gazetesine abone olmak ise akp aşkında level atlamak gibi bir şeydir. evdeki her birey için ayrı ayrı zaman gazetesi abonesi olmak ise kafasını yarsan içinden ampül çıkacak demektir.

3- akp'lilerin seçtikleri kelimelerden de gayet rahat ayırt edebilirsiniz aslında. fettullah gülen yerine hoca efendi derler mesela ya da türban yerine baş örtüsü derler.

4- akp'lilerin yeterince gözleme fırsatı bulduysanız eğer düşünüş tarzlarında diğer insanlardan çok farklı bir şey olduğunu görürsünüz: "recep tayyip erdoğan'ın ve akp'nin hikmetinden sual olunmaz" bu adam adeta bir peygamberdir, hata yapmaz ve hata gibi görünen bir şey varsa bile altından mutlaka hayırlı bir şey çıkacaktır. akp'liler führerlerini asla ama asla sorgulamazlar. bu onların inançlarında en büyük günahlardan biri kabul ediliyor sanırsam.

5- dediğim gibi eğer akp'lileri yeterince gözlemleme fırsatını bulsaydınız gerçekten diğer insanlardan ciddi farkları olduklarını görürdünüz. bunlardan bir diğer tanesi sürekli mağdur olmalarıdır. * sürekli demokrasi ve insan hakları konusunda edebiyat parçaladıklarını gözlemleyebilirsiniz. muhafazakarların cumhuriyet tarihi boyunca nasıl itilip kakıldığını nasıl antidemokratik uygulamalara maruz kaldıklarını duyarsınız. ancak bahsettiğimiz demokrasi sizin bildiğiniz türden bir demokrasi değildir. çünkü doğaları gereği kendileri gibi olmayan herkesi yok etme - nefret etme - değiştirme - yok sayma - eziyet etme anlayışına sahiptirler. açıkçası o yüzden demokrasi derken neyi kast ettiklerini henüz ben de anlayabilmiş değilim.

6- akp'liler faşizme karşıdır gibi görünseler de aslında karşı oldukları ordu faşizmidir. devlet faşizmi ile bir sorunları yoktur.

7- türkiye'de yanlış giden bir şey varsa sorumlusu şunlardan biridir
a)tsk
b)chp
c)israil
d)amerika
e)fransa

8- eğer akp'yi eleştiriyorsanız bu sizi şunlardan biri ya da birden fazlası yapar
a)chp'li
b)komünist
c) ateist
d)ergenekoncu
e)darbeci
f)faşist
g)amerikan uşağı
h)din düşmanı
ı)cahil

9- akp'lilerin gelir seviyeleri, enetelektüel zekaları ve sosyal statüleri yüksek olabildikleri gibi tam tersi de olabilirler. yüksek olanlar akp'nin icraatlarını yere göre sığdıramazlar ve cemaatten biri olmanın tüm ekonomik avantajlarından yararlanırlar. düşük olanlar da akp'nin icraatlerini yere göre sığdıramazlar, türkiye ekonomisinin nasıl yükselişe geçtiğini, büyükşehir belediyesinin nasıl çalıştığını sürekli söylerler ancak bu ekonomik refah onların ceplerinde bir refah sağlamaz nedense.

10- akp'liler akp'nin ilk dönemlerinde siyasi görüşlerindenn utandıkları için mi bilmiyorum, akp'li olduklarını söylemezlerdi. düşünürdünüz ulan kim bu partiye oy veriyor o zaman diye. şimdi ise siyasi görüşlerini en olmadık yerde dile getirdiklerini görebilirsiniz.
sözlük boyutunda ise akp'yi eleştiren yada akp nin rakibi olan tüm oluşumlarla ilgili olumlu haberleri içeren entryleri eksileyen tiplerdir. bir nevi hastalık olmalı bu. bu tiplerle aynı havayı soluyoruz. napıcan, mecbur !
facabook'ta şöyle bir paylaşımda bulunanları var;
http://ayisozluk.com/lnk/af7309

tam tipik akp'li beyni, lan amk kendi ülkesindeki yardıma muhtaç insanları görmezler konuşurlar, yardım elini uzatmazlar, müslümanım diye geçinirler, onu geç yakındığı medya akp medyasıdır bunu bile göremeyecek kadar da zır cahildirler.
akpye destek/oy veren anlamında ki sıfat.bu sıfatın yakıştırıldığı insanlar

üzerinde arapça ''allah'' yazan kek resimlerini facebookta paylaşırlar.

ve bastırılmış cinsel arzuları vardır.

bu ikisi çok önemli.
az önce biri beni beynimin olmamasıyla suçladı. ironik.
özellikle bazı numuneleri için mahir çayan'ın şiirinden dizeler düşer aklıma;
"karanlıklar cüceleri, acuzeler, dürzüler...
yarının türkiyesinin hayvanat bahçesinde teşhir edileceklerdir."
her daim mutlu insan profilidir.
her daim "aaa herşey güzeldi, neden böyle oldu ki?" tadında dolanan insanlardır.
akp terörün en büyük destekçisi olan parti. bundan dolayı derhal kapatılması gereken partidir. destekçilerinin ise terör örgütüne yardım ve yataklıktan hapsedilmesi gerekiyor. teröristlerin bu ülkede yeri yok. herkesin bunu aklına sokması lazım.
sen büyüksün, büyük düşün türkiye.

----

yukarıdaki cümlelerden akp kelimesini çıkaracak olursanız tipik bir akpli görmüş olursunuz.
siyasi propagandaları, öngörüleri bundan ibaret. sivil toplum örgütlerini, akademisyenleri, siyasi partileri, öğrencileri kısacası toplumun muhalif kesimlerini buna benzer ithamlarla suçlayarak nefret siyaseti ile kendilerini var ederler genelde.
ve azımsanamayacak çoğunluğu omurgasızdır. güce tapan omurgasızlardandır bir çoğu.
gördüğünüz yerde dert anlatmak yerine koşarak uzaklaşın. sinirlerinizin durduk yere bozulmasına gerek yok. zaten omurgasız olduğu için bir çoğu, batan gemiyi ilk terkeden farelerden olacaklardır bu siyasi rüzgar değiştiğinde.

suçlusunuz. hesaplaşacağız.
obama'dan gülen'i istiyorlar.

örneğin şu videoda; https://www.facebook.com/gyuzlusosyalizm...