aktif aktife sevişelim

kavram kargaşası.

öncelikle cinsellikte aktif kişinin maskülen, pasif kişinin feminen olması algısını kırması gerekiyor.

seks sırasında aktif rolde olan kişi feminen/maskülen olabilir, pasif rolde olan kişi feminen/maskülen olabilir.

bunu söyleyen kişi aktif terimini "anal sekste rolü benimkiyle aynı, benimkiyle aynı/yakın seviyede erkeksi ve kadınsı davranışlara sahip" olarak kullanmalıdır. sevişmek aktif ya da pasif bir eylem değil. sertleşmiş penisin bir yere girme insiyatifinin olmadığı bir ilişkide böyle bir şeyi belirtmek alakasız.

anal/oral seks olmadan öpüşüp koklaşmak istiyordur kısacası. açmak gerekirse:

aktif aktife sevişelim: anal/oral seks olmadan sevişelim, sen de benimle aynı -/+maskülen ya da -/+feminen seviyede ol
pasif pasife sevişelim: anal/oral seks olmadan sevişelim, sen de benimle aynı -/+maskülen ya da -/+feminen seviyede ol

anal seks olmadan oral seks dahilindeki durumlarda birbirinin isteklerini karşılayabilecekse tarafların "oral a/p'yim, anal seks olmadan sevişebiliriz" şeklinde belirtmesi gerekiyor.

aktif/pasif ayrımını sevişmenin hareketliği için kullanıyorsa da şu terimleri kullanabilir.

aktif sevişelim: yatağı kırarak sevişelim
pasif sevişelim: aman ali rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın

örnek:
anal sekste sadece aktif, maskülenlik seviyesi 10, feminenlik seviyesi 90 olan x kişisi;
anal sekste sadece aktif, maskülenlik seviyesi 15, feminenlik seviyesi 90 olan y kişisine nasıl sevişme teklif eder?
(not: x kişisinin bir kedisi var ve iki tarafın sadece aktif oldukları profilinde belirtilmiş)

a) filiz sevişelim mi?
b) aktif aktife pasif sevişelim mi?
c) yer var mı?
d) aktif aktife aktif sevişelim mi?
e) çıkartmadan kaç posta?

yanıt:
b) aktif aktife pasif sevişelim mi?

çünkü:
maskülenlik ve feminenlik seviyeleri tamamen alakasız olduğundan, sadece anal seksteki rollerine bakarız. iki taraf da anal sekste aktif oldukları için ve x'in kedisinin uyanmaması için yanıtımız b'dir.

her şeyin anal seks olmadığı düşünüldüğünde birbirlerini mutlu edebilmeleri oldukça muhtemeldir.
sevişmeyi sadece sok-çıkar-sok-çıkar olarak algılayan bünyelere ters gelecek ilişki türüdür. ya da rte tarzı ifade edeyim: hiç kusura bakmasınlar, aktif aktife ilişki türünü kabul edecek değiliz.

yalnız kafama takılan bir kaç şey var: biri size böyle bir şey teklif ederse, yapılacak olan, eğer seni rahatsız ettiyse, "öptüm kib bye" demek yeterli olur herhalde. ya da birileri kafaya silah dayayıp, ahha bak seninle aktif aktife sevişeceğiz diye tehdit mi ediyor? ya da, zaten çevremiz çok dar, ille herkes sevişme tarzını standartlara uyduracak diye kurallar mı var?

yok, teklif bana değil de başkasına yapılıyorsa, bundan bana ne? bunu eleştirmenin, kompleksli bulmanın, burada sık kullanılan şekliyle söyleyeyim "heteroseksüel takıntılı" bünyelerin sorduğu erkek-erkeğe / kız -kıza nasıl yapıyorsunuz, kafa almıyor'undan ne farkı var.

ayrıca, evet, hepimiz kompleks doluyuz, insan insana bunu zorluyor, ne yazık ki. bu çoğunlukla çözümsüz anlamına gelmiyor. ama başkalarının kendimizce tespit ettiğimiz kompleksleriyle bu şekilde eleştirmek, bizim kendi komplekslerimize de ayna oluyor. ama bizim bakamadığımız bir ayna bu.

yanlış hatırlamıyorsam, sağlık bakanı obezite ile mücadele için önermişti, fazla kilolu insanlara şişko dersek onlarda utanır ve kilo verir diye. bunun gibi bir şey...

cinsel kimliğinin genelden farklı olduğunu keşfedenlerin yaşadığı sıkıntılar, sorgulamalar, aynı kişinin kendini "en bilinçli" sayıp ayrı bir at gözlüğü takmasına neden olabiliyor.

belki öylesine söylemiş bir şeyi çok ciddiye aldığımı, üstüme aldığımı, abarttığımı düşünebilirsiniz. iletişim denilen şeyi ciddiye aldığımdandır.
ilişkilerinde mücadele arayan aktif gay arayışı... daha sonrasında "aktifim dedi ama siktim onu da hehe" şeklinde gereksiz bir kendini övme temalı muhabbete meze bulma çabası...