apolitik olmak

politik görüşü olmamak, politika ile ilgili bir duruşu olmamak diye özetleyebiliriz. ne sağcıyız ne solcu futbolcuyuz futbolcu gibi misal.
bunu derken de illa x bir parti üyesi olmaktan bahsetmiyorum,kendine özgü, partilerden bağımsız da bir duruşu olabilir. o bile yok diye düşünün.

platon'un sözü ile bitireyim : siyasetle uğraşmamanın cezası, sizden daha aptal olanlar tarafından yönetilmektir.
batiya dogru giden uzak diyarlarda olmasi daha bir kolay olan, ancak ulkemizde bireysel anlamda rahatlama saglasa da kolektif anlamda agzimiza sicacak bir potansiyele sahip durus, bakis acisi.

siyaset, toplum hakkinda daha fazla bilgi ve cikarim sahibi olmak icin bir arac olarak kullanilabilir. siyaset, ulkemizdeki uygulanis sekli gibi birbirine belli bir zaman limitinde bagirip cagirisarak mecliste maas almaktan daha fazlasidir tabii ki. bunun ekonomi politikasindan tutun toplum hareketlerinin ulke yonetimine ve karakterine olan etkisini incelemeye kadar buyuk bir yelpazesi var; ve hepsi de icinde yasanilan toplumu anlamak icin cok onemli birer aractir.
bir donem apo ile iliskilendirilmis soylem.
politik bir duruştur belki de.

ülkenin politikası ve politikacıları al birinden vur ötekine olunca çaresiz bir duruma sürüklenmemek elde olmuyor.
valla artik bu ülkeden umudumu kestim. hic birsey degismiyor. zaten önümüzdeki 15-20 yıl bu ulkede lgbti icin birsey yapilmaz. bende artik kendimi hazlarimi tatmin etmeye çalışıyorum. gidin kitap okuyun, yeni bir dil ogrenin, muzik dinleyin vs.. bu ulkede 4 siyasi akim olduğu sürece birsey değişmez. kullakligizi takip kendinizi bu ulkeden soyutlayin. dans edin. ornek olarak (bkz: en etkili 25 lgbti temalı müzik albümü) dinleyin. inan ki bu ulke icin uzulmeye degmez.