apple

ipod, ipad, iphone gibi ürünlerin üreticisi büyük amerikan firması.

(bkz: steve jobs)
(bkz: eşcinsellerin apple sevgisi)
logosunu alan turingin siyanürlü elmasından aldığı rivayet olunan bilgisayar markası .
şimdiki ceo'su geydir ve kamuoyu bunu açıkca bilmektedir.
ingilizce elma.
kurucusunun steve jobs olduğu teknoloji devi.
tüm teknoloji dünyasının mercedes'idir.
ürettiği ürünler kaliteli bile olsa gereksiz yere pahalı olan marka.
son gay pride'a 5000 çalışanıyla katılan dev şirket.

işte o katılım videosu; http://onedio.com/haber/apple-onur-yuruyusu-ne-boyle-katildi-332919
su anki ceo'su tim cook dunyanin en zengin/guclu lgbt bireylerden biridir. kurucusu steve jobs, suriyeli hristiyan arap bir doktora ogrencisi baba ve amerikali anne'den dogmadir. baba suriyeye geri kacinca anne steve'i evlatlik verir. steve'in evlatlik olarak gittigi aile de zamaninda izmirden abd'ye gocmus ermeni bir ailedir. dolayisi ile steve jobs, anadolu kulturu ile ilgili bayagi bilgi sahibiydi.

zannedilenin aksine oyle deli gibi insanlik konusunda iyimser, sevecen bir insan da degilmis kendisi oyle diyorlar. biyografisine bakildiginda apple i kurup sonrasinda ayrilip geri geldigi surecte tam bir kabus patron rolunu ustlendigi anlasiliyor. asansore birlikte bindigi bir calisanin, kapi acildiginda kravatinin rengi yuzunden kovulmasindan tutun, fikir ayriligina girdigi insanlari hedef alip sirket bunyesinden cikarmaya calismasina kadar pek cok 'gosterilmeyen' sadist yonu olan bir adam. innovatif ve ileri goruslu bir adam olmasi her zaman daha agir basmis gibi gorunuyor.
rus siyasetçi alexander starovoitov’a göre lgbti propagandası yapan şirket. lgbti destekçisi bir şirket elbetteki yeni mi fark ettin ey apple kullanıcısı homofobik adam.

http://gzone.com.tr/rusyadan-applea-lgbti-propagandasi-yapiyor-suclamasi/
forbes'a göre 2015'in en değerli markası. bir gay (bkz: tim cook) tarafından yönetiliyor olması şaşırtıcı değildir.
apple geçtiğimiz aylarda tüm dünyada kullanıma sunduğu lgbt temalı emojilerin rusya’da "gençleri eşcinselliğe özendirdiği" bahanesiyle açılan davayı kaybederek para cezasına çarptırıldı. apple şirketi rusya’da faaliyetlerini durdurabilir.