prezervatif

varlığı bir dert yokluğu ayrı bir dert olan zımbırtı
cinsel hastalıklar ve istenmeyen hamileliği önlemek amacıyla kullanılanır. kadın prezervatifleri ( femidom) de mevcuttur ama ülkemizde erkek prezervatifleri daha yaygın ve bilinmektedir.

wikipedia sayfasında nasıl kullanılacağına dair videosu bile var!

http://tr.wikipedia.org/wiki/prezervatif
ne onunla ne de onsuz denilebilecek nadir şeylerden...
uzun süreli ilişkiler veya tek eşli cinsel yaşamı olanlar için gereksiz iken, diğer tarz yaşayanlar için şarttır, hayatidir...
bazı yörelerde kaput, kılıf vs de denilmektedir.
küçükken markette görünce ıslak mendil sanıyordum
küçükken reklamlarda görünce ağrı kesici sanıyordum.

(bkz: baş ağrısı)
1 aralık dünya aids gününde okulda açılan stanttan otlandığım materyaldir.
ergenlikte libido tavan.. büyük şehre tanıdığımın yanına gittim. aman yarabbim. bizim ilçedeki çirkin erkekler gibi değil bunlar. bi üst sınıf yani. gözüm gönlüm açıdı yemin ediyorum.
neyse, o güzel şehrin güzel insanlarını süze süze gezerken bir avm'ye girdik. benim de tuvaletim geldi. o zamanlar, cinsel olan her şeye merak duyma zamanları.. internetten cinsellikle ilgili bilgiler mi okumazdım, sohbet odalarında evli evli adamlarla mı konuşmazdım, öyle bir zaman..
işte tuvalette işimi gördükten sonra ellerimi yıkamak için lavaboya geçtiğimde yan tarafta duvara asılı bir şey farkettim. adını bilmiyorum ama bir lira alıp karşılığında sana bir adet prezervatif veren bir şeydi. tabi benim o zamanlar prezervatifle falan işim yok. çok da merak ediyorum. marketten almam falan da imkansız.. tuvaletin boşalmasını bekledim. en azından lavabodakiler çıksa da bi alıp baksam diye. utanıyordum çünkü. mal gibi de beklemek olmaz. ellerimi yıkıyorum dakikalarca. kendime bakıyorum falan. içerisi de kalabalık. stres oldum çıktım dışarı. koridorun sonunda tanıdıklar bekliyormuş. neredesin bakışlarına da dayanamadım. boynum bükük ayrıldım oradan.

kondom ile ilgili tek maceram da budur. size güzel bi seks hikayesi yazmak isterdim ama onun mekanı başka yer. hayal kırıklığı için özür dilerim.
ama genel olarak sevmem ben bu naneyi. hiç de görmedim ama bütün romantizmin içine ediyor bence. yapaylık katıyor. ayrıca kendisinin kullanımı artsın diye aids'in yayıldığını söyleyen düşünceler de var. ne kadar doğru bilinmez.
sonuçta aids'in afrikadaki maymunlardan insanlara bulaştığı söyleniyor. maymunlarda bulunan siv virüsü bize bulaşıp içimizde evrim geçirerek hiv'e dönüşüyor ve hastalıklı oluyoruz. bu meret de diğer virüsler gibi bölgesel kalmayıp bütün dünyaya yayılabiliyor ve baş belamız oluyor.
kondomlar da vazgeçilmez hale geliyor ister istemez.. o yüzden yapacak bir şey yok. hormet'ten fuckbuddy bulup bulup günlerini alem eden eşcinseller bunu kullanmak zorunda.
tek eşli olmayı başarabilmiş eşcinseller doya doya bareback yapabilirler tabi. öhü. ağlamıyorum, gözüme soğan kaçtı.
fuckbuddy olanların da tek eşli olanların da kullanması gereken cinsel yolla bulaşan hastalık riskini azaltan latexten olanının makbul olduğu bariyer. öyle tek eşliyim diye geçinirken partnerinin aldatmasıyla kendisini hiv+ bulan insanlar yok değil bu dünyada. ayrıca bir sürü hastalık da bareback ile bulaşma riskini taşır. (bkz: frengi)(bkz: klamidya)(bkz: hpv)

5 dakikalık zevk için kullanmayıp hayat boyu hap içmek zorunda kalabileceğini unutmamalı insan.
sekste her türlü fenalıktan korunma yolu.
büyük ölçüde koruma sağlasa da yine de hiçbiri %100 koruma sağlamaz.
kullanmamak isteyenler denk gelse de, kullanmak zorunda kaldılar. olmazsa olmaz.
derler ki "prezervatifsiz seks yapan erkek kalkansız gladyatöre benzer, ya kılıcını çok iyi kullanıyordur yada ölümüne susamıştır."
türk toplumunda kullanılması pek sevilmeyen ve genelde "atın ölümü arpadan olsun" denilmesine hasıl olan zımbırtı.
faydalı bir icat ama fazlası zarar.
  • /
  • 3