araç kullanırken çekirdek çitleyen sürücü

1995 yılından beri trafikteyim.
can pazarıdır türkiye trafiği, bilirsiniz!
neler neler görmüşlüğümüz vardır diye öğünsem de arada, bu kadarını ilk kez 2 gün önce, mersin- erdemli yolunda görme şerefine eriştim.
arkadaş tam önümdeydi. önce anlayamadım camdan aşağı atılan küçük nesnelerin ne olduğunu. acı acı gülümseyerek küfür etmeye başladım içimden... hareket halinde olduğumuzdan tam seçemedim, fakat, birşeyler zıkkımlandığını anladım. bir kavşağa gelip arkasında beklemeye başlayınca anlayabildim canım yurttaşımın çekirdek yediğini!
adam hiç gocunmadan ve utanmadan, dakikalarca kabuklarını sürücü penceresinden arkasındaki araçlara doğru fırlatarak çatır çatır yiyordu vallahi...trafik ışıklarında da beraber bekledikten sonra, önündeki bir başka otomobili "sağdan sollayarak" yoluna devam etti...
34 plakalı beyaz bir symbol kullanan sürücümüzün kendisini, sürücülük becerisini ve hayat felsefesini ta orta yerinden tebrik ediyorum!

(bkz: türkiye'de trafik)
(bkz: trafik kazası)
(bkz: trafik terörü)
sigara içenle yarışır. trafikte yapılmaması gereken olay. hayır kendi canlarını geçtim, başkalarının canlarını da tehlikeye atmış oluyor.
sigaramı yakmaya çalışırken e5 te kaza yapmış birisi olarak asla girişmeyeceğim bir başka eylem.