dipteyim ben

Durum: 1993 - 2 - 0 - 0 - 10.09.2020 11:13

Puan: 26294 - Sözlük Kaşarı

10 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 100

mail arkadaşlığı

tüm bunlara nasıl vakit bulabiliyor bu insanlar diye kendimi düşünmeden alıkoyamıyorum efem.

takip edilesi youtube kanalları

japonya'daki yaşantısını anlatan melike hanım vardı. geçen yıl bi ara onu izliyordum. hem çok enteresan şeyler öğreniyorsunuz hem de eğleniyorsunuz. baya sevdim. google'a japonya-melike yazsanız çıkar muhtemelen.

en yakın arkadaşa aşık olmak

şüphelendiğim, kanka bildiğim biri var. ama arada ayar çekiyorum buna. geçen flortlesir gibi kıyafetime "bunu giyemezsin hehe izin vermem" dedi. siktir lan sen kimsin amina kodumun dedim. gülerek. normalde hiç küfür etmem. kanki siktir len filan diyorum, toparlanıyor. erkekler böyle maalesef. erkek muhabbeti yapıp iki kanka diyorum silkeleniyor mal. hahaha

ayı sözlük linç ekibi

ağrı

doğu anadolu bölgesinde yer alan ilimiz. ığdır ilimize de komşudur. ben yalnızca doğu bayazıt ilçesini beğendim. merkezi ve diğer ilçeleri çok soğuk ve çekiciliği yok. ağrı dağının yüzde 30'unu da burası kaplamaktadır.

ayı sözlük günlük

dün gece arkadaşla rakı içelim dedik, nereden çıktı bu fikir bilmiyorum. baya bir içtik, zaten yılda belki en çok bir kere alkol tüketen biriyim. hemen kafam dönmeye başladı, kahkaha falan atıyordum. sarhoşken de hiç çekilmiyorum. kafamı anlayamadan saat 21.00 civarı uyuyakalmışım. sarhoşken bile erkenden uyuyorum. ben nasıl insanım. swh swh. bok vardı sanki. üstüne üstlük bugün yemek de yapmadım, arkadaşla dışarıda yiyelim dedik. yemek yapmaya üşeniyorum da hazırlanıp dışarıda yemeye üşenmiyorum. alın beni buradan. gülen smiley

edit: şikayetçiyim kendimden. haha

sözlükte kadın yazarların olmaması

sözlükte 8.yılımı doldurmak üzereyken hala süregelmiş problemdir. bir tane mi kız arkadaşım olmaz ya? ben de isterim. "canım şurada indirim varmış. suratımdaki krem çok mu parlıyor sence?" diye birbirimize akıl danışırdık. fena mı olurdu be. olmazdı bence. hadi kızlar, artık sözlüğümüze yazar olun.

edit: benimkisi trollük tabi swh swh.

sözlükte eksi oyu vereni gördüğümüz zaman olabilecekler

boynuna yapışırım muhtemelen. "gel buraya!" diye sesimi yükseltirim. ama bu kişi hanımefendi ise son derece tatlış konuşurum.

van gölü

van'da deniz varmış hissi uyandıran göl. baharda daha güzel olacağını düşünüyorum.

adet sancısı

bazı kadınların fazla abarttığı mevzudur. hatta şiddetli ağrılarını ballandıra ballandıra anlatırlar sanki. bunu ulu orta paylaşmaları bana hep garip gelmiştir.

ayı sözlük yazarlarının sevmediği içecekler

meyve suyu, ice tea, limonata

üçünden de nefret ederim.

beklenti

hayatta ciddi anlamda mutlu olmanın anahtarıdır beklenti. fakat beklentinin olmaması sizi mutlu eder. yani beklenti olduğu an mutsuzluk başlar, umudunuz vardır. hayalleriniz vardır ki o düşüncelere dalar gidersiniz ve bu da insanı sonsuz bir hayal kırıklığına sürükler. işte sırf bu yüzden son birkaç yıldır sıfır beklentisiz yaşamaya alışmışım. mesela hayatımdan giden son kişi de bekliyormuş ki ben özür dileyeyim ama maalesef o eski ben yok. bildiğimi okumayı seviyorum. hayatta özür de dilemem. swh. biri benim hayatımda olacaksa bu hallerimi de çekmek zorunda mantığındayım. belki bencillik lakin ancak bu şekilde mutlu olduğumun farkındayım. o denli sizlere de naçizane tavsiyemdir. sıfır beklenti, sonsuz mutluluk.

kulaklıkla müzik dinleyene ısrarla soru soran insan

tamamen cehalet halidir. airpods kullanıyorum mesela ben de. saçlarımdan belki karşı taraf ayırt edemiyor olabilir ama ondan önce kablolu kulaklık kullandığımda da bu bir şey sorma olayı başıma gelirdi. sinir olma sebebi.

rapor almak için söylenen yalanlar

yapmamak lazım. yediğim ekmeğe hakaret gibi olur. öyle imkanım varken bunu asla yapmıyorum. allah korusun hasta olursam anca rapor alırım.

kahvaltı

bundan 5-6 yıl önce kahvaltı alışkanlığım pek yoktu. sanırım öğrenciliğin verdiği bir tür rahatlıktı, bilemiyorum. şimdi neredeyse uyandığım gibi 1 portakal sıkıp muhakkak detaylı kahvaltı hazırlıyorum kendime. ve kahvaltıda çay içenlerden değilim.

yaş ilerledikçe katlanılması zor şeyler

kapris.

kaldıramıyorum cidden.

selamun aleyküm'e merhaba diye karşılık vermek

bu ben oluyorum. geldiğim şehrin kültürü çok farklı. "merhaba" dediğimde garip baktıklarını fark ediyorum. bir de onlar da bizim türkçemizi pek anlayamıyor. bazen komik de olmuyor değil ama güzel.

yazarların şu anki ruh halleri

depresifim bu ara.

bir de çok üşüyorum. çok.

ağrı dağı

yakından çok ihtişamlı bir dağ. üzerindeki kar da hiç erimiyormuş. hatta şu an ağrı dağı manzarasını izlerken bunları yazıyorum. bir yandan da kahvaltı ediyorum. ağrı dağı'yla ilgili sevmediğim tek şey, çevre illere acayip soğuk hava vermesi. bi sakin kal di mi? swh

yazarların şu anki ruh halleri

çok soğuk. üşüyorum. hatta evde ellerime eldiven geçirdim, kahve yapmaya gücüm de yok. bu satırları yazıyorum. sanırım birazdan da uyurum. solgun bir ruh halim var bu gece. bilemedim.
  • /
  • 100

ayı kafası

ayı pub'ın kendine has üretimi olan biranın adı. boşa aramayın sadece ayı publarda içebilirsiniz.

kulaklıkla müzik dinleyene ısrarla soru soran insan

'ne var amk?' diye cevap verilmesi uygun olan insan tipi. ben kulaklığımı takmışım. kendi dünyamdaki duygusal denizlerimde yüzerken ya da en havalı podyumlarda catwalkumu yaparken sen kim köpek? beni ne hakla bölüyorsun?

izlenmesi gereken belgeseller

şekerin insan vücuduna etkisini görmek için that sugar izlenebilir.
yiyecek endüstrisinin halini görmek için food inc.

mutluluk veren küçük şeyler

alt komşumdan kurutulmuş patlıcan biber dolması gelmesi.

kanlı ay tutulması

27 temmuz 2018 de yaşanacak yerlerinizi alınız efem.

ayı sözlük itiraf

cheesecake imin tabanı tuttu.

ayı sözlük itiraf

inanılmaz iğrenç bir gün. şahsen bir daha bugünü yaşamak istemezdim. sigaramı düşürmüşüm ve sinirle anahtarımı almadan çıkmışım. sonuç olarak masmavi pijamamla ablamı bekliyorum. ablam da telefonunu mekanda unutmuş. geri dönüp alasıya kadar da tiyatroyu kaçırmış. üzerimizde bugün bir salaklık var gerçekten.

aldatmak

2018 oscar ödülleri

blade runner 2049'ın geceden birden fazla ödülle dönmesi acayip iyi geldi.

kazananlar:

en iyi film: the shape of water

en iyi yönetmen: guillermo del toro (the shape of water)

en iyi kadın oyuncu: frances mcdormand (three billboards outside ebbing, missouri)

en iyi erkek oyuncu: gary oldman (darkest hour)

en iyi yardımcı kadın oyuncu: allison janney (ı, tonya)

en iyi yardımcı erkek oyuncu: sam rockwell (three billboards outside ebbing, missouri)

en iyi özgün senaryo: get out (jordan peele)

en iyi uyarlama senaryo: call me by your name (james ıvory)

en iyi animasyon filmi: coco

yabancı dilde en iyi film: a fantastic woman (şili)

en iyi belgesel film: ıcarus

en iyi kısa belgesel: heaven is a traffic jam on the 405

en iyi canlı aksiyon kısa film: the silent child

en iyi animasyon kısa film: dear basketball

en iyi film müziği: the shape of water

en iyi özgün şarkı: remember me (coco)

en iyi ses kurgusu: dunkirk

en iyi ses miksajı: dunkirk

en iyi yapım tasarımı: the shape of water

en iyi görüntü yönetimi: blade runner 2049

en iyi makyaj ve saç tasarımı: darkest hour

en iyi kostüm tasarımı: phantom thread

en iyi film kurgusu: dunkirk

en iyi görsel efekt: blade runner 2049

bi arkadaş

Toplam entry sayısı: 1993

ayı sözlük itiraf

merhaba arkadaşlar size bir anımı anlatacağım. olay 2000'lerin başında geçiyor. bir gün evde otururken içim birden waffle çekti çünkü sittin sene yememiştim. hemen aranmaya başladım. böyle keser sapı gibi bir çilekli waffle arıyordum. aramalarım cevap vermişti ama bulduğum waffle, nasıl desem toplu iğne gibiydi. beni bir türlü doyuramadı. oradan çıkıp sokakta çaresizce yürüyordum. birden köşedeki siyahi saatçiyi gördüm, hemen yanına yaklaştım. konuştuk, anlaştık. adamın waffleları dehşetti :o. abartmıyorum bana bir saat nutellalı waffle çaktı. kendimi çok geniş hissettim ama şimdi iyiyim. herkes waffle tüketmeli.

edit: üstteki entrye hitaben yarı copy-paste ironi vardır. swh

sözlük hanımağası

hoş bir sözlük sıfatıdır.

işte bu sıfat da bana uygundur. sayın dark bear'ı, bu durumu eyleme dökmeye davet ediyorum. swh

sözlükte eksi oyu vereni gördüğümüz zaman olabilecekler

boynuna yapışırım muhtemelen. "gel buraya!" diye sesimi yükseltirim. ama bu kişi hanımefendi ise son derece tatlış konuşurum.

sözlükte kadın yazarların olmaması

sözlükte 8.yılımı doldurmak üzereyken hala süregelmiş problemdir. bir tane mi kız arkadaşım olmaz ya? ben de isterim. "canım şurada indirim varmış. suratımdaki krem çok mu parlıyor sence?" diye birbirimize akıl danışırdık. fena mı olurdu be. olmazdı bence. hadi kızlar, artık sözlüğümüze yazar olun.

edit: benimkisi trollük tabi swh swh.

yıl 2018

enteresan cümlelere sebebiyet verecek bir yılın başlangıcıdır.

yıl 2018, benim cinsiyetimi bilmeyenler varmış sözlükte. ben de diyorum neden bana yürüyen yok. glassjdhj allah sizi ne etmesin ya. böyle de edepsizlik yapıyorum arada.

ilk eşcinsel deneyim

olm ne kadar renklisiniz bak cidden söylüyorum. ben vapura binsem yanıma oturan tiplere bakmaya utanıyorum swh. siz ne ara bunları kesip de cikcikliyorsunuz? vay anasını.

zevk alınan ufak sapıklıklar

hiç bu tarz sapıklıklarım olmamıştır. açıkçası tek gecelik ilişki yaşayıp, onu bunu fotoğraflayanı da duyduktan sonra bir yuh tepkisi oluşmadı değil. toplumumuzdaki akıl sağlığı yerinde görünmüyor.

ayı sözlük itiraf

merhaba arkadaşlar size bir anımı anlatacağım. olay 2000'lerin başında geçiyor. bir gün evde otururken içim birden waffle çekti çünkü sittin sene yememiştim. hemen aranmaya başladım. böyle keser sapı gibi bir çilekli waffle arıyordum. aramalarım cevap vermişti ama bulduğum waffle, nasıl desem toplu iğne gibiydi. beni bir türlü doyuramadı. oradan çıkıp sokakta çaresizce yürüyordum. birden köşedeki siyahi saatçiyi gördüm, hemen yanına yaklaştım. konuştuk, anlaştık. adamın waffleları dehşetti :o. abartmıyorum bana bir saat nutellalı waffle çaktı. kendimi çok geniş hissettim ama şimdi iyiyim. herkes waffle tüketmeli.

edit: üstteki entrye hitaben yarı copy-paste ironi vardır. swh

yazarların sevdiği fetişler

sözlüğümüzde hatun olmadığı için rahat rahat yazabilirim. açıkçası düşündüm de hiç fetişim yok. zekaya çok önem veriyorum. benim ortalama bir zekam varken karşı taraf çok zeki olmalı. hahaha

zekasız insanlara tahammülüm yok. öyle el, ayak takıntım hiç olmadı.

sözlük hanımağası

hoş bir sözlük sıfatıdır.

işte bu sıfat da bana uygundur. sayın dark bear'ı, bu durumu eyleme dökmeye davet ediyorum. swh

birinci nesil yazarların kaliteli olması

çok doğrudur.

eteklerimizden kalite akar, felsefe doğar.

7. nesil

kalp krizi geçirmeme sebep olacak nesildir. muhtemelen şuan 13 yaşındadırlar.

askerlik

hem meslek hem de bildiğimiz gibi vatan görevi.

beni aydınlatırsanız çok sevinirim beyler.
şimdi erkeklere ilgi duyan bir erkek için askerlik neden zor olur ki? mis gibi işte bir sürü bey var, beraber yiyip içip takılacaksınız. nöbet tutacaksınız. neden zor ki acaba? valla bilmiyorum aydınlatın beni.

edit: olm vallahi kötü niyetle sormadım. neden eksilediniz la :(

pasif bir direnis

isyankar bir arkadaşa benziyor. adam sözlüğün sahibi olm bir şey varsa siler, yum ağzını otur abisi. sende de vardır illa bir olay. hayırlı işler.

cortland

bana aşık büyük ihtimal. her yorumumdan sonra nispeten bana laf sokma çabasında. kendisine acıyorum.