dipteyim ben

Durum: 1974 - 16 - 5 - 0 - 16.09.2018 00:36

Puan: 25572 - Sözlük Kaşarı

7 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 99

kiralık ev aramak

hiç bilmediğim şehirde aramaya başlayacağım icat. resmen afallamış durumdayım, eşyalarım da olmadığına göre ilk aşamada ya eşyalı ya da ikinci el eşyalarla oluşturacağım bir ev gerek. eh bunun için de ilk maaşımın elime geçmesi lazım ki öyle halledelim. zor işler. hani güzel koşuşturmaca ama gurbet ayrı zor.

düşün ki o bunu okuyor

sana kartlarımın açık olabilmesini çok isterdim. onca kez konuştuktan sonra hani bana birkaç ay önce "seni pek de tanımıyorum" demiştin ya acayip incittin beni. senin için neler düşünmüştüm, imkanımız da vardı. benimle kalabilmeni, içinden geçenleri bana belli etmeni çok isterdim. ikimizin de cesareti yoktu belki. bilmem ki. ben çok hassas biriyim, sen de öylesin. benziyoruz aslında. belki bu yüzden içimde kıpırtılar vardı. geceleri mesaj atmanı, ansızın beni aramalarını özledim. istediğim şey sadece senin varlığındı. beni sevmeni isterdim. belki sevmişsindir ama bunu hissettirmeni ayrı arzuladım. bir gün benimle sahiden geldiğini düşünerek geçiyor günlerim. çok kırıldık şu hayatta, seni kırmamaya çalışırdım. muhtemelen kırardın beni ama önemsemezdim. sen gerçekten kalbi güzel birisin. ve ben bunları sana asla söyleyemeyeceğim. cesur biri olmayı hiç beceremedim. mutlu kal, sevgiyle kal.

lezbiyenlere sorulan sorular

umrumuzda olmayan sorulardır. bazılarımız sırf dikkat çekeyim mantığıyla boktan entryler girebiliyor demek ki.

doğu

türkiye'nin bir ucu... bu hafta görev itibari ile gidiyorum. çok zormuş. hani memleketini bırakmak, baştan hayat kurmak... bir yandan da güzel ama bilmiyorum sözlük. her şey yolunda olsun istiyorum. sadece bu.

lezbiyen arkadaşlık sitesinin olmayışı

iyi ki yok. yani olanında da kimin eli kimin cebinde hesabı işler dönüyormuş. enteresan.

masterchef türkiye

bunun bir yabancı, bir de bizdeki versiyonunu ayrı ayrı izledim ve şu sonuçlara vardım:

- kaostan beslenmeyi tercih ediyoruz.
- kendine saygı duyulması için karşı tarafı itin götüne sokuyoruz.

yabancı versiyondaki şeflerden tutun, yemek yapan bireylere kadar herkes son derece nazik; gülümseyerek iletişim kuruyordu. onu izlerken fazlasıyla keyif aldım. fakat bizdeki versiyonuna bakınca yuh dedirtti. bildiğiniz sürekli birbirini yerme, bağırma, kavga ve kuyu kazma üzerine odaklı bir ortam var. sonra düşündüm, sahiden biz neden kaostan besleniyoruz? neden? gram anlamıyorum. başıma ağrılar girdi, televizyonu kapattım.

en yakın arkadaşın heteroseksüel olması

ben hemcinsimle ilişkiye tamamen uzak biriyim. şu an ciddi düşündüğüm ilişkim de yok. çok yakın kız arkadaşım heteroseksüel. sevgilisi de yok. hemen hemen her gün kendisiyle konuşuruz. ağlar zırlar, tüm derdini bana anlatır. geçen aklından şunun geçtiğini söyledi: "senle ben ne kadar iyi anlaşıyoruz. bazen keşke erkek olsaydın diye düşünüyorum biliyor musun?" dedi bir an afalladım kaldım. "ehehe canım" diye geçiştirdim. üstüne bir de "seni istiyorum, keşke buraya gelsen ya" falan deyince garipsedim. sevdiğimden bile bunları duymamıştım. yani heteroseksüeller de bazı durumların bilincinde ama ön yargılılar. ben de arkadaşıma yan gözle bakacak biri değilim tabii. swh bizde öyle şeyler yoktur.

uyuyamamak

normalde erkenden uyuyabilen bünyeleri bir süre sonra sarsan eylem. ben de son bir haftadır heyecandan yarım yamalak uyuyorum. hatta bazen uyuyamıyorum. yarın nereye atanacağımı öğreneceğim. stres de yok değil, bu son artık. gideceğime inanamıyorum bazen... çok çok heyecanlıyım.

sigara

sıkıntılarımı paylaştığım en iyi dost. yakın olduklarım da bilir; ben genellikle dertlerimi anlatmayı sevmem, insanları sıkmaktan çekinirim. bu yüzden de genellikle dinleyen tarafımdır ve beni dinleyen ise sigaramdır. günde 3-4 dal içmeye çalışıyorum. fazlası cidden zarar.

sağlığa zararlıdır. siz içmeyiniz efenim.

ayı sözlükte heteroseksüel yazarların olması

evet enteresan bir durum. sanırım bir tür merak söz konusu.

çevrim içi yazarlar

bir haller olmuş buna. 7 yıl önce böyle miydi? eskiye dönüşüm istiyorum pls.

lezbiyenlerin dildo kullanması

objektif bakıyorum fakat bu fikir bana çok tuhaf geliyor.

uzak durulması gereken kadınlar

ikili ilişkiler açısından;
-statüsü kesinlikle kişiye denk olmalı. aynı meslek anlamında değil, gelir durumları birbirine yakın olmalı ki yaşantı ve zevkler de benzer olsun. eğer farklıysa uzak durmak gerek.
-yalan söylemeleri. klasik olacak belki ama tutarsız konuşmalarla bunu tespit etmek zor değil.

arkadaşlık açısından hiç sınır olmamalı. pis zihindeki insanları da uzaktan samimi olmadan gözlemliyorum. tavsiye ederim.

yalnızlığın anlaşıldığı anlar

geçen yaz idi sanırım. bir banka oturup göldeki ördekleri falan izlemiştim. sonra telefona baktım, etrafıma baktım. yalnızlığın tınısı böyle bir şeydi dedim. o günü özlediğimi söyleyebilirim.

geceleri uyumayan yazar

kıskanç sevgili

eskiden bu tarz şeyler çok hoşuma giderdi ama şu an yaşımın verdiği farklı bakış açısı mı diyelim bilemiyorum. kıskanmak ve kıskanılmak hiç haz etmediğim konular. gereksiz geliyor, çocukça. sonsuz güvenmeliyim birine, o da bana güvenmeli.

ayı sözlük'ün zararları

zararı yoktur ki. artık daha sık gelmeye çalışacağım buralara. :*

insanı olgunlaştıran şeyler

çekilen sıkıntılardır.

iki gündür sevinçten ağlıyorum. insan durup durup sevinerek ağlayabiliyormuş. nasıl mutluyum sanki daha önce hiç mutlu olmamış gibi. çok dua ettim, hayatımdan çok şey de kaçırdım. bak yine gözlerim doldu, içim içime sığmıyor. ağlamak mutluluktan olsun herkes için. hepinizi seviyorum.

yazarların şu anki ruh halleri

çok pozitif ama bir o kadar da yorgun. 2 yıldır aralıksız hazırlandığım sınavım vardı sözlük. bazen dört duvar arasına kapandım, bazen hiç dışarı bile çıkmadım. geleceğim için hem işe gittim hem de ders çalıştım. kafamı bozan şeyler de oldu, aşık da oldum bu esnada. bazen çok kızdığım da oldu "bana hala bir baltaya sap olmamışsın. yıllardır sınava hazırlanıyorsun" diyen oldu. bakın bu çok koymuştu bana çünkü doğruydu. nisan ayıydı, bu beni çok üzmüştü. daha çok asıldım derslere, hep o cümlenin üstüne gittim. onların dediği kişi ben değildim çünkü.

şimdi bütün emeklerimin karşılığını aldım sözlük. artık dersler bitti, artık şükürler olsun kadroya geçtim. kontenjanın içine girdim. 20 gün sonra sadece haritadan bir yer gelecek ama nere olursa olsun, ben bu güzel ülkemin her yerinde çalışırım. bana destek olan aileme ve beni zamanında küçük gören insanlara çok şey borçluyum. iyi ki beni küçük görmüşler. emek ve sakin hırsla artık geleceğimi kurabildiğim için çok mutluyum. tek dileğim gittiğim şehirde de sağlıklı, huzurlu olabilmek. insan isteyince ve çabalayınca her şeyi başarabilirmiş bugün bunu öğrendim.

herkes sevgiyle kalsın.

sizinle tanışacaklara tavsiyeler

  • /
  • 99

mutluluk veren küçük şeyler

alt komşumdan kurutulmuş patlıcan biber dolması gelmesi.

kanlı ay tutulması

27 temmuz 2018 de yaşanacak yerlerinizi alınız efem.

ayı sözlük itiraf

cheesecake imin tabanı tuttu.

ayı sözlük itiraf

inanılmaz iğrenç bir gün. şahsen bir daha bugünü yaşamak istemezdim. sigaramı düşürmüşüm ve sinirle anahtarımı almadan çıkmışım. sonuç olarak masmavi pijamamla ablamı bekliyorum. ablam da telefonunu mekanda unutmuş. geri dönüp alasıya kadar da tiyatroyu kaçırmış. üzerimizde bugün bir salaklık var gerçekten.

aldatmak

2018 oscar ödülleri

blade runner 2049'ın geceden birden fazla ödülle dönmesi acayip iyi geldi.

kazananlar:

en iyi film: the shape of water

en iyi yönetmen: guillermo del toro (the shape of water)

en iyi kadın oyuncu: frances mcdormand (three billboards outside ebbing, missouri)

en iyi erkek oyuncu: gary oldman (darkest hour)

en iyi yardımcı kadın oyuncu: allison janney (ı, tonya)

en iyi yardımcı erkek oyuncu: sam rockwell (three billboards outside ebbing, missouri)

en iyi özgün senaryo: get out (jordan peele)

en iyi uyarlama senaryo: call me by your name (james ıvory)

en iyi animasyon filmi: coco

yabancı dilde en iyi film: a fantastic woman (şili)

en iyi belgesel film: ıcarus

en iyi kısa belgesel: heaven is a traffic jam on the 405

en iyi canlı aksiyon kısa film: the silent child

en iyi animasyon kısa film: dear basketball

en iyi film müziği: the shape of water

en iyi özgün şarkı: remember me (coco)

en iyi ses kurgusu: dunkirk

en iyi ses miksajı: dunkirk

en iyi yapım tasarımı: the shape of water

en iyi görüntü yönetimi: blade runner 2049

en iyi makyaj ve saç tasarımı: darkest hour

en iyi kostüm tasarımı: phantom thread

en iyi film kurgusu: dunkirk

en iyi görsel efekt: blade runner 2049

bi arkadaş

sözlükçülerin 15 yaşındaki haline vereceği öğüt

arkadaşlarına uyup da sakın sigara içme. çünkü iki sene sonra okuldaki tuvalette müdür yardımcısına yakalancaksın. disipline kadar gideceksin. içeceksen de bir zahmet okul dışında iç.

ilk görüşme sonrası atılan ilk mesaj

sevişmeden sonra "bunu bir daha yapalım en kısa zamanda, çok zevk aldım, harikaydı, müthişti bla bla..." demiş hatta ayrılacağım zamanda en az 2-3 dakika boyunca sarılıp, bırakmak istememişti. 2 gün sonra ben yazdım; öyle havadan sudan sohbet, sonraki gün o yazdı sohbet yine tıkandı, sonra ben yazdım ama bu sefer cevapları kaçamaklı, en son yazdığımda her mesaja 3-4 saat sonra cevap vermeye başlamış en son mesajı görüldü bile yapmamıştı. bu kadar memnun olup da sonra siklememesi şey sanki biraz şey ne bileyim... o tarihten sonra(yaklaşık iki hafta önce) insan davranışları üzerine sorgulamalar yapmayı da bırakma kararı aldım.

birbirlerine aynı anda evlenme teklifi yapan lezbiyen çift

işte hayalimdeki level bu ama ben şu an oturmuş soğan doğruyorum.

Toplam entry sayısı: 1974

ayı sözlük itiraf

merhaba arkadaşlar size bir anımı anlatacağım. olay 2000'lerin başında geçiyor. bir gün evde otururken içim birden waffle çekti çünkü sittin sene yememiştim. hemen aranmaya başladım. böyle keser sapı gibi bir çilekli waffle arıyordum. aramalarım cevap vermişti ama bulduğum waffle, nasıl desem toplu iğne gibiydi. beni bir türlü doyuramadı. oradan çıkıp sokakta çaresizce yürüyordum. birden köşedeki siyahi saatçiyi gördüm, hemen yanına yaklaştım. konuştuk, anlaştık. adamın waffleları dehşetti :o. abartmıyorum bana bir saat nutellalı waffle çaktı. kendimi çok geniş hissettim ama şimdi iyiyim. herkes waffle tüketmeli.

edit: üstteki entrye hitaben yarı copy-paste ironi vardır. swh

sözlük hanımağası

hoş bir sözlük sıfatıdır.

işte bu sıfat da bana uygundur. sayın dark bear'ı, bu durumu eyleme dökmeye davet ediyorum. swh

yıl 2018

enteresan cümlelere sebebiyet verecek bir yılın başlangıcıdır.

yıl 2018, benim cinsiyetimi bilmeyenler varmış sözlükte. ben de diyorum neden bana yürüyen yok. glassjdhj allah sizi ne etmesin ya. böyle de edepsizlik yapıyorum arada.

dark bear mesajlarımızı görüyor mu

genellikle yazarların karşısındaki kişiden telefon numarası alabilmek için uydurduğu bir bahanedir. "dark bear özel mesajlarımızı okuyor. telefondan rahat rahat konuşsak?"

bahane olm bahane. az akıllı olun işte. adamın işi gücü yok, koskoca sözlüğün sahibi bir de özel mesajlarımızı irdeleyecek ha.

ayı sözlük'ü seviyorum çünkü

gençliğimdir. üniversite yıllarım, iş bulduğum evreler, hayatımı yavaş yavaş kurduğum her aşamada bir yerdir ayı sözlük. kısacası canımızdır.

ilk eşcinsel deneyim

olm ne kadar renklisiniz bak cidden söylüyorum. ben vapura binsem yanıma oturan tiplere bakmaya utanıyorum swh. siz ne ara bunları kesip de cikcikliyorsunuz? vay anasını.

ayı sözlük itiraf

merhaba arkadaşlar size bir anımı anlatacağım. olay 2000'lerin başında geçiyor. bir gün evde otururken içim birden waffle çekti çünkü sittin sene yememiştim. hemen aranmaya başladım. böyle keser sapı gibi bir çilekli waffle arıyordum. aramalarım cevap vermişti ama bulduğum waffle, nasıl desem toplu iğne gibiydi. beni bir türlü doyuramadı. oradan çıkıp sokakta çaresizce yürüyordum. birden köşedeki siyahi saatçiyi gördüm, hemen yanına yaklaştım. konuştuk, anlaştık. adamın waffleları dehşetti :o. abartmıyorum bana bir saat nutellalı waffle çaktı. kendimi çok geniş hissettim ama şimdi iyiyim. herkes waffle tüketmeli.

edit: üstteki entrye hitaben yarı copy-paste ironi vardır. swh

sözlük hanımağası

hoş bir sözlük sıfatıdır.

işte bu sıfat da bana uygundur. sayın dark bear'ı, bu durumu eyleme dökmeye davet ediyorum. swh

zevk alınan ufak sapıklıklar

hiç bu tarz sapıklıklarım olmamıştır. açıkçası tek gecelik ilişki yaşayıp, onu bunu fotoğraflayanı da duyduktan sonra bir yuh tepkisi oluşmadı değil. toplumumuzdaki akıl sağlığı yerinde görünmüyor.

mimar

abicim sözlük elden gidiyor, sen hala 'açılmadığım bir kaç mahallenin bakkalı kaldı' diyorsun. bitiremedin mi hala şu açılma listeni?*

sevgiler..

lezbiyenlere sorulan sorular

umrumuzda olmayan sorulardır. bazılarımız sırf dikkat çekeyim mantığıyla boktan entryler girebiliyor demek ki.

birinci nesil yazarların kaliteli olması

çok doğrudur.

eteklerimizden kalite akar, felsefe doğar.

askerlik

hem meslek hem de bildiğimiz gibi vatan görevi.

beni aydınlatırsanız çok sevinirim beyler.
şimdi erkeklere ilgi duyan bir erkek için askerlik neden zor olur ki? mis gibi işte bir sürü bey var, beraber yiyip içip takılacaksınız. nöbet tutacaksınız. neden zor ki acaba? valla bilmiyorum aydınlatın beni.

edit: olm vallahi kötü niyetle sormadım. neden eksilediniz la :(

pasif bir direnis

isyankar bir arkadaşa benziyor. adam sözlüğün sahibi olm bir şey varsa siler, yum ağzını otur abisi. sende de vardır illa bir olay. hayırlı işler.

cortland

bana aşık büyük ihtimal. her yorumumdan sonra nispeten bana laf sokma çabasında. kendisine acıyorum.