dipteyim ben

Durum: 1997 - 2 - 0 - 0 - 25.12.2018 23:18

Puan: 26038 - Sözlük Kaşarı

8 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 100

adet sancısı

bazı kadınların fazla abarttığı mevzudur. hatta şiddetli ağrılarını ballandıra ballandıra anlatırlar sanki. bunu ulu orta paylaşmaları bana hep garip gelmiştir.

ayı sözlük yazarlarının sevmediği içecekler

meyve suyu, ice tea, limonata

üçünden de nefret ederim.

beklenti

hayatta ciddi anlamda mutlu olmanın anahtarıdır beklenti. fakat beklentinin olmaması sizi mutlu eder. yani beklenti olduğu an mutsuzluk başlar, umudunuz vardır. hayalleriniz vardır ki o düşüncelere dalar gidersiniz ve bu da insanı sonsuz bir hayal kırıklığına sürükler. işte sırf bu yüzden son birkaç yıldır sıfır beklentisiz yaşamaya alışmışım. mesela hayatımdan giden son kişi de bekliyormuş ki ben özür dileyeyim ama maalesef o eski ben yok. bildiğimi okumayı seviyorum. hayatta özür de dilemem. swh. biri benim hayatımda olacaksa bu hallerimi de çekmek zorunda mantığındayım. belki bencillik lakin ancak bu şekilde mutlu olduğumun farkındayım. o denli sizlere de naçizane tavsiyemdir. sıfır beklenti, sonsuz mutluluk.

kulaklıkla müzik dinleyene ısrarla soru soran insan

tamamen cehalet halidir. airpods kullanıyorum mesela ben de. saçlarımdan belki karşı taraf ayırt edemiyor olabilir ama ondan önce kablolu kulaklık kullandığımda da bu bir şey sorma olayı başıma gelirdi. sinir olma sebebi.

rapor almak için söylenen yalanlar

yapmamak lazım. yediğim ekmeğe hakaret gibi olur. öyle imkanım varken bunu asla yapmıyorum. allah korusun hasta olursam anca rapor alırım.

kahvaltı

bundan 5-6 yıl önce kahvaltı alışkanlığım pek yoktu. sanırım öğrenciliğin verdiği bir tür rahatlıktı, bilemiyorum. şimdi neredeyse uyandığım gibi 1 portakal sıkıp muhakkak detaylı kahvaltı hazırlıyorum kendime. ve kahvaltıda çay içenlerden değilim.

yaş ilerledikçe katlanılması zor şeyler

kapris.

kaldıramıyorum cidden.

selamun aleyküm'e merhaba diye karşılık vermek

bu ben oluyorum. geldiğim şehrin kültürü çok farklı. "merhaba" dediğimde garip baktıklarını fark ediyorum. bir de onlar da bizim türkçemizi pek anlayamıyor. bazen komik de olmuyor değil ama güzel.

yazarların şu anki ruh halleri

depresifim bu ara.

bir de çok üşüyorum. çok.

ağrı dağı

yakından çok ihtişamlı bir dağ. üzerindeki kar da hiç erimiyormuş. hatta şu an ağrı dağı manzarasını izlerken bunları yazıyorum. bir yandan da kahvaltı ediyorum. ağrı dağı'yla ilgili sevmediğim tek şey, çevre illere acayip soğuk hava vermesi. bi sakin kal di mi? swh

yazarların şu anki ruh halleri

çok soğuk. üşüyorum. hatta evde ellerime eldiven geçirdim, kahve yapmaya gücüm de yok. bu satırları yazıyorum. sanırım birazdan da uyurum. solgun bir ruh halim var bu gece. bilemedim.

ayı sözlük'te lezbiyen yazarların olması

nicklerin verilmesi iyi olmuş. ben de sözlükte hiç kız yok sanıyordum. teşekkürler.

swh

online yazarlar şu an ne yapıyor sorunsalı

flörtlerimle konuşuyoruz tabii ki. swh

ayı sözlük günlük

bu hafta şunu anladım:
hayatından gitmek istedim, izin vermedi. hayatımda olması için çabaladım, o da olmakla olmamak arasında cebelleştirdi beni. görüşmek istedik, zamanı tutturamadık. sebebini bilmiyorum.

hayatından gitmek istediğimi söylediğimde elimi tutmak istediğini söyledi. bazen tek cümlesi beni tekrar ona bağlıyor, haberi yok.

eşcinsel ilişkilerin yarınsızlığı

evet maalesef öyle. yaklaşık 5.5 yıl önce bir ilişkim vardı. epey de gençtik, birbirimizi çok seviyorduk. hatta kimseyi onun kadar sevmedim. hayatımıza birileri geldi, gitti ama hala aklıma gelir. çünkü hep şunu derim insan birini gerçekten bir kere sever. bizim de yarınımız yoktu, hayat bizi bambaşka yerlere sürükledi. bir daha onu da hiç görmedim. hayat işte sözlük.

ayı sözlük yazarlarının ilişki durumları

yaklaşık 2 yıldır flört ediyoruz. 2 yıl boyunca flört olur mu demeyin, oluyormuş.

ayı sözlük günlük

2 gün önce sevdiğimle kavga edip durduk. resmen geceleri uyuyamaz oldum. trip yapıp duruyor, ben alttan almazsam biraz yumuşuyor. "seni çok seviyorum. sen beni neden üzüyorsun?" diyemiyorum. çünkü ben de farkında olmadan onu incitiyorum. sevgili falan da değiliz. biz neyiz gerçekten ben de bilmiyorum ama bağlanmak fikri beni ürkütüyor.

insanların yolda yürümeyi bilmemesi

çok doğru bir tespit. hatta okullarda bunun eğitiminin verilmesi gerektiğini düşünüyorum. ne olursa olsun hep sağdan gidilmesi gerektiğini bilmeyen yüzde 80'lik kesim var. taksim, kızılay gibi merkezi yerlere gittiğinizde bunu daha iyi fark ediyorsunuz. insanların birbirine çarpma sebebi zaten sağdan gitmemeleri, yolu işgal etmeleri. aslında görgü kuralları adı altında bu okutulabilir, çocukluktan yetişseler rahat ederdik. bunun eğitimini biz almadık ama en azından farkındalık oluşturuyoruz. yürümeyi bari öğrenin kardeşim.

ahmet kural'ın sıla gençoğlu'na şiddet uygulaması

ahmet kural ile ilgili olarak alkolü fazla kaçırdığı yönünde bir şeyler duymuştum. tepkileri uç birine benziyor, genel olarak böyle izlenimi var. zaten kendisini savunurken bile beden dili bunu fazlasıyla ortaya çıkarıyor. alkolün verdiği etkiyle de sinir harbi yaşıyor olabilir. sıla'ya zamanında tokat attığı iddiası vardı mesela. sıla bunu inkar etmişti, o dahi doğru olabilir. işin bu raddeye geleceğini tahmin etmediğinden tokat meselesini kapatması ihtimalini yüksek buluyorum. demek ki neymiş, kimseye ikinci bir şans verilmemeliymiş.

sözlük yazarlarının favori mekanları

kesinlikle mado. benim bulunduğum memlekete mado yeni açıldı hatta. çocuklar gibi sevindim. profiterolü için gitmeye değer.
  • /
  • 100

ayı kafası

ayı pub'ın kendine has üretimi olan biranın adı. boşa aramayın sadece ayı publarda içebilirsiniz.

kulaklıkla müzik dinleyene ısrarla soru soran insan

'ne var amk?' diye cevap verilmesi uygun olan insan tipi. ben kulaklığımı takmışım. kendi dünyamdaki duygusal denizlerimde yüzerken ya da en havalı podyumlarda catwalkumu yaparken sen kim köpek? beni ne hakla bölüyorsun?

ayı sözlük günlük

bu dönem yeni gelen iş arkadaşlarım bugün mevlana-şems'ten girdiler konuya ve tabi ki eşcinselliğe kadar getirdiler muhabbeti. hormonelmiş galibalar, genetik olduğu söyleniyorlar, çocuğumuz öyle olursa nolur allah korusunlar, geyler lezbiyenler arttı hep denk geliyorumlar havada uçuştu. ben mi? eve ağlayarak gittim.. bana birşeyler ikram ediyorlar, yüzüme gülüyorlar ve beni seviyorlar ama beni bilseler her şey değişecek çok ilginç değil mi? senin kimi sevdiğinin sana olan tavırları değiştirecek olması.
edit büdüt: iyi ki beni bilen ve anlayan arkadaşlarım var konuştuk birazcık. şu an kendimi daha iyi hissediyorum.

eşcinsellik ve yalnızlık

evet, açılamamış olmak insanı yalnızlığa itebiliyor ama açılamamanın nedeni etrafındaki insanların vereceği tepkileri kısmen kestirebilmek. dolayısıyla daha da yalnız kalacağının farkındasın, zaten eşcinsel olduğunu herkesin bilmesine gerek yok. heterolar gibi kimle duygusal ya da cinsel bir şeyler yaşadığının göze sokulmasından hoşlanmıyorum. yalnızsam şayet bu böyle bir homofobik toplumda doğmuş olmamın yanı sıra tamamen spesifik nedenlerden de ileri geliyor. her insan şahsına münhasırdır zaten. insanın büyüdüğü yer, çevresindeki insanlar, karakteri, doğuştan gelen özellikleri, psikolojik sorunlarının kökeni, cinsiyeti vs. her şey yalnızlığı etkiliyor bir şekilde. bana göre türkiye gibi bir ülkede erkek olmak çok zor, hele de eşcinsel bir erkek olmak. bu bakımdan çoğu zaman toplumdan kendimi soyutladım, korkularım oldu ve kaçma mecburiyeti hissettim. çünkü benden daha aşağılık insanlara şefkat duygumdan dolayı laf söyleyemediğimde onlar tarafından ezilmek istemedim. ayrıca kafamın çoğu insanla uyuşmadığını düşünüyorum, sosyal medya hesaplarıyla yatıp kalkan, avm'lerden çıkmayan, sürekli bir rekabet içinde olan, yalnızca içen ve eğlenmek için kendilerini zorlayan insanlarla anlaşamıyorum. konuştukları konular bile bana çok boş geliyor. hayır, her zaman ciddi ve elle tutulur şeylerden bahsedemezsiniz ama bazı insanların ettiği muhabbet zeka düşüklüğünden ve kültürsüzlükten kaynaklanıyor gibi geliyor bana. çok elit takılan insanlarda da böyle, içlerine daldığınızda çoğu insanı basit buluyorsunuz. insan ilişkileri bu haliyle beni tatmin etmiyor. ayrıca biz, iletişimi yalnızca konuşmaktan ibaret sanıyoruz. asıl iletişim, eylemekten kaynaklanır, siz bir diğer insanla eylediğinizde onunla iletişim kurmuş olursunuz. birlikte bir şeyler yapmak, birbirinin varoluşunun farkında olarak vakit geçirmek...

dediğim gibi, neticede eşcinsellik ve kafa yapısının uymaması, iletişim anlayışımın diğer insanlarınkinden farklı olması bazı zamanlar yalnızlığı tercih etmeme sebep olabiliyor. ama yavan bir yalnızlık değil bu. tarkovski diyor ki, "kendinizi kendinizle vakit geçirmeyi yalnızlık sanmayacağınız şekilde yetiştirin". ben bu şekilde yetiştirdim kendimi ve şimdi yalnız kalmaktan korkan, bu yüzden de sahte ilişkilere teslim olmuş insanlara acıyarak bakıyorum. yine tarkovski, "kendi kendine kaldıklarında sıkılan insanlar bana kendilerine verdikleri değer açısından bir tehlikenin içindeler gibi gelir". diyor. bu cümle üzerinde de çok düşünmek gerek.

ayrıca toplumun beni asimile edip, kendine benzetmesine izin vermeyeceğim.

izlenmesi gereken belgeseller

şekerin insan vücuduna etkisini görmek için that sugar izlenebilir.
yiyecek endüstrisinin halini görmek için food inc.

ayı sözlük chat

sözlükte çok kasıntı tipler var. mizah anlayışları çağın gerisinde kalmış, huysuz, somurtkan tipler. dünyadan bihaber kendi kafalarının içinde yaşıyorlar bence bunlar. ayrıca sözlük kültürleri de yok. başlık açmayı ya da entry girmeyi bilmiyorlar. çok az formata uyan başlık var. cinsellikle ve gay olmakla ilgili başlıklar açılıyor sürekli, başka dünyaları yok mu merak ediyorum.

mutluluk veren küçük şeyler

alt komşumdan kurutulmuş patlıcan biber dolması gelmesi.

kanlı ay tutulması

27 temmuz 2018 de yaşanacak yerlerinizi alınız efem.

ayı sözlük itiraf

cheesecake imin tabanı tuttu.

ayı sözlük itiraf

inanılmaz iğrenç bir gün. şahsen bir daha bugünü yaşamak istemezdim. sigaramı düşürmüşüm ve sinirle anahtarımı almadan çıkmışım. sonuç olarak masmavi pijamamla ablamı bekliyorum. ablam da telefonunu mekanda unutmuş. geri dönüp alasıya kadar da tiyatroyu kaçırmış. üzerimizde bugün bir salaklık var gerçekten.

Toplam entry sayısı: 1997

ayı sözlük itiraf

merhaba arkadaşlar size bir anımı anlatacağım. olay 2000'lerin başında geçiyor. bir gün evde otururken içim birden waffle çekti çünkü sittin sene yememiştim. hemen aranmaya başladım. böyle keser sapı gibi bir çilekli waffle arıyordum. aramalarım cevap vermişti ama bulduğum waffle, nasıl desem toplu iğne gibiydi. beni bir türlü doyuramadı. oradan çıkıp sokakta çaresizce yürüyordum. birden köşedeki siyahi saatçiyi gördüm, hemen yanına yaklaştım. konuştuk, anlaştık. adamın waffleları dehşetti :o. abartmıyorum bana bir saat nutellalı waffle çaktı. kendimi çok geniş hissettim ama şimdi iyiyim. herkes waffle tüketmeli.

edit: üstteki entrye hitaben yarı copy-paste ironi vardır. swh

sözlük hanımağası

hoş bir sözlük sıfatıdır.

işte bu sıfat da bana uygundur. sayın dark bear'ı, bu durumu eyleme dökmeye davet ediyorum. swh

yıl 2018

enteresan cümlelere sebebiyet verecek bir yılın başlangıcıdır.

yıl 2018, benim cinsiyetimi bilmeyenler varmış sözlükte. ben de diyorum neden bana yürüyen yok. glassjdhj allah sizi ne etmesin ya. böyle de edepsizlik yapıyorum arada.

dark bear mesajlarımızı görüyor mu

genellikle yazarların karşısındaki kişiden telefon numarası alabilmek için uydurduğu bir bahanedir. "dark bear özel mesajlarımızı okuyor. telefondan rahat rahat konuşsak?"

bahane olm bahane. az akıllı olun işte. adamın işi gücü yok, koskoca sözlüğün sahibi bir de özel mesajlarımızı irdeleyecek ha.

ayı sözlük'ü seviyorum çünkü

gençliğimdir. üniversite yıllarım, iş bulduğum evreler, hayatımı yavaş yavaş kurduğum her aşamada bir yerdir ayı sözlük. kısacası canımızdır.

ilk eşcinsel deneyim

olm ne kadar renklisiniz bak cidden söylüyorum. ben vapura binsem yanıma oturan tiplere bakmaya utanıyorum swh. siz ne ara bunları kesip de cikcikliyorsunuz? vay anasını.

zevk alınan ufak sapıklıklar

hiç bu tarz sapıklıklarım olmamıştır. açıkçası tek gecelik ilişki yaşayıp, onu bunu fotoğraflayanı da duyduktan sonra bir yuh tepkisi oluşmadı değil. toplumumuzdaki akıl sağlığı yerinde görünmüyor.

ayı sözlük itiraf

merhaba arkadaşlar size bir anımı anlatacağım. olay 2000'lerin başında geçiyor. bir gün evde otururken içim birden waffle çekti çünkü sittin sene yememiştim. hemen aranmaya başladım. böyle keser sapı gibi bir çilekli waffle arıyordum. aramalarım cevap vermişti ama bulduğum waffle, nasıl desem toplu iğne gibiydi. beni bir türlü doyuramadı. oradan çıkıp sokakta çaresizce yürüyordum. birden köşedeki siyahi saatçiyi gördüm, hemen yanına yaklaştım. konuştuk, anlaştık. adamın waffleları dehşetti :o. abartmıyorum bana bir saat nutellalı waffle çaktı. kendimi çok geniş hissettim ama şimdi iyiyim. herkes waffle tüketmeli.

edit: üstteki entrye hitaben yarı copy-paste ironi vardır. swh

sözlük hanımağası

hoş bir sözlük sıfatıdır.

işte bu sıfat da bana uygundur. sayın dark bear'ı, bu durumu eyleme dökmeye davet ediyorum. swh

antti

abicim sözlük elden gidiyor, sen hala 'açılmadığım bir kaç mahallenin bakkalı kaldı' diyorsun. bitiremedin mi hala şu açılma listeni?*

sevgiler..

birinci nesil yazarların kaliteli olması

çok doğrudur.

eteklerimizden kalite akar, felsefe doğar.

7. nesil

kalp krizi geçirmeme sebep olacak nesildir. muhtemelen şuan 13 yaşındadırlar.

askerlik

hem meslek hem de bildiğimiz gibi vatan görevi.

beni aydınlatırsanız çok sevinirim beyler.
şimdi erkeklere ilgi duyan bir erkek için askerlik neden zor olur ki? mis gibi işte bir sürü bey var, beraber yiyip içip takılacaksınız. nöbet tutacaksınız. neden zor ki acaba? valla bilmiyorum aydınlatın beni.

edit: olm vallahi kötü niyetle sormadım. neden eksilediniz la :(

pasif bir direnis

isyankar bir arkadaşa benziyor. adam sözlüğün sahibi olm bir şey varsa siler, yum ağzını otur abisi. sende de vardır illa bir olay. hayırlı işler.

cortland

bana aşık büyük ihtimal. her yorumumdan sonra nispeten bana laf sokma çabasında. kendisine acıyorum.