kanlı ay tutulması

ayın dünyanın gölgesine girmesi sonucu olan bir tür tutulmadır.normal ay tutulmasından farklı olarak gelen güneş ışıkları atmosferimizden yansıyan ışıma ile bu kırmızı hale gelmektedir. 15 nisan 2014 te tsi 8 civarı başlayacak tutulmanın 10.46 da tamamen kırmızı olması ile tamamlanmış olacak. malesef türkiyede bu gök olayını izleyemeyeceğiz. kuzey ve güney amerikada bu olay net bir şekilde izlenecektir. her zamanki gibi astrologların bu döngü ile ilgili kehanetleri vardır. rivayetleri gırla dökülmektedir.öncesinde mars,dünya ve güneş düzlemi gerçekleşecek olan tutulmadır. bu dönemlerde kıyamet kopar anasının amı falan olur bazı medya şaklabanlarına göre ama bir sikimde olmaz, hele o rezzan kiraz vb için bulunmaz bir ekmek kapısıdır.
bugün türkiye'de 03:10-06:30 arasında görüntülenebilecek olay. ay dünyaya en yakın konumundayken süper ay kızıl renkli tam ay tutulması gerçekleşecek- miş
ne de olsa sabaha kadar uyumayacağım için izleyeceğim tutulmadır. keşke yanıma 35x zoomlu canon'umu alsaydım. video ve fotoğraflar alırdım bu geceki aydan.
benim gördüğüm/kameramın gördüğü temalı postlara vesile olacak kozmik olay
kan bükücülerin coşmasına sebep olan ay tutulması. milleti çatur çutur zombi gibi kullanıyorlar bu günde.
(bkz: avatar the last air bender)
tam tutulma türkiye'den saat 5:57 de gerçekleşiyormuş. yazılan haberlere göre ay şuan parlak beyaz iken o saatte kızıl olacakmış. merak. hava oldukça bulutlu. zaman zaman önüne bulutlar geliyor. bekliyorum.
2015'in son tutulması, ay'ın en büyük haliyle göründüğü fakat balkonun konumu ve yağmur bulutları yüzünden izleyemediğim doğa olayı.
ay ay kayboldu resmen. 5 gibi çıktım yok. bir daha da çıkmadı. bulutlar çok fazla sardı gökyüzünü. artık netten bakıp bulacağız napalım.
ayın yarım evresini gördüm sadece. 4'te uyandığımda ayın yarısı gitmişti. ama ay kırmızıya dönüşmedi. galiba 5'te falan dönüşmüş. ben sadece ayın yarısının kararmış halini gördüm. o da uykulu uykulu.
27 temmuz 2018 de yaşanacak yerlerinizi alınız efem.