aşk-ı memnu

müziğine bile yükseldiğim dizi. başlarken ve biterken ruhumda adeta fırtınalar kopuyor sözlük. geleneksel olarak dizinin en seksi insanını/insanlarını seçiyorum.
1-katya'nın son bölümlerdeki kocası
2-bihter
3-peyker'in kocası nihat
4-beşir. efet.
ara sıra aklıma gelen ve beni “bihter intihar etmeseydi adnan yine öğrenmişti. sadece boşanacaklardı. keşke ölmeseydi. hem bir şeyi de değiştirmedi ölmesi. sadece her şeyi daha vurucu yaptı. neden öldü ki :(“ gibi düşüncelere boğan dizi.

karakterleri bundan iyi analiz edebilen az dizi gelmiştir türkiye’ye. bihter’in ikinci sezon yaşadığı aşk, hayal kırıklığı, hırs, kaybetme korkusu gibi zor korkular izleyiciye oldukça iyi geçmişti. bu yüzden bu kadar seviyoruz. ciddi anlamda nitelikli bir diziydi her ne kadar dalgası geçilse de.

ayrıca dizinin bana göre mutlu sonu bihter aşkımın behlül denen sünepeyle birlikte olması değil. her şeyi itiraf edip ziyagil ailesinden kopmasını ve kendisini gerçekten sevecek birini bulmasını isterdim. kimseden istediği sevgiyi göremedi yavrum. en sonunda hırsına kurban gitti.

piç behlül.
aşkı memnu hala bağzı kanallarda oynamakta yıllar öncesinin en çok reyting yapan dizisi.
koru sahnesini izleyerek kendimi tatmin ediyorum şu an
ilişkilerimde bihter'in durumuna defalarca düştüğüm için onu daha iyi anlayabiliyorum
behlül'ün bihter'e yaşattığı her şeyden özür dilemesi, hele kendini yakın hissettiğin bi insanın özür dilemesi o kadar boş bi çırpınış ki
bihter ''hıhı'' dediği sahnede öldü, sevdiğine karşı tüm inancını kaybetmiş ve yalnızlığını kabullenen bir kadının sitemi ancak bu kadar içini acıtır bi insanın
neredeyse 10 yıl geçti ama halen aşamıyorum şu sahneyi, halen
bihterin hizmetçileri itin götüne soktuğu sahneleri geri sarıp sarıp izlediğim dizi.
matmazelin sahnelerini izlerken ruhumun daraldığı dizi. bunun bir diğer versiyonu da yaprak dökümündeki fikret.
türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi dizisidir. oyuncu seçimleri, kıyafetler, senaryo vs. bir dönem herkesi ekran başına kitlemişti.