av mevsimi

an itibariyle atv'de başlamış olan sinema filmi..
daha önce izlememiş olanlar bakabilir..
çok ahım şahım bir senaryosu yok, ancak oyuncuları için izlenebilir.
yavuz turgul filmidir ki cem yılmaz'ın "hayde gidelum hayde gidelum" türküsü, şarkısı ile çok etkileyecektir. uykuma yenik düşmesem bir daha izlerdim ki bir kaç kere izlenebilecek filmdir. şener şen ve çetin tekindor zaten biz avları 12den vurmayı başarmıştır
yine yavuz turgul'un yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı muhsin bey, eşkıya, gönül yarası gibi filmlerden sonra büyük heves ve beklentilerle bekleyip büyük hayal kırıklığı yaşadığımız film olmuştur. az beklentiyle sevilebilecek bir filmdir.
yalan dünya 'da orçun karakterini oynayan bartu küçükçağlayan 'ı , filmi üçüncü izleyişimde tanıyabildim. gay barmen rolünde kendisi.
giriş müziği ve sahnesiyle bu sefer oldu, eli ayağı düzgün bir film geliyor diye heveslenmeme rağmen sonrasında aynı tempoyu gösteremeyen film. kötü mü, kesinlikle değil ama bazı noktalar sanki kasten film bozulsun diye konmuş gibi ve kolayca da yok edilebilecek konulardı. cem yılmaz beklenenden çok daha güzel bir rol sergiliyor, usta ise iyi oynuyor ama rolü usta bir avcıyken filmde sessiz sakin bir devlet memuru edasında dolaşıyor, o kısmı sevemedim, çetin tekindor için laf söylersem çarpılırım* ve son yıllarda en çok beğendiğim bayanardan* melisa sözen ve okan yalabık rollerinin hakkını çok güzel vermişler. türk sineması adına hoş bir film.
leyla ile mecnun'un ismail abisi serkan keskin, adli tıp doktoru rolünde. bende bu izleyişimde farkettim..
muhteşem yüzyıl'da ibrahim paşa rolündeki okan yalabık ise çömez dedektif hasan'ı oynuyor.. fena oynamamış..