ayı sözlük'ü sıralamada üst sıralara çıkarmak

bizim elimizde olan eylemdir.

interaktif sözlükler mart 2013 sıralamasında 11 bin küsur entry ile erciyes sözlük yedinci, 12bin küsur antry ile kutup sözlük altıncı sırada.

bize glince; efenim şu sıralar günlük ortalama 300 entry gözetliyorum. ayda 9000 civarı yapar.

yöneticilere teklifim şu:
sözlükteki aktif yazar sayısını belirlesinler ve mayıs ayı boyunca günlük 500 entry yi yakalamak için yazar başına ortalama entry sayısını hesaplasınlar. 50 tane aktif yazar olsa (aktif derken yanlış anlaşılmasın sözlükte hergün en az üç beş entry girenleri kastediyorum) elimizden geleni yapıp 15000den fazla entry ile mayıs ayını bitirelim. bu da bizi sıralamada 5. veya 6. yapar.

(bkz: tutar mı bilmiyorum)
interaktif sözlükler kasım 2012 sıralaması nda 7. ve interaktif sözlükler aralık 2012 sıralaması nda 8. sıradaydık. sonra performans düştü bu ay bir hareketlenme söz konusu. tabi bu sıralamalarda da özellikle bir taktik yapmamıştık, yazarlar doğaçlama ve yazmak istedikleri için yazmışlardı. son dönemde online sayısı yüksek olsa da bir çok yazar hiç yazmıyor nerdeyse. gönül ister ki üst sıralarda olalım ama bunu tabiki zaman gösterecek ve yazar başına entry belirlemek biraz zorlama olur ve yazarları soğutabilir. bu sebeple izleyelim ve görelim diyorum. zaten yazarlar sanırım ki ayı sözlüğü üst sıralarda görmek istedikleri için bu çaba içersindedirler.

2013 nisan ayı entry sayısı küsüratlı verirsem bugün itibariyle 6120 gibi bir rakam çıkıyor. demek istediğim anlaşılmış oldu sanırım.

(bkz: hesaplayan adamlar)