ayı sözlük yazarlarının ibretlik tespitleri

mainstream pop şarkıcıları diyebileceğimiz britney spears,madonna,beyonce,christina aguilera,rihanna gibi isimlerin 2010dan sonra büyük bir hızla bitmeleri.
madonna:son iki albümü olan mdna ve rebel heart ve bu albümlerden çıkan tekliler listelerle hiçbir iş yapamadı.birkaç yıl içerisinde tamamen unutulacak albümler haline geldiler
beyonce:son iki albümü 4 ve beyonce beklentilerin altında kaldı.nispeten 4 albümünden bir kaç tane dinlenebilir şarkı çıktı(love on top,best thing i never had)ama run the world girls gibi kulaklara zarar şarkılar ağırlıktaydı.beyonce albümü ise listelerde hiç bir iş yapamadı.evet ilk haftasında abartılı bir fan ve medya desteği ile yüksek sattı ama drunk in love şarkısı dışındaki şarkılar yine bir iş yapmadı.beyonce garip bir şekilde müzikal anlamda bir iş yapmamasına rağmen medyanın sürekli bir övgü bombasıyla hala queen modunda takılıyor.
britney spears:femme fatale albümü gayet başarılı olup hitler çıkarmasına rağmen son albümü britney jean tam anlamıyla felaket oldu.bu felaket bitmeden bir de pretty girls geldi ve britney spears eskisinden beter bir loser imajı kazandı.
christina aguilera:lotus albümü ve your body şarkısı başarısız olunca tamamen sessizliğe çekildi.pitbull maroon5 lady gaga gibi isimlerle düet yaparak piyasada tutunmaya çalışması gerçek anlamda üzücü.
rihanna:son albümü yayınlandığında ilk haftasında fan desteğiyle iyi bir satış yakalayabilir ama kimsenin hatırlamadığı bir albüm olacak.
sürücü kursu kitaplarında, trafiğe çıkan sürücülerin geçiş hakları ile ilgili bir tanım vardır ancak trafiğe çıktığında durum değişir.
arabalar üstüne gelir, uzunca kornaya basarlar. trafik polisi de buna dahildir.

nerede benim geçiş hakkım?