barbaros şansal

eski kktc cumhurbaşkanı: barbaros şansal'a sınır dışı yasal değil; verilmiş eski karar yok, hükümet kılıf yaratıyor!

http://t24.com.tr/haber/eski-kktc-cumhur...

kktc yüksek yönetim denetçisi: barbaros şansal’ın sınır dışı edilmesi yasal değil, insan hakkı ihlali yapıldı.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/01/0...
silivri ceza evinde tutukluluğu devam ediyor. uluslararası af örgütü ifade özgürlüğü konusunda kampanya başlatmış.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/01/1...
hakkında 3 yıl hapis cezası istendiği söyleniyor. acilen serbest bırakılmalı.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/02/0...
ceza mahkemesi hakkında 1 ila 3 yıl hapis isteminde bulunulduğu iddianameyi eksik ve yetersiz dosya sebebiyle reddetti.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/02/0...
namı diğer barbi, barbimis. yakında özgürlüğüne kavuşacak diye umuyoruz. dear sözlük, bu adama ve eylemlerine bakınca ülkede olup bitene karşı takındığım uyuşuk tavrımdan ötürü utanıyorum zira artık konuşabilecek gücümün kaldığını bile düşünmüyorum olan biten hakkında. bak bir düşünün, adamın süper ötesi işi, geliri, malı mülkü, çevresi, her şeyden önce de zehir gibi bir kafası var. böyle bir insan ne yapar? genellemeyeyim de, ne bileyim işe gelir gider, daha ünlü olmak için çabalar, iktidara yalakalık yapar, daha fazlasını kazanmak için çabalar falan. ama yok, barbi bunu yapmıyor, çünkü katlanamıyor tahminimce. konuşmazsa patlayacak adam. son olaya gelince, barbi'nin dedikleri doğru veya yanlış orasını bilemem. o küfürlü kelimeyi söylediği anda gözlerine ve yüz ifadesine baktığımda içindeki hüznü de algılayabiliyorum kişisel olarak. şundan da eminim ki şu an olup bitenlere etrafımdaki kimsenin içi barbi kadar kan ağlamıyor. o şeysi nefretinden. ama kendisine biraz daha durulması dileklerinde bulunuyorum. o bize içeride değil dışarıda lazım. <3 lavyu barbi.
ceza mahkemesinin hakkındaki iddianameyi reddi sonrasında savcılık iddianameyi düzenleyerek tekrar mahkemeye taşıdı. mahkeme de iddianameyi kabul ederek tutukluluk halinin devamına karar verdi. 16 mart'ta ilk duruşmasına çıkıyor.

http://ayisozluk.com/lnk/a62ba9
nihayet artık serbest.

3f4f
sessiz sedasız salındı. kimse bir şey demedi. olumlu ya da olumsuz. sanki herkes şansal'ı sildi dünyadan. ne garip bir ülkeyiz.
yaşadıklarını cumhuriyet gazetesinden seyhan avşara'a anlatmış. röportajda oldukça detay var. referandumun yapılmayacağı düşüncesinde. cezaevinde tecritte tutulmuş ve homofobik bir çok davranışa maruz kalmış.

http://ayisozluk.com/lnk/aa8132
birgün medya, kendisini evinde ziyaret etmiş. 47 dakikalık bir video. tutukluyken kitap yazmış. yakında çıkacak sanırım.

ilk duruşması görülmüştür. sonraki duruşma 1 haziran'a ertelenmiş.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/03/2...
davası sonuçlandı. 6 ay 20 gün hapis cezası verildi fakat mahkeme tarafından bu ceza ertelendi.

atatürk havaalanında kendisini darp eden 12 şüpheli için de hazırlanan iddianamede 5 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi.

https://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/06/...
keşke hiç ağzını açmasaydı dediğim insan. ne bileyim kendisine olanlardan ötürü çok üzüldüm.
cezaevi ve yoğun linç kampanyası derken en son kitap çıkaran terzi yamağı. umarım iyidir hoşdur.
yıllar önce, hiçbir etkileşimim olmadığı halde beni twitter da bloklamış kişi. halbuki cok severim ve adama küfür edenlere karşı kendisini savunurum. neden blokladi merak içindeyim.
yağmurluğunun rengi güzelmiş. tam görselde gözüme çarpıyordu sağ olsun ki hazineci açıklamayı yapmış.

rains
gerçekleri söylemekten geri durmayan, lakin şu sıralar twitterda sürekli havaalanında yediği dayağı paylaşıp antipati toplayan modacı. tamam oldu bitti bir şeyler artık devam etsen ya yoluna. ne takılıp kaldın geçmişte arkadaş. vermeyecekler hakkını işte bu zamanda napalım. bizim de hakkımızı sonsuz boyutlarda yiyorlar. ama alamayacağımızı bildiğimiz için koy götüne rahvan gidip gelsin modundayız artık.
  • /
  • 4