barbaros şansal

karikatürlerin '' değer '' lere uymadığı gerekçesiyle suç unsuru sayıldığı bir ülkede egosundan dolayı eleştirilemez bir millete söz söylemeye çalışma don kişotluğunda bulunması kara koyunun kurt sanılması hasebiyle sürüyü tetiklemiştir.
linç ve gözaltı sonrası şimdi de tutuklandığı haberi geldi. sosyal medyada neler neler yazılıyor, kendi pencerelerine göre terörür destekleyenler, ışidi destekleyenler, linçleri destekleyenler hakkında hiçbir işlem yapılmazken, bu adamı tutukluyorlar. daha cezaevinden çıkalı kaç ay olmuştu ki, tekrar içeri alındı. zaman zaman hepimiz bu memleketin haline, gidişatına lanetler savurmuyor muyuz? neden bu adamın söyledikleri millete bu kadar batıyor!

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/01/0...

kuir kıbrıs derneği de bir kampanya başlatmış;

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/01/0...
eski kktc cumhurbaşkanı: barbaros şansal'a sınır dışı yasal değil; verilmiş eski karar yok, hükümet kılıf yaratıyor!

http://t24.com.tr/haber/eski-kktc-cumhur...

kktc yüksek yönetim denetçisi: barbaros şansal’ın sınır dışı edilmesi yasal değil, insan hakkı ihlali yapıldı.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/01/0...
silivri ceza evinde tutukluluğu devam ediyor. uluslararası af örgütü ifade özgürlüğü konusunda kampanya başlatmış.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/01/1...
hakkında 3 yıl hapis cezası istendiği söyleniyor. acilen serbest bırakılmalı.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/02/0...
ceza mahkemesi hakkında 1 ila 3 yıl hapis isteminde bulunulduğu iddianameyi eksik ve yetersiz dosya sebebiyle reddetti.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/02/0...
namı diğer barbi, barbimis. yakında özgürlüğüne kavuşacak diye umuyoruz. dear sözlük, bu adama ve eylemlerine bakınca ülkede olup bitene karşı takındığım uyuşuk tavrımdan ötürü utanıyorum zira artık konuşabilecek gücümün kaldığını bile düşünmüyorum olan biten hakkında. bak bir düşünün, adamın süper ötesi işi, geliri, malı mülkü, çevresi, her şeyden önce de zehir gibi bir kafası var. böyle bir insan ne yapar? genellemeyeyim de, ne bileyim işe gelir gider, daha ünlü olmak için çabalar, iktidara yalakalık yapar, daha fazlasını kazanmak için çabalar falan. ama yok, barbi bunu yapmıyor, çünkü katlanamıyor tahminimce. konuşmazsa patlayacak adam. son olaya gelince, barbi'nin dedikleri doğru veya yanlış orasını bilemem. o küfürlü kelimeyi söylediği anda gözlerine ve yüz ifadesine baktığımda içindeki hüznü de algılayabiliyorum kişisel olarak. şundan da eminim ki şu an olup bitenlere etrafımdaki kimsenin içi barbi kadar kan ağlamıyor. o şeysi nefretinden. ama kendisine biraz daha durulması dileklerinde bulunuyorum. o bize içeride değil dışarıda lazım. <3 lavyu barbi.
ceza mahkemesinin hakkındaki iddianameyi reddi sonrasında savcılık iddianameyi düzenleyerek tekrar mahkemeye taşıdı. mahkeme de iddianameyi kabul ederek tutukluluk halinin devamına karar verdi. 16 mart'ta ilk duruşmasına çıkıyor.

http://ayisozluk.com/lnk/a62ba9
nihayet artık serbest.

3f4f
sessiz sedasız salındı. kimse bir şey demedi. olumlu ya da olumsuz. sanki herkes şansal'ı sildi dünyadan. ne garip bir ülkeyiz.
yaşadıklarını cumhuriyet gazetesinden seyhan avşara'a anlatmış. röportajda oldukça detay var. referandumun yapılmayacağı düşüncesinde. cezaevinde tecritte tutulmuş ve homofobik bir çok davranışa maruz kalmış.

http://ayisozluk.com/lnk/aa8132
birgün medya, kendisini evinde ziyaret etmiş. 47 dakikalık bir video. tutukluyken kitap yazmış. yakında çıkacak sanırım.

ilk duruşması görülmüştür. sonraki duruşma 1 haziran'a ertelenmiş.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/03/2...
davası sonuçlandı. 6 ay 20 gün hapis cezası verildi fakat mahkeme tarafından bu ceza ertelendi.

atatürk havaalanında kendisini darp eden 12 şüpheli için de hazırlanan iddianamede 5 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi.

https://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/06/...
keşke hiç ağzını açmasaydı dediğim insan. ne bileyim kendisine olanlardan ötürü çok üzüldüm.
cezaevi ve yoğun linç kampanyası derken en son kitap çıkaran terzi yamağı. umarım iyidir hoşdur.
yıllar önce, hiçbir etkileşimim olmadığı halde beni twitter da bloklamış kişi. halbuki cok severim ve adama küfür edenlere karşı kendisini savunurum. neden blokladi merak içindeyim.
  • /
  • 4