barış sulu

kendisi hdp eskişehir milletvekili aday adayı olmuş.
hdp ve siyasi tutumuna destek vermeyenlere ""faşist" damgası yapıştırdığı bir haberde konu edilmiş. http://lgbti.org/hdpli-baris-suluya-turk-gay-clubten-rest/
kendisine dört bir yandan saldırıyorlar.

http://gzone.com.tr/yandas-medyanin-igrenc-haberleri-bu-kez-de-escinsel-hdp-adayi-baris-sulu-hakkinda/
bazı fikirleri insanidir ve hoştur. aday adaylığı da benim hdp hakkında düşünmeme neden olmuştur, neden son sıralardan aday yaparsın ki, hiç yapma o halde. ama en nihayetinde bu da iyi bir şeydir. havuz medyası, ak-kafalar, troller, yandaşlar artık adına her ne diyorsanız, şiddet tohumları ekmekten başka bir şey yapmayan bu emir erlerine diyecek laf bulamıyorum. kendi çöplüklerinde boğulacaklar, çok zamanları kalmadı.

her ne kadar bazı fikirlerini sevmesek de genel olarak aktivist, humanist ve insanlar için birşeyler yapmaya çalışan bir arkadaşımız. çoğunlukla destekliyoruz. türkiye'de elini taşın altına koyan nadir kişilerden birisi. tebrik ediyoruz.
hdp'nin eşcinsel milletvekili adayı. hoş adammış. eskişehir'den 6, sıra. seçilir mi bilinmez. ama bu kadar göz önünde sakallı bıyıklı bir lgbt bireyin olması çok iyi.

http://www.facebook.com/escinselvekil

bilenler biliyordu ama şimdi herkesin gözü önüne, düşmanın da hedefine yerleşmiş, güler yüzlü sempatik adam.
son dönemde iyice abartmışlardır, homofobinin zirvesindelerdir. cb rte bile bir mitinginde bunu dile getirmiş. yassık!

(bkz: eşcinsel aday göstermiyoruz)
daha çok olmasını dilediğim insanlardan cesur ve destekçisiyim... keşke ilerde bu gözler bir gey başbakan ve cumhurbaşkanı görse... o zaman bu ülke çiçek olur....
hakkında hiçbir bilgi sahibi olunmadan- sadece eşcinsel oluşu dolayısıyla- fikir sahibi olunan ve bu etiketle de karalama kampanyası yapılabilen milletvekili adayı. bu anlamda işi kendisini yoktan var etmek anlamında çok zor.
öğrendiğimize göre milletvekili adayı olduktan sonra aldığı ölüm tehditleri yüzünden aras ile beraber almanya'ya iltica etmiş kendisi. yazık.