beytüşşebap'ta çatışma

güzel geçen haftasonu ardından sabah televizyonda izlediğim soğuk duş etkisi yaratan artık ne şekilde tepki vereceğimi şaşırdığım 10 askerimizin şehit düştüğü 7 kişinin yaralandığı bir an önce son bulmasını istediğim hain saldırı.

şırnak’ın beytüşşebap ilçesi’ne dün gece kalabalık pkk’lı grubunun uzun namlulu silahlar ve askeri birliklere uzun namlulu silah ve roketatarlarla saldırısında 10 asker şehit oldu, 7 kişi yaralandı. kaymakamlık, polis lojmanları ve jandarma taktik alay komutanlığı’nın üs bölgelerini hedef seçen çok sayıda pkk’lı etkisiz hale getirildi. saldırı sırasında çok sayıda işyeri ve binaya roket ve kurşun isabet ettiği ilçe merkezinde, günün ağarmasıyla polis lojmanları önünde 3 pkk’lının cesedini almak isteyen grup, polis tarafından havaya ateş açılarak uzaklaştırdı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21369355.asp
söylenecek bir kalmadı diyorum ama varda söyleyemiyorum, ifade falan edemiyorum, medyada flaş flaş başbakandan sert açıklamalar o kadar mide bulandırıcı bir hal aldı ki utanıyorum o açıklamayı okumaya, hala aynı açıklamayı verenlerden daha çok! onur diye bir şey kalmamış.