birini düşünmeye yardımcı olan şarkıyı açmak

güzel başlayan ancak düşünülen kişi uzaklarda ise finali kötü biten şarkılı anımsama hali.

aslında bazı şarkıların temel amacının hatırlatma ve buna yardımcı olmak olduğu düşünülürse çok basit bir durummuş gibi, bir yandan da hiç öyle değil. mesela şu an birini düşünmek için onu daha çağrıştıran bir şarkıyı açtım ve aklıma masa, masa başında bir şeye gülmeler, sigara ve kahkahalar geldi. evet başarılı gayet iyi yardımcı oldu ama netice çok hüzünlü.
bunu yapan bir tek benim sanıyordum. birini düşünmek için açılan şarkı sonucunda, dans edilir, tuhaf bir sevgi psikolojisi içine girilir* ve heyecanlanılır. eskiden çok yapardım bunu da, artık yapmıyorum. ama şu aralar bunu yapmama neden olacak birileri var aklımda, o yüzden başladım tekrardan galiba. çok eğlenceli. müzik, düşünülen kişiden tamamen alakasız olabilir ama.
insana fazlasıyla acı veren bir eylem. hele ki hayatınıza girememiş birini düşünmenize yardımcı oluyorsa. şarkı çalar, sen geçmişe dalarsın. onu düşünürsün aslında olamayacağını bile bile neden olmadığını, neden onunla konuşmadığını sorgularsın hala. kendine kızarsın, kendini yıpratırsın. ardından kalbin sıkışır, nefesin daralır. bu sıkıntıyı atmak için kah yüksek sesle şarkıyı söylersin kah ağlarsın o an rahatlarsın belki ama elinde olan yine koca bir hiç. vesselam duygusal biriyseniz pek fazla yapmamanız gerekendir. uzak durunuz efenim daha fazla üzülmeye, acı çekmeye gerek yok.