black sails

2014'te başlayan ve şu an 2. sezonunda olan korsan dizisi. bildiğimiz define adası romanından 20 yıl önce olanları anlatır. deniz maceralarını, korsanları falan ne kadar sevmesem de ağzım açık kala kala izledim ilk sezonu. bugün de 2. sezonda biriken beş bölümü izledim ve hikaye altyapısının izlediğimiz çoğu diziden başarılı olduğunu söyleyebilirim.

--- spoiler---
--- spoiler---

2. sezon 5. bölümde kaptan flint'in öfkesinin ve verdiği savaşın sebeplerini flashbackler aracılığıyla anlıyoruz. meğer thomas ve barlaw ile üçlü bir ilişkisi varmış. bu öğrenilince thomas'ı elinden almışlar ve hastaneye kapatmışlar. flint, barlaw ile naoussa'ya kaçmak zorunda kalmış. böylelikle geçen sezondan beri gizemini koruyan barlaw hanımın olayını açığa kavuşturmuş oldular. sahip oldukları ilişkiden bir kişi eksilince ruhlarını kaybetmişler adeta.
kaptan flint'i aramızda görmekten mutluyum. genelde yan karakterler lgbt olurdu, flint'i biseksüel yaparak risk almış oldular. ekşi'de falan da yorumları okursanız görürsünüz zaten homofobiklerin çırpınışını. neyse siktirsinler gitsinler, fandom daha kaliteli insanlardan oluşmuş olur böylelikle.

--- spoiler ---
--- spoiler ---
twist yapmaktan başımı döndüren dizi. game of thrones'da yok bu kadar entrika. sezon finalini nefessiz izleyeceğim bu gidişle. bu arada üçüncü sezon kadrosuna rome'un titus pullo'su, yani ray stevenson blackbeard olarak katılmış. gittikçe büyümeye başlıyor dizi gözümde.