boğa burcu

bu burçtan olanlar çok sabırlı insanlardır. etrafındaki insanlara yardımcı olmayı severler. etrafındaki insanlara güven verirler.
etrafımda 8-10 tane bulunan burç. mayıs ayında bir tane pasta alıp hepsi için kesmişliğimiz vardır. arkadaşlıkları iyidir ancak güven problemleri vardır.
bunun var ya, insan beynini yormaktan başka bir şey yaptığı yoktur. orda burda arkanızdan atar tutar. hele de size karşı ilgisi var ve siz ona karşı kayıtsızsanız yandınız demektir. o zaman her şey beklenir bundan. yerin dibine sokar sizi. artık saçınızı başınızı mı yolarsınız, sinirden alkole mi başlarsınız, o sizin tercihiniz. melek yüzlü şeytandır bu boğalar. intikamcıdır. hayatta pek bi halt olmazlar. ailelerinin durumu iyi değilse vay hallerine. her şeye löp diye konmak isterler. çok param olsun, en güzel sevgili benim olsun, olsun, olsun, olsun.... kendini dünyanın merkezi sanır. sizden çıkarı varsa sizden iyisi yoktur bunlar için. genelde evde kalmışların burcudur. ya evlenmezler, ya da geç evlenirler. zaten kim ne yapsın bu uyuzları. erkenden mezara sokar sizi. bunun tek boğalığı burcunun ismidir. aslında akreptir bu akrep.

(alıntı)
çok zor burç, hele ben koç sevgilim boğa sürekli tepişme halindeyiz, neye kızıcağını kestirmek zor, neye kızmayacağını kestirmek hepten zor, kızdığında gözünün dönmesi, ancak akabinde hiçbi şey olmamış gibi canııım diye telefon etmesi, sonra gene kızıp telefonu yüzüme kapatması, ayy duygu fırtınasında savurur durur, ne düşüneceğinizi ne yapacağınızı bilemez hale getirir...
efendim en güzel burçtur. boğa burçları genellikle eğlenceli ve kendi çaplarında çekici olurlar. gülmeyi ve güldürmeyi, mutlu olmayı ve mutlu etmeyi severler.

kızdırmak çok zordur boğa burcunu. kıçınızı yırtarsınız yine de sinirlenmez. ama bir bakarsınız gözünüzün üstünde kaşınız var diye küplere binmiş. lakin siniri çabuk geçer. sevdikleri, ki çevrelerindeki neredeyse herkesi severler, ile dargın kalamazlar. sevmediklerini de yanlarında barındırmak istemezler.

yalnız en baştan beri sevmiyorsa sizi, hala gözüne girmek için şansınız vardır. ancak sizi severken kaybettiyseniz önce tebrik etmek lazım sizi. sizi seven bir boğayı kaybetmek cidden güçtür. zira kolunu bacağını götüne soksanız yine de sizi sever. kötü tarafı ise, sizi son noktaya kadar sevmeye devam sonra bir anda çat diye bu sevgisini kaybetmesidir. sizi sevmeme ya da nefret etme durumu değil. bir anda size karşı kayıtsız duruma gelir. sanki hiç tanışmamışsınızdır. hayatınızda iyi kötü hiç bir şey paylaşmamışsınızdır. ve o noktadan dönüş yoktur. çünkü boğa burcu sizi bir kere sever.

alıntı değil, alın teri.
hayatında her ayıcanın bir kez yatağa atmasını önerdiğim erkektir.

kıllı, iri yapışı, zenci poposu gibi poposu varsa, daha güzel olabilir.
her akşam yatağa attığım erkektir
boğa burcu erkeğini özet geçmek gerekirse : yemek , sanata yatkınlık ve hediye .
boğa burcunun yıldızı olan venüs güzel sanatları ve güzelliği simgeler.
dolayısıyla boğa erkeği bu özelliklerden bol bol yararlanır.
genelde sakin ve sabırlı olan boğa erkeğini sinirlendirdiğiniz zaman
sizden intikamını alana kadar asla durmıycaktır , o yüzden boğaları sinirlendirmemeye gayret edin.
severek öldürebiliteleri yüksektir

(bkz: severken öldüren ayı)
bir yengeç olarak en güzel aşkları yaşadığım burçtur...
bir yengeç olarak çok uyuşuk ve yavaş bulduğum burçtur.
en azgın burç olduğu kanımca doğrudur. kadını daha çok ateşli azgındır ama erkeği için üremeye odaklı bir azgınlığı var diyolla bilemiyorum. bu burcun insanları aynı zamanda güvenilir, sevişmeyi sevdikleri gibi yemeyi içmeyi de seven, mayışık, kedi gibi insanlardır. çoğu da kedicidir bunların zaten.
baştan ayağa inat ve gurur mekanizması olan kadındır. yapılan iyilikleri ve kötülükleri asla unutmayan boğa burcu kadını, uzaktan soğuk ve mağrur görünür. herkesin yakalayamayacağı kayıtsız bir naiflik vardır ruhlarında. sonsuz bir sabıra ve en başta kendisini sonra da çevresindekileri yakabilen bir öfkeye sahiptir. iyiliğinin suistimal edilmesine gelemez. özverilidir. sevdikleri için her şeyi yapmaya hazırdır. ve bunun karşılığını haklı olarak bekler.
sanattan, yemeğe, dekorasyondan, politikaya kadar her konu hakkında ilgili ve bilgilidir. bazen tepkisizliği insanı çıldırtabilen boğa burcu kadını tüm bu iyi yönlerine rağmen zordur. ancak kendisine has içsel dengesini bulduğunuz zaman sizin için cefakar bir anne, vefalı bir dost ve mükemmel bir sevgili olur..sadece o dengeyi kurmak lazım..
kendisi ablam olur. akrep makrep değildir. hayatta kin tutmaz. aklına bile gelmez. biraz maddiyatçı olabilir ama kesinlikle bu onu kötü bir insan yapmaz. o kadar fedakardır ki kendi uyuzluğu yüzünden değil kardeşini düşündüğünden, kardeşini bırakamadığından ötürü evlenemez. hakkı asla ödenemez. inanılmaz anlayışlıdır. partnerini hep mutlu etmek ister. partneri anlamıyorsa yapacak bir şey yoktur. tüm bunlara rağmen o kadar zevklidir ki alışverişte danıştığım tek insandır. bir de bunlar öyle komiktir ki gül gül ölürsün... *
aşılması kolay olmayan bi güvenlik bariyeri vardır bunun. geçmek zordur. çıkmak da öyle. girene kadar iffflahınızı siker. ama abi sen bu kadar tatlı olmak zorunda mısın ya? hani olup olabilecek en tatlı insandır sanki. sakin, konuşkan, eğlenceli ve belli etmemeye çalıştığı bi duygusallığı vardır ki deli eder adamı. arkadaşlığa acayip değer verir para ve maddiyat hiç gözünde değildir. güven verin ona ya. başa bişeye ihtiacı yoktur çünkü ayağı yere sağlam basar. destek olun ona. zor zamanlarında sevin kollayın değerinizi muhakkak bilir. tembeldir ve kendine özgü merakları ve ilgi alanları vardır. oturur evde sıkıcı sıkıcı sevdiği şeylerle uğraşır. çocuk gibidir ya. tek kötü yönü çabuk kızmasıdır ve neye kızacağının kestrilememesi sizi başlarda tedirgin eder biraz. her şeye alınabilen biridir. ama değer mi...? kesinlikle değer. aldatmaya meyilli değildir. sağlam bi iç muhasebesi vardır. hatasını kabullenip özür diler. hani böyle içinde bi öz vardır sanki, ulaşması zor ona dokunabildiğiniz an tamamdır herşey. kelimeler falan boştur artık... laf dinler, uysaldır.

(bkz: siz benim bebeklerimsiniz)
azgın, seks düşkünü, doyumsuz, gözü dışarda ve aldatma potansiyeli oldukça yüksek olan kişiler genellikle bu burçtandırlar.
sabırlı lakin canlı bomba gibidir. dertleri vardır ama sanki hiç olumsuzluk yokmuşcasına kamufle edebilir. aşırı derecede kıskanç, içine kapanık, duygusal, azimli ve acelecidir. cinsel yönden sex'e düşkün, doyumsuz ama ağzının tadınıda bilir.
  • /
  • 2