boston gay men's chorus

1982 yılında kurulan aşmış ekip. 2015 gay pride öncesindeki gece 27 haziranda istanbul'da konserleri var. konser yeri zorlu center.



(bkz: boston erkek eşcinsel korosu)

edit: (bkz: boston gay men's chorus konserinin iptal olması)
bir gün sonraki onur yürüyüşüne de katılacaklarını açıklamışlardır.
türkiye'deki konserleri iptal olan korodur.
http://ayisozluk.com/lnk/ab1f61
konser 27 haziran günü saat 18:30 da ücretsiz olarak boğaziçi üniversitesi güney kampüsünde gerçekleşiyor. biri bir zirve düzenlesin de toplaşıp gidelim arkadaşlar.

http://www.bianet.org/bianet/sanat/16528...
dünyanın ilk '' eşcinsel '' temalı organizasyon ekibiymiş ve türkiye'de ilk kez eşcinseller için/tarafından bir etkinlik düzenleniyormuş gibi türkiye'de aforoz edilmeye çalışılan koro. adamlar bunları duyunca neye uğradığını şaşırmış olmalılar. eşcinselliğin özenilen bir şey olduğuna kendimizi o kadar kaptırmışız ki, koro- bir çeşit topluluk- olduklarını öğrenince toplu virüs saldırısı olduğuna inancımız pekişmiştir.

mesela bir fatih ürek, bir aydın eller havaya deyince burun kıvıran kıvırmayan herkes eğlenirken, devlet onların kazançlarından vergiyi cukkalarken hiç sorun yok, bülent ersoy gecede 500 lira alırken, her programın değerli jürisi olup kanalların reytingini patlatırken her şey güzel, cemil ipekçi erdoğan'ı yalarken heteroseksüel modacımız oluverirken lay lay lom da, adamlar müzik yapıp geri dönecek kızılca kıyamet kopuyor. biz geri kalmayı bu kadar kabullenmişiz eyvallah da, adamlar müzikle ne kadar ileri gidebilecek?
katılım için aşağıdaki linkten ücretsiz bilet edininiz.

https://www.biletino.com/event/eventdetail/1562

ayrıca; (bkz: ayı sözlük boston gay men's chorus konseri zirvesi)
ücretsiz bilet mailleri hala düşmemiştir mailbox a..tedirginlik had safhada
lubunya boğaziçi grubundan arkadaşlara ulaştım. sanırım sistemsel bir sıkıntı. sms olarak da link isteyin arkadaşlar. ayı sözlük yazarı olduğunuzu da belirtin girişte, sms i gösterdiğinizde kapıda yardımcı olacaklarını belirttiler.

edit: sistemsel sıkıntı çözülmüş. tekrar doldurup mailinize pdf dosyasını alabilirsiniz.
boğaziçinde düzenlenecek konserin gizli sponsoru zorlu centermış. konseri iptal ettiği için ödemeye mahkum olduğu tazminat onları homofobisine rağmen zorunlu destekçi ilan etmiş. hiçbir homofobi cezasız kalmaz. *
konseri izleyen biri olarak bana zorlu centerdaki konserlerinin iptalini haklı çıkarmış gruptur. zira bu konser zorlu centerda gerçekleşse resmen infial olacaktı. çünkü 50 kişilik takım elbiseli gay adamdan oluşan çete kulaklarımızı sikmeye gelmiş. şaka şaka adamlar dediğim gibi takım elbiseli şekilde oldukça da ağır müzikler icra ediyorlar. üstelik hangi açıdan baksam da yüzleri ve ellerinden başka ten göremedim. ama homofobiye rağmen lubunya boğaziçi sayesinde muhteşem bir konsere imza attılar.
genel ahlak diye kıçını yırtan pek çok hetero şarkıcı ve topluluktan daha ahlaklı bir görünüme sahip olan tatlı beyler silsilesi.
boston gay men's chorus istanbul konseri çok ayıp geçti, koca koca adamlar şarkı falan söylediler...!

evet, takım elbiseleriyle kendilerini hiç bozmadan sadece şarkılarını söylediler, hepsi bu. demek ki korkulacak hiç bir şey yokmuş. seyirciler arasında gey ikonlarımızdan hiç birinin olmaması da oldukça dikkat çekiciydi. pembe sermaye para ediyor tabi, lafta destekçilik, gerçekte cepçilik!
konser anında yarın yapılacak olan onur yürüyüşüne de katılacaklarını belirttiler.
hiç tanımadığım bir koroydu ama içlerinde çok güzel sesler vardı. gay olduklarını, yönelimlerini kimsenin gözüne sokmadan * şarkılarını söyleyen topluluk. bir kaç parçada uyutmuş olsalar da, sahne şovlarıyla konsere ayrı bir renk kattılar.
arkamda hiç durmadan çene çalan 3 terbiyesize rağmen dinlemekten ve izlemekten çok keyif aldığım koro. belli ki işlerini çok ciddiye alıyorlar. kıyafetler jilet, sesler muhteşem... bence kaçıranlar biraz üzülsün. bir daha gelirler mi tanrı bilir.
  • /
  • 2