stonewall

Durum: 59 - 0 - 0 - 0 - 28.06.2015 01:44

Puan: 1102 - Sözlük Kezbanı

13 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 3

full aktifleri biseksüellerden ve sadece aktiflerden nasıl ayırt edersiniz

benden başka herkesin aktif olduğu bu ortamla ilgili tecrübem şudur ki; full aktif olanlar hemen vermeye(pasif olmaya) hazırdırlar ve genelde söyledikleri şudur; ilk defa seninle deniyorum. biseksüel olanlar hem aktif hem pasif olanlardır. karşılıklı elektriğe bağlıdır. sadece akifler "sadece aktiftirler".

boston gay men's chorus

arkamda hiç durmadan çene çalan 3 terbiyesize rağmen dinlemekten ve izlemekten çok keyif aldığım koro. belli ki işlerini çok ciddiye alıyorlar. kıyafetler jilet, sesler muhteşem... bence kaçıranlar biraz üzülsün. bir daha gelirler mi tanrı bilir.

aldatan erkek savunması

yaşar kurt

en sevdiğim şarkısı "fırt emin" olan ama bu seferlik "haydi erkekler savaşa" şarkısını seslendirdiğimiz şarkıcı.

bak akademi ödülleri

http://www.setemakademi.com/bak/ adresinden basın bülteni, katılım koşulları ve başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

zifiri karanlıkta mektep

üç saatliğine "görme engelli" insanların hayatlarından geçip, onların nasıl hissettiklerini anlamamı sağlayan kulaklarımla ve ellerimle duymayı öğrendiğim etkinlik. bu konseptin içinde her zaman ki gibi burnumuzun dibinde olan, görmezden gelmeyi tercih ettiğimiz ya da görmediğimiz genel evler ve bu evlerde çalıştırılan kadınların hayatlarına görmeden dokunduğumuz, öğrendiğimiz, farkına vardığımız bir deneyim "zifiri karanlıkta mektep..."

karanlık işler

galata'da mekanın önünden her geçişimde "acaba burada ne oluyor" dediğim ve nihayet geçen perşembe başımı göğe erdiren etkinliğe katıldığım mekanın adı. çok acayip, anlatmayayım gidin yaşayın...

kırmızı taşaklı kız

kırmızı başlıklı kız masalının tarafımdan yazılmış travesti versiyonu.

ayı sözlük teslimiyet zirvesi

gerekli şartları bir araya getirmek için çok uğraştığımız zirvedir. gösterim ücretsizdir.

ayı sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

steven paul davies'in yazdığı kalkedon yayınlarından çıkmış olan "eşcinsel sineması tarihi, sinemada görünür olmak". sanırım bu konuda yazılmış tek kitap. özellikle sinema severler için tavsiye edilir.

ayı sözlük ikinci doğum günü klibi

bütün gece video çekmekten hiç görünmediğimi kurgusunu yaparken fark ettiğim klip. bi allahın kulu da beni çekseymiş ya..

didem soylu

yüzünden iyilik akan, teslimiyet filminde ki oyunculuğu ile gönlümde taht kurmuş kişidir.

karşı açı

henüz iki sayısı yayınlanmış, online olarak sunulan taze bir sinema dergisi.

teras6

mantarlı bonfilesine bayıldığım, ayrıca işletmecisi olan hanımefendinin de son derece sıcak, samimi, ilgili ve alakalı olduğu mekan.

çeşme hamamı

istanbul karaköy'de perşembe pazarı denen bölgede bulunan ve bir kaç ay önce ne yazık ki kapatılmış olan gay hamamı. rahatlık 10 puan, temizlik 1... her şeyin bir bedeli var(dı).

ayı sözlük ikinci yazarlar zirvesi

ilkini kaçırdığım, ikincisini kaçırmayacağım zirvedir inşallah.

ayı sözlük itiraf

yeni sevgilim eski sevgilimin yeni sevgilisinin eski sevgilisi çıktı...

ayilar.net

ilk üye olduğum ve vaktiyle tanıştığım adamla dört sene birlikte olmama vesile olan internet sitesi.

hayatı minimize etmek

cep telefonu ve bilgisayarı evde bırakıp ve hatta anahtarı da içerde unutup çıkmak... yalandan bir çığlık atıp "hay allah..." dedikten sonra yüzde sinsi bir gülümsemeyle ordan geri dönmemek üzere uzaklaşmak eylemi...

en muhteşem üçlü

rakı-balık-ayvalık
rakı-balık-istanbul
rakı-balık-ankara
....
....
  • /
  • 3
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 59

ayı sözlük itiraf

yeni sevgilim eski sevgilimin yeni sevgilisinin eski sevgilisi çıktı...

ayı sözlük itiraf

yeni sevgilim eski sevgilimin yeni sevgilisinin eski sevgilisi çıktı...

gizli anların yolcusu

ilk başta önyargılı davranıp " bir kadın üstelik heteroseksüel bir kadın nasıl bir gay romanı yazar" dedim. sonra kitabı okudum. "haklıymışım" dedim. yazamamış.

çivisi çıkmış dünya

eski sevgilimin, yeni sevgilimin eski sevgilisi olması durumu bence.

stonewall

stonewall ayaklanmaları, abdnin new york şehrinin greenwich village mahallesindeki the stonewall inn'de 28 haziran 1969 tarihinin erken saatlerinde bir polis baskınına karşı yapılan bir dizi hazırlıksız, şiddetli gösteriye verilen ad. bu gösteriler çoğunlukla abd tarihinde eşcinsellerin, cinsel azınlıklara zulmeden hükûmet tarafından desteklenen bir sisteme karşı ilk mücadeleleri olarak tanınır ve başta amerika birleşik devletleri olmak üzere tüm dünyadaki eşcinsel hakları hareketini başlatan tanımlayıcı olaydır.

1950ler ve 1960larda abdli geyler ve lezbiyenler, bazı varşova paktı ülkelerinden daha eşcinsel karşıtı bir yasal sisteme uğradılar.[dipnot 1][2] abddeki ilk homophile grupları, eşcinsellerin topluma asimile edilebildiklerini ispatlamaya çalıştılar ve hem eşcinseller hem de heteroseksüeller için çelişmeyen eğitimi tercih ettiler. bununla birlikte 1960ların son yıllarında afroamerikan sivil haklar hareketi, 1960lardaki karşı kültür ve savaşa karşı gösteriler gibi bir çok etkin toplumsal hareket oluştuğu için bu dönem çok mücadeleci idi. bu etkiler, greenwich villagein liberal ortamı ile stonewall ayaklanmaları için katalizör oldu.

1950ler ve 1960larda açık eşcinsel insanları içine alan çok az kurum var idi. onları içine alanlar ise çoğunlukla barlar idi; ancak bar sahipleri ve menajerleri ender olarak gey idi. o dönemde stonewall innin sahibi amerikan mafyası idi.[3][4] birçok müşteriye hizmet eden bu yerlerin, eşcinsel toplumun en dışlanan insanları (travestiler ve son zamanlarda kendinin farkında olan bir transgender topluluğun temsilcileri, efemine genç erkekler, fahişeler ve evsiz gençler) ile popüler olduğu biliniyordu. 1960larda gey barları rutin olarak polis tarafından baskına uğrardı; ancak memurlar stonewall inndeki durumunun kontrolünü çabucak kaybedip, ayaklanmaya teşvik edilen bir insan kalabalığı çekti. new york polisi ile greenwich villagede yaşayan geyler arasındaki çelişkiler ertesi akşam daha çok protesto ile patlak verdi ve bir kaç gece sonra ayaklanmalar tekrar başladı. ondan sonraki haftalarda greenwich village vatandaşları, polis tarafından tutuklanmaktan korkmayan geyler ve lezbiyenlerin cinsel yönelimleri ile açık olabildikleri mekânlar açmak için çaba harcayan eylemci grupları kurdular.

stonewall ayaklanmalarından sonra new york aki geyler ve lezbiyenler, kohezif bir toplum olmanın önünde engel olan cinsî, sınıfsal ve nesilsel engellere uğradılar. ondan sonraki altı ay içerisinde new york a, cepheleşmeye yönelik taktiklere vurgu yapan iki tane eşcinsel eylemci grubu ve geyler ve lezbiyenlerin haklarını desteklemek amacına sahip üç tane gazete kuruldu. bir kaç yılda gey hakları dernekleri başta abd, tüm dünyada kuruldu. 28 haziran 1970 e los angeles ve new york a ayaklanmaların yıldönümünü anan ilk onur yürüyüşleri düzenlendi. diğer kentlerde de benzeri yürüyüşler düzenlendi. günümüzde yıllık olarak gay onur etkinlikleri, stonewall ayaklanmalarını anmak için haziran ayının sonunda düzenlenir.
kaynak:vikipedi

ayı sözlük ikinci doğum günü klibi

bütün gece video çekmekten hiç görünmediğimi kurgusunu yaparken fark ettiğim klip. bi allahın kulu da beni çekseymiş ya..
Henüz takip eden biri yok.