ayı sözlük ikinci yazarlar zirvesi

başarılı ve faydalı geçen ayı sözlük birinci yazarlar zirvesi nden sonra yeni konuklarla ikincisini planladığımız zirvedir. söyleşi/panel şeklinde gerçekleştirilecektir. konuklarımıza gelince; senarist ve yönetmen özün süzen, senarist ve yönetmen damla demircioğlu, köşe yazarı başak hülya dağdaş, köşe yazarı ve grafik tasarımcı çağlayan özkul ve performans sanatçısı ve yaşam koçu arascan dönmez bu söyleşide bizlerle birlikte olacaklar. bu etkinliği bulunduğumuz tüm sosyal medya alanlarında duyurulmasında yardımcı olursanız sevinirim. gelmeyenler çok şey kaçıracak ve bunun bir tekrarı olmayacak.

söyleşide konuşulacak konuları sıralarsak;

- ötekileştirmek ve ayrımcılık
- hak öznesi olarak doğa ve türcülük
- sokak çocukları
- çocuk istismarı
- kadına yönelik şiddet
- homofobi
- kimlik çatışması
- toplumsal cinsiyet
- "kendi"nin bilgisine ulaşmak

zirvede;

özün süzen katılımcı yazarlara öteki gece adlı filmini hediye edecek. (yoğun talep üzerine bir miktar gece martıları yapımını da yanında getirecek olduğu haberini aldım.)
arascan dönmez ise katılımcı yazarlara k isimli kitabı hediye edecek.
başak hülya dağdaş ise katılımcı yazarlara film arşivinden film dvdleri hediye edecek.

tarih: 4 mayıs 2013
yer: kooperatif art performance hall
saat: 18:00

katılımcı misafirlerimiz; esra köse.

katılımcı sözlük yazarlarımız; dark bear, siddhartha, naringergedan, mahallenin bakkalinin kocasi, insanevladi, silverface, futurelavirs, stonewall, st bear, muahhhh, arth seicolegydd, scherzo, coqueteria, xalo, minatour74.

zirve ayı sözlük yazarlarına özeldir. her yazar yanında +1 getirebilir. mekan bu etkinlik için para talep etmiyor, katılımcılar sadece yeyip içtiklerini ödeyecekler. katılacak olan yazarlar zirvetörden katılımlarınızı işaretlemeyi ihmal etmeyiniz. konularla ilgili söyleceklerinizi not alınız ve zirve gününe kadar lütfen biriktiriniz. fasıldan önce bir beyin fırtınası hiç fena olmayacak, boş gelmeyiniz dolu geliniz. herkesi bekliyoruz.

(not: entry zaman zaman güncellenecektir)
of ama yokum ben yahu! hazirana yeniden yapiniz lutfen (!)
metrosfer de ortak yazdığım değerli arkadaşlarımla gerçekleştirilecek olan ve bence kaçırılmaması gereken zirve...
metrosfer haber portalında beraber yazdığımız değerli arkadaşlarımın katılımıyla gerçekleştirilecek olan enfes zirve...
okuyacak kitap ve izleyecek film çıktı diye sevindiğim zirvedir. konuklarımızın arasında kadınları da görmek ayrıca güzel olacak. kesin ordayım.
an itibariyle 4 mayıs 2013 david guetta istanbul konseri'ne biletim olduğu için katılamayacağımı fark ettim zirve. herkese bol eğlenceler. *
yeni misafir ve konuklarla zenginleşeceğini düşündüğüm etkinlik. tekrar söylüyorum bu etkinliği kaçıranlar sonrasında çok üzülecek ve kafalarını duvarlara vuracaklar.
bir aksilik çıkmazsa mutlaka katılacağım zirve.
türkiye'nin önde gelen lgbt aktivistlerinden şevval kılıç ve demet demir de o gün bizlerle beraber olacaklar.
lgbt bireylere hukuki desteği ile bilinen ve aynı zamanda sözlüğümüzün de hukuk danışmanlığını gönüllü olarak yapan avukatımız harika günay karataş da o gün bizlerle olacak.
son dönemde imc tv kadrosunda da çalışmalara başlayan bir çok kişinin bildiği tanıdığı lgbt aktivisti michelle demishevich'de o gün bizimle olacak.
yazar olursam geliriz inşallah
teslimiyet filminin başrol oyuncusu sevgili didem soylu da beni kırmadı, o gün bizimle birlikte olacak.
görünen o ki sözlük yazarından çok katılımcının olacağı zirvedir.
sözlük yazarları katılım sağlarlarsa konuklar çoğunlukta olmayacaktır. bu isimleri bir araya getirmek kolay olmadı, bu sebeple sözlük yazarlarından katılım bekliyorum ve bu zirveyi kaçırmamalarını öneriyorum.
zirvede çok değerli konuşmalar ve cümleler olacak ve bunların nasıl not alınacağı ciddi soru işareti. (?) işte bu sebeple bir ses kayıt cihazına ihtiyaç olduğunu belirtmek istiyorum. birilerinde varsa lütfen bana versin.
kıyısından köşesinden yakalamak istediğim zirvedir. orada olmaya çalışacağım...
katılım az olursa daha da zirve yapmam zatendir. valla kesindir, ciddiyimdir.

(bkz: trip)
ilkini kaçırdığım, ikincisini kaçırmayacağım zirvedir inşallah.
  • /
  • 3