zifiri karanlıkta mektep

kısa ama etkileyici bir tanıtım filmi olan ve zaman zaman gerçekleşen etkinlik. özellikle galata ve çevresindeki genelevlerde yaşananlar ve çalışan bu kadınların üzerine yapılan bir organizasyon.


mekan ve etkinlikle ilgili bilgi sahibi oldum ve aynen aktarıyorum,

" etkınlık tamamen zıfırı karanlık bır odada oluyor once osmanlıdan bu gune kadar yapılan fuhus tıcaretını anlatıyoruz ancak bu seslı bır belgesel gosterımı oluyor....onyargı en kolay zıfırı karanlıkta yıkılıyor. tum bıreylerı ve mekanları katılımcılar kendılerı hayal edıyor. mektep programı 2 saate yakın suruyor gece boyunca sarap ıkramımız ve turk kahvesı var. gorme engellı bıreyler sızı zıfırı karanlıkta bır odaya goturuyor ve vaktı zamanında fuhus yapmıs olan bır bırey deneyımlerını paylasıyor. kısı bası 40 tl ucretlendırmemız var. "

perşembe, 20.00'da karanlık işler de.

rez:0212 252 51 61-62 / 0532 342 25 38
yarın bu etkinliği 2 saat karanlık deneyimiyle beraber yaşayacağım. heyecanlı mıyım? evet. stonewall ve silverface de bana katılıyor, biz orada olacağız, sizleri de bekleriz. mekan için önceden rezervasyon gerekiyor.
üç saatliğine "görme engelli" insanların hayatlarından geçip, onların nasıl hissettiklerini anlamamı sağlayan kulaklarımla ve ellerimle duymayı öğrendiğim etkinlik. bu konseptin içinde her zaman ki gibi burnumuzun dibinde olan, görmezden gelmeyi tercih ettiğimiz ya da görmediğimiz genel evler ve bu evlerde çalıştırılan kadınların hayatlarına görmeden dokunduğumuz, öğrendiğimiz, farkına vardığımız bir deneyim "zifiri karanlıkta mektep..."
önyargılarını kırmak için kişinin bünyesine parmak atan, karanlık konseptiyle mektep konusunun bir araya gelişi çarpıcı ve etkileyici sonuçlar meydana getirebiliyor. görme duyunuz olmadığında diğer duyularınıza daha çok görev veriyorsunuz ve tembellik yapmamalarını öğretiyorsunuz. osmanlı'dan bu yana galata'daki fuhuş gerçeğini, başta frengi olmak üzere birçok hastalığın nasıl yayıldığı, müslüman kadınların eğer fuhuş yaparlarsa nasıl asıldıkları, seksin erkek bünyesindeki önemli yeri ilk bölümde güzelce anlatılıyor. asıl program işte o anlatımdan sonra başlıyor. gözlerimi dolduran tüylerimi diken diken eden, zaman zaman küfürler ettiğim, ağlayarak hayat hikayesini göz yaşlarıyla anlatan kadına duyduğum sarılma ve teselli etme isteğimin 3 saat kadar sürdüğü program. genelev batağının aslında devlet ve emniyet tarafından içinden çıkılmaz bir batak haline getirilişi de başka bir dip not olsun. bu ara her perşembe saat 20:00 de düzenleniyor. gidin katılın, çekinmeyin, korkmayın.
10 şubat 2015 salı, 26 şubat 2015 perşembe saat 20.00-23.00 arasında yeniden karanlık işler'de katılımcılarıyla beraber olacakmış.