didem soylu

teslimiyet filminin sanem adındaki ana karakterini oynadı. anadolu üniversitesi mezunu transseksüel kadın.

filmle ilgili kendisiyle böyle de bir söyleşi mevcuttur.

http://pembehayat.org/biz-translari-en-iyi-bir-heteroseksuel-anlatti/
sevgiye adlı kısa filmini yazmış ve oynamıştır.----- spoiler ---------------

"hayatta olman ne kadar acı, özellikle benim için" cümlesini babası mı yoksa katili mi söylüyor henüz çözemedim.

----- spoiler ---------------
müthiş resimler yaptığını yeni keşfettiğim güzel insan.
ayı sözlük iki yaşında zirvesinde bizleri yalnız bırakmamıştır. gece boyunca oldukça vakit geçirdik ve sohbet ettik. pozitif ve destekçi tavırları o gece kendimi çok iyi hissetmemi sağladı. doğum günü pastamızı kesmek için de ricamı kırmadığı için teşekkür ediyorum. yeniden bir araya gelmeyi ve sohbet etmeyi iple çekiyorum.
yüzünden iyilik akan, teslimiyet filminde ki oyunculuğu ile gönlümde taht kurmuş kişidir.
teslimiyet filmindeki masum, duru ve bir o kadar da kararlı ve net duruşu ile içimi titreten oyuncu. kendini mi oynamış, role mi iyi girmiş bilmiyorum ama izlerken hem bu kadar kırılgan hem de bu kadar güçlü nasıl olabilir bir insan diye hayrete düşürdü.
ayı sözlük teslimiyet zirvesi'ne güzelliği ile damga vuran hatun. zirve öncesi, söyleşi öncesi ve sonrasında yine bol bol sohbet etme imkanımız oldu. yaptığı resimlerin bir kısmını gösterdi ama tamamını görmek şahsıma bakalım ne zaman nasip olacak. iyi ki varsın şeker.
ayı sözlük teslimiyet zirvesi'ne güzelliği ile damga vuran hatun. zirve öncesi, söyleşi öncesi ve sonrasında yine bol bol sohbet etme imkanımız oldu. yaptığı resimlerin bir kısmını gösterdi ama tamamını görmek şahsıma bakalım ne zaman nasip olacak. iyi ki varsın şeker.
heyecanlı kadın. but kısa film yarışmasında ellerini tuttuğum, titrediğini gördüğüm güzeller güzeli. bence olmayan ama ona göre var olan kilolar da gitmiş, tam bir fıstık. sevgiye adlı kısa filmini bir kez daha izlemiş de olduk.
medea isimli oyunda rol alacağını öğrendiğim güzel dostum. bu oyun ona iyi gelecek eminim. ayrıca homojen dergi için hazırlamış olduğu tiyatro yazısı için de çok teşekkürler, kocaman öpüyorum seni.

http://homojen.ayisozluk.com/uc-kurusluk-mahalle-dersleri/
"teslimiyet" isimli yeni yazısı için;

http://homojen.ayisozluk.com/didem-soylu-yazdi-teslimiyet/
homojen dergi'nin 3. sayısında yayınlanan "bir travestinin anatomisi" adlı yazısı;

http://homojen.ayisozluk.com/didem-soylu-yazdi-bir-travestinin-anatomisi/
çocuk istismarıyla ilgili yazdığı son kayıp ruh adlı yazısı için;

http://homojen.ayisozluk.com/didem-soylu-yazdi-kayip-ruh/
kendisiyle ilgili yazılacak çok şey olmasına karşın hiç tanımayan birisi için açıklaması zor kişi, dost insan, deli bir zihin, güçlü resimleriyle şahane bir fırça, "teslimiyet", "nerdesin aşkım?" filmleri ve "üç kuruşluk mahalle dersleri" oyunundaki performansıyla ruha işleyen muhteşem insan.
yeni köşe yazısı; "şeker ve biber"

http://homojen.ayisozluk.com/didem-soylu-yazdi-seker-ve-biber/