buluşmalarda yaşanan güvenlik sorunları

4 Entry Daha
çok çok önemli bir konu. hiç aklınıza gelmese dahi başınıza çok kötü şeyler gelebilir. haberlerde çıkmıştı pasif adam hadi sıra bende dediği için öldürülmüştü. bunun gibi envaiçeşit iş gelebilir başınıza. kendi yaşadığım hayatımın en kötü anılarından biriyle örnekleyeyim.
üniversitenin ilk yıllarıydı. yurtta kalıyordum. facebook üzerinden biriyle tanıştık. kağıt üzerinde profili müthiş olan bir adamla tanıştım ama görmedim adamı. en büyük hatalardan biri. görmediğin adamı görmeye gitmek nedir. neyse iş çıkışı şirinevler metroda buluşalım dedi. iyi hoş gittim buluştuk. adamı hiç beğenmedim. hem tipim değil hem dudakları çatlamış bakımsız bir adam. ancak gel gelelim ki "ya ben beğenmedim kusura bakma" diyemeyecek kadar utangaç biriyim. gittik evine bu duşa girdi çıktı sonra işkence gibi bir sevişme yaşadım. midem bulana bulana, boşalsın da kurtulayım diye diye yaptık. bitti çok şükür sonra yurda döner dinmez facebook'dan engelledim ki yazmasın. sevmedim sonuçta. ertesi gün bu sürekli aramaya başladı. açmadım haliyle. sonra mesaj geldi. "aç yoksa polise gideceğim" haydaaa. açtım telefonunu ve bana usb'sini çaldığımı ve vermezsem çok kötü şeyler olacağını söyledi. yeminler etsem de inanmadı. ne tehditler etti. kabus gibiydi. allah'a yalvarıyorum beni o durumdan kurtarması için ama nasıl. bir daha gay ilişkiyede tövbeler ediyorum. hep yalan oldu tabi. tövbeler sıkıntı bitene kadar. neyse adam dedi o usb de milyon dolarlık şeyler var neye bulaştığını bilmiyon gel yüz yüze konuşacağız. gittim mecbur ama nasıl korkuyorum. mecidiyeköy'de oturduk bir masaya tam adamın telefonu çaldı. arayan kişi usb'yi çaldığını itiraf etti. meğerse aynı gece başkasıyla da görüşmüş ama suçu ona atmayayım diye söylememiş. sonrası bana nasihatler ve hakkını helal etler. ettim napıyım. ama o yaşadığım korku ömrümden on yıl aldı. o günden beri birine gidince evden çıkarken nolur üstümü ara diyorum. böyle bir anım işte.

konunun özü şu;
1) buluşmaya gittiğiniz kişinin mutlaka fotoğrafını görün, numarasını alın.
2) hırsızlıkla suçlanmamak için benim gibi çıkarken söyleyin.
3) çok izbe yerlere gitmeyin
4) soyulma ihtimalinize karşı yanınıza çok değerli şeyler almayın.
5) karşınızdaki sorunlu bir tip çıkarsa uzlaşma yolu arayın, gerekirse suyuna gidin. fırsatını bulduğunuz anda topuklayın.
1 Entry Daha