chp den lgbt önergesi

chp'li milletvekili binnaz toprak ve arkadaşlarının gay, lezbiyen, biseksüel ve transların uğradığı ayrımcılık ve sorunların araştırılması amacıyla verdiği önergedir. bu konuda meclis araştırması yapılması gerektiğini söyleyen binnaz toprak ve arkadaşlarına mhp'li ve akp'li milletvekilleri tepki gösterdi. imza toplayan milletvekilleri, bu önergeyi tbmm başkanlığına sundu. chp'liler kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanuna cinsel ayrımcılıkla ilgili maddelerinde eklenmesini talep ettiklerini açıkladı.

(bkz: binnaz toprak)
yine içimizde patlayacaktır. chp nin bu girişimi tüm haber bültenlerinde yer almış ancak bir o kadar da "aaa bi onlar kalmıştı" tepkileri her yerden duyulur olmuştu. türkiye'den nefret etme sebeplerini hep konuşuyoruz ya işte yine onlardan biri. yine de chp nin bu konuyu gündeme getirmiş olması sevindirici.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25422239
türkiye için devrim sayılabilecek girişim. ancak meclisi oluşturan insan profiline bakınca insan pek umutlu olamıyor ne yazık ki! söz konusu önerge insanların cinsiyet, yönelim farkı gözetmeksizin eşit ve huzur içinde yaşamalarını hedefliyor ama bu ülkede güçlü olan, zayıf olan üzerinde acımasızca ve sadistçe hakimiyet kurar. meclis profili de türk insanın ortalaması olduğuna göre eğer kabul edilirse ata erkil ülkem adına sevinç çığlıkları atılacak bir devrim olur.