chvrches

''taşını toprağını yiyeyim senin glasgow'' dememe bir kez daha vesile olmuş bir oluşum. "churches'' olarak telafuz edilen ve ilk dinleyişte şahsımı kendilerine hayran bırakan, electro-pop icra eden bu arkadaşların lauren mayberry isimli bir solistleri var ki sanırım kendisine aşık olmak üzereyim. neyse kişisel fantazya dünyamı bir kenara bırakıp müziklerinden biraz bahsedeyim. dediğim gibi genel anlamda electro-pop yapsalar bile zaman zaman synthpop ve shoegaze vari tınılar da kulağıma takılmadı değil. ancak vokalin tonlamaları ve synthlerin yumuşaklığı oldukça hoş. özellikle de mart 2013'te çıkardıkları recover adlı ep'leri oldukça ilgi görüyor. bu tarz işlerden hoşlanıyorsanız recover, lies, the mother we share gerçekten hoşunuza gidebilecek şarkılar..
ispanyol bir arkadaşım sayesinde keşfettiğim, normalde pek sevmeyeceğim halde güzel parçaları bulunan iskoçyalı elektro-pop grubu. gun ve lies parçaları ayrı bir güzel. grubun vokalisti lauren mayberry ise ayrı bir tatlı.

lies:


gun:


the mother we share:


recover:


we sink :
canlı performansları da bir o kadar leziz bu insanların. vokallerde ki lauren mayberry inanılmaz sempatik geliyor nedense, hatta 'straight olsam kesin verirdim' türünde bir sempatiklik. neyse, canlı performans diyorduk. hah, bakın kexp performansları: