cilvegözü sınır kapısındaki patlama

dün türkiye-suriye sınır kapısında yaşanan ve son bilgilere göre 14 kişinin hayatını kaybetmesine ve onlarcasının yaralanmasına yol açan patlamadır.
başta abd olmak üzere, onun bölgedeki işbirlikçisi gerici arap rejimleri (suudi monarşisi ve katar anonim şirketi) ve maalesef türkiyenin de içinde bulunduğu bop kardesliği koalisyonunun, can hıraş bir biçimde demokratikleştirmeye(!) çalıştıkları suriye'de zaten kan gövdeyi götürürken, bu ölen 14 kişinin hesabının sorulmayacağı ve kim vurduya gidecekleri açık.
suriye krizinin başından beri taraf olan, el kaidecisinden salefisine kadar tüm özgürlükçülere (!) lojistik destek veren, barındıran, tedavi eden, örtülü ödenekten para yardımı yapan ve silahlandıran akp hükümetinin de bu katliamda sorumluluğu vardır.
suriye sınırımız uzunca bir süredir, akp 'nin özgürlükçü din kardeşleri rahatça gelip geçebilsinler diye yol geçen hanına dönüştürülmüştür..
ancak, bir seneyi geçmesine rağmen uluderede katledilen 34 köylünün hesabı verilmemişken, olayın üstü itinayla
örtülmeye çalışılırken, ve toplumda da böyle bir hesap sorma bilinci yokken, hükümetin çokta sıkıntıya düşecegini sanmıyorum.

3 Entry Daha