çocuk sahibi olmak

her şey bir yana, aşk meşk bir yana. bazen deriz ya kalbimin yarısı nı o aldı falan filan. aslında çocuğunuz varsa kalbiniz zaten onda oluyor. beyniniz fikriniz de onda oluyor. bazen düşünüyorum çocuğum var ve çalışabiliyorum, araba kullanabiliyorum. insanın beyninde devamlı bir nokta nabız gibi atıyor. iyimi mutlumu sağlıklı mı ??? hayat o andan, yani çocuğunuz olduğu andan itibaren tamamen değişiyor ve asla eskisi gibi olmuyor.
bir gülümseyişi, bir "babacım" deyişi o anı donduruyor resmen. baba olmak, toplum için yeni bireyler yetiştirmek gayet keyifli bir duygu. insanların cinsel kimlikleri, yönelimleri bu duyguyu tatmaya engel değil ve bence hiç bir sakıncası da yok. sil baştan başlamak gerek bazen, hayatı sıfırlamak.
bu duyguyu bilmememe rağmen yaşamış gibi düşünüyorum, yeni bir çocuk yeni bir hayat demek, geleceğin bir öğretmeni belki de başbakanı, bu bakış açısıyla bakıyorum.sevgiyle büyütülmeli kesinlikle vazgeçilmemesi gereken bir konu.en önemlisi kendinden bir parça olduğunu unutulmamalı.her şey onlar için derler ya gerçekten de öyle olmalı.geleceğin inşaasını yapan onlar olacaktır, onlara sevgi ve güven vermek daha iyi yarınlar görmemizi sağlayacaktır.