don't breathe

şu ara korku gerilim filmi açlığımı gideren kol gibi gerim gerim geren fede alvarez filmi(2016) bu yıl için favori gösteriliyordu bence hakkını verdi.

evil dead (2013) ile takdirimi kazanan yönetmen bu kez "dünyanın en klişe konusunu ele alacağım ama izlerken ve film bittikten sonra 1-2 saat kadar bacakların titreyecek" demek istemiş bana göre. film bittikten sonra cidden arkadaşım ve ben bir müddet kendimize gelemedik.

wrong turn, tepenin gözleri, korku kapanı, the descent gibi türlerin kan içermeyen versiyonu olan filmin tek iddiası acısız ağrısız duygu suistimali gibi.

hırsızlık yaparak geçinen biri kız 3 gencin kör bir savaş gazisinin evini hedef alması ile başlayan gerilim serüveni, yarım saat sonra "of ilk yarı artık bitse de biraz kendimize gelsek" dedirtiyor. filmin kilit noktası bana göre o sevimsiz köpek. valla bir müddet köpek görmek istemiyorum. nefret etmeme rağmen kısa bir spoiler de vereyim, filmde kocaman bir enjektör dolusu sperm saplanmak istenen o güzel kızcağız tonla dayak ve işkenceye rağmen ölmüyor.

cidden aşırı beğendim, çok iyi nokta atışları olan harika bir gerilim filmi. lütfen bu filmi izleyin.

2 Entry Daha