eczacıbaşı kadın voleybol takımı

bugün itibariyle, avrupa şampiyonluğuna ek olarak "dünya kulüpler kupası şampiyonu" unvanını kazanmıştır!!
helal olsun!
helal olsun, tebrik ederim. ama eczacıbaşı tüsiad üyesi olduğundan mütevellit malum şahsın bir şekilde şampiyonluğu dine imana bağlama ihtimali de yok değildir. cıbıl bacılarımız bizi temsil edemez der, der mi der, herşeyi beklerim valla.
dünya şampiyonası final maçında rus rakibini 3-1 yenerek dünya şampiyonu olmuşlardır. fenerbahçe ve vakıfbank kadın takımlarının dünya şampiyonluğundan sonra 3. dünya şampiyonu olan türk takımıdır.
bugün dünya kulüpler şampiyonasında brezilya şampiyonu rexona'yı 3-2'lik skorla yenmeyi başarmış türkiyenin en önemli kadın voleybol takımlarından biridir. hatta dünyanın desek çok da yanlış olmaz. zira her yıl vakıfbank ile birlikte avrupa ve dünyadaki tüm kupalarda favori olarak gösterilmektedir.
şuan dünya kadınlar finalini oynuyorlar. kazanırlarsa bir kez daha dünya şampiyonu olacaklar. şuan setler 1-1. 3. sette eczacıbaşı 6-2 önde. gayet iyi oynuyorlar şuanda, umarım böyle devam ederler. rakip italyan pomi casalmaggiore.
şu an oynanan pomi-eczacı maçını söke söke alacak takımdır. boskovic gibi 19 yaşındaki bir oyuncunun da bu denli üst düzey maçta en büyük sorumluluğu alması ise takdire şayan.
ikinci kez üst üste dünya şampiyonu oldular. kocaman tebrikler.

son 5 yıldır finallerine türk takımları tarafından ambargo koyulan fivb kadınlar dünya kulüpler şampiyonası 'nda bu yıl şampiyon olmuştur. içerisinde tatiana kosheleva, thaisa, larson, neslihan demir, boskovic, maja gibi dünya yıldızlarını barındıran ve bu yıl 50.yılını kutlayan eczacıbaşı'na yakışır bir şampiyonluk oldu. bu kadro ile şampiyon olmamak imkansıza yakındı zaten.