ekşi sözlük yazarının gözaltına alınması

kocaeli rehabilitayson merkezi önünden tesadüf geçen makrodalga isimli ekşi sözlük yazarının rehabilitasyon merkezinden gelen çığlıklar üstüne eline kamerasını alarak çekim yapmış ardından bunu internete yükleyip sözlükte de başlık açıp videoları paylaşmıştır. 2 gündür takipteydim şahsen. videoda ise bir kız çocuğunun çığlıkları ve heryerde kameranın olduğunu anlatan feryadı var.

daha önce merkez hakkında böyle bir şikayet vs bir şey bulunmamakta. gelin görün ki kuruma yönelik işlemler yapmak yerine ekşi sözlük yazarı makrodalga ve ev arkadaşı gözaltına alınmış bulunmakta. sözlükte de gözaltındayken sürekli entryler girerek süreç hakkında bilgi vermişler. en son okuduğum kadarıyla ev arkadaşının darp edildiği yönünde bilgiler var.

insan hayret ediyor gerçekten, bir sıkıntı olabilir insanlar farketmişler normal olmayan bir şeyler var. bunu açıklığa kavuşturmak yerine vatandaşı gözaltına almak neden?

yazarın çektiği videolar şu şekilde:

sonrasında da sözlük yazarları yaka paça gözaltına alınmışlar belli ki. burada sanırım saklanmaya çalışılan olaylar var.(bkz: kocaeli çocuk rehabilitasyon merkezinde yaşanan olaylar)