ekşi sözlük

entrylerim gg gerekçesiyle silindiği günden itibaren çok sık kullanmadığım platform.
ha burada da entrylerim silindi. yani ayısözlük ve ekşisözlük bu açıdan benzerlik gösteriyor.
(bkz: diktatörlük)
hala yazar olmaya çalışanlar vardır. ilginç mi salaklık mı siz karar verin.
ne olursa olsun, türkiye'nin en iyi interaktif sözlüğüdür. her interaktif sözlükte olduğu gibi, iyisi ve kötüsü vardır. bu yüzden kötülenebilecek bir mecra değildir.
sosyal medyanın yükselişiyle (galiba 2012 filandı bilemiyorum.) ekşinin bir şeye karar vermesi gerekiyordu. ya formatı esnekleştirip daha fazla kişiyle, daha az kalitede içerik çıkaracaktı ya da çekirdek kadro ile daha elit bir platform olacaktı. ilkini seçtiler.
gayya kuyusuna dönmüş kollektif linç başlatma platformu olmuştur. türkiye'nin agresif beyaz yakalı mastürbasyonuna yenik düşmüştür.
şu anda çıkıp geldiğim yer. toplamda bir yazar bir de çaylak hesabımın olduğu yer. ve gerçekten kaliteli yazılar yazan kişi sayısı bir elin parmağı kadar ya kaldı ya da kalmadı. 10000 yazar varsa 9900'ü nefretini kusmaya yer arıyor. kimisi eşcinsellere nefret kusuyor kimisi hayvanlara nefret kusuyor kimisi sırf aynı görüşte olmadığı için başkasının mesaj kutusunu hiç duymadığınız küfürlerle dolduruyor vs ve sözlük yönetiminin bu nefret karşısında yaptığı herhangi bir şey yok. en sonunda ben de çıktım geldim ayı sözlük'te yazar olma kararı aldım.