ekşi sözlük

gayya kuyusuna dönmüş kollektif linç başlatma platformu olmuştur. türkiye'nin agresif beyaz yakalı mastürbasyonuna yenik düşmüştür.
bünyesinde enteresan eşcinsel yazarlar barındıran sözlük. türkiye'nin en popüler ve en herkese açık forumu olmasından dolayı, eşcinsellerin orada kendilerini göstermeleri harika birşey. tabii çeşit çeşit eşcinsel yazarı var, rajrex, sex addict gibi oldukça provakatif şeyler yazıp paylaşanlar en bilinenleri ve tabii en çok tepki çekenleri. bunlar gibi provakatif olmayıp yine de sağlam ayarlar veren, kalemi güçlü tipler var turuncan53 gibi mesela. bir de kendi halinde, eşcinselliğinin getirdiği sorunları anlatan başka eşcinseller var, bunları denk geldikçe badi listesine alıp takip etmek güzel. yalnız aralarından en beğendiğim yazar vardevela, dehşet tespitler, çok derinlikli analizler, farklı bakış açıları yazıyor, ilgileniyorsanız bir göz atmanızı tavsiye ederim.
sosyal medyanın yükselişiyle (galiba 2012 filandı bilemiyorum.) ekşinin bir şeye karar vermesi gerekiyordu. ya formatı esnekleştirip daha fazla kişiyle, daha az kalitede içerik çıkaracaktı ya da çekirdek kadro ile daha elit bir platform olacaktı. ilkini seçtiler.
yaklaşık 4 ay yazar olmak için beklediğim ama bir türlü çaylaklıktan kurtulamadığım bilgi deposu sözlük. ama iyi ki de yazar olamamışım* orada olamayınca buraya geldim* çok iyide oldu çok güzel iyi oldu tamam mı *
bilgi ve birikimin derya olduğu sanal kütüphane.tüm sözlüklerin babası lakin son dönemler de adeta boktan ülkemizin küçük ölçekli bir prototipi.herkes ve herşey nefret objesine dönüşmüş halde.başta doktorlar ve öğretmenler,kürtler,türkler,kızlar,erkekler,eşcinseller,yunanlılar,kemalistle,ateistler,müslümanlar ve daha milyonlarca kişiye nefret kusulmakta.kısa kollu gömlek giyen erkek başlığı gibi bir başlıkta bunu giyen orospu çocuğudur diyen tipler bile var.
evet milletce sürüklendiğimiz bağnazlık girdabının görünen parçasıdır burası.
kutsal bilgi kaynağından daha çok, kemalist ve şakirt atışmalarıyla güncel olarak baymış durumda. keşke bu kadar popüler olmasaydı.
"gündem" kısmındaki başlıkları okuyunca hayattan soğutan sözlük. hiç iyi bir şey olmaz mı dedirtir. onun dışında çok yararlı bir site olduğunu düşünüyorum.

size tavsiyem budur ki , gündemi asla bu siteden takip etmeyiniz. mutluluğunuzu emer , paranoyak yapar.
ekşi sözlük açıldığı zamanlar orda yazar olmak cok büyük bir lükstü.o dönemin şartlarına baktığımız zaman ekşi sözlüğe girebilmek için ilk önce evde bilgisayar, bilgisayarın yanında internet bağlı olmalıydı. telefondan, tabletten girebilmek hayal bile edilemezdi. bilgisayar sadece ekşi sözlüğe girmek için bir araç değil aynı zamanda kullananların kültürü, statüsü hakkında da az çok mantık yürütmemizi sağlıyor. evinde kimlerin bilgisayarı olabilirdi mesela? işi gereği bilgisayar üstünde çalışanlar olabilir. öğretmen, avukat, doktor olabilir. yaş olarak da belli bir sınırlamanın üstünde insanlar katılma imkanı olduğunu düşünüyorum. yani böyle bir kitleden zaten kaliteli şeyler çıkar.

ikinci faktör olarak ekşi o zamanlar ilk ve tekti. oradaki açılan başlıkların, girilen girdilerin bir başka örneği olmadığı için tamamen özgün olmasını sağlıyordu. tekrara düşmüyordu hiçbir şey. alternatif çoktu.

şu an ise erişimin kolaylaşması, imkanların çoğalmasından dolayı her kesimden insanlar farklı amaçlarla kullanabiliyor. ayrıca facebook twitter instagram gibi platformların insanlara aşıladığı sanal kültür orada da etkileşime yol açmış. bilgi odaklı bir site olmaktan çıkıp kız tavlamak için kullanılmaya başlandı.

ve her ne kadar eksi sözlük bozuldu bitti dense de hala aralarında kaliteli yazan ve çok zeki insanlar bulunmaktadir ki sözlüğü ayakta tutan da bunlar. bir yandan da ekşi sözlük türkiye'nin günlüğüdür. türkıye' de yaşanan hemen hemen her şeyin günü gününe arşivi bulunmakta.
bir zamanlar okumaktan çok zevk aldığım, şimdilerdeyse arada bir göz attığım nostaljik kara delik. malesef trollerin işgali altında. yazarlarının çoğu demokrat olsa da yerlerini yavaş yavaş lümpenlere ve fetullahçılara bırakmaktalar... yine de severim keratayı...
yillardir yazari oldugum sozluk, buna ragmen bunyesindeki kulturel/politik degisimi gordukce tuylerimi urpertir dereceye geldi. nerede psikopat cani varsa toplanmis organize olarak sozlugu yonetiyor gibiler.
birkaç sene öncesine kadar sık sık girdiğim bir sözlüktü. her zaman ilginç şeyler vardı. ayrıca bir konu araştırmak için de idealdi.

şimdi nadiren bir şey araştırmak için giriyorum ve hemen terk ediyorum. solda ilgi çeken başlık yok. güncel olaylara yaklaşımı hurriyet ve haber vaktim okuyucu yorumlarının kırması. pek çok başlık aslında forum. sol taraf ilgisiz, alakasız, kişisel başlıklarla dolu....

gider de gider bu. hal bu ki ne severdim bir zamanlar...
eski kadrosunun girilerini okumaktan keyif aldığım ama artık midemi bulandıran sözlük. özellikle türk kızı temalı başlıklarıyla birbirlerini gaza getirip sürekli hakaret ediliyor. bu kadar köklü ve aktif bir sözlüğün bu kafalara kalması biraz üzücü.
zerre kadar demokrasinin olmadığı, içinde çeşitli huzursuz ruh hastalarını barındıran adaletsizliğin kol gezdiği çöplük müsveddesi.

kedi sözlük reklamı yapıldı diye iki yazar hesabı kapatılmıştır. peki kedi sözlük başlığı altında yapılan diğer yazarların reklamları neden duruyor desem. onların neden hesabı kapatılmadı.

meta sözlük başlığı altında reklam yapan larden loughness neden sözlük reklamı yapmaktan dolayı uçurulmadı.

youreads.com reklamı yapan yazarların neden hesapları uçurulmadı.

yukarıdaki yazar da demiş ki demokratik bi sözlük. bir tane homofobik huzursuzun yaptığı şikayet üzerine reklam bahanesiyle iki hesap kapatılmış ancak reklam yapan diğer yazarlara yaptırım uygulanmamıştır.

(bkz:ekşi çöplük)
şu anda çıkıp geldiğim yer. toplamda bir yazar bir de çaylak hesabımın olduğu yer. ve gerçekten kaliteli yazılar yazan kişi sayısı bir elin parmağı kadar ya kaldı ya da kalmadı. 10000 yazar varsa 9900'ü nefretini kusmaya yer arıyor. kimisi eşcinsellere nefret kusuyor kimisi hayvanlara nefret kusuyor kimisi sırf aynı görüşte olmadığı için başkasının mesaj kutusunu hiç duymadığınız küfürlerle dolduruyor vs ve sözlük yönetiminin bu nefret karşısında yaptığı herhangi bir şey yok. en sonunda ben de çıktım geldim ayı sözlük'te yazar olma kararı aldım.
kurucusu ssg ye eşcinsellik ile ilgili sorular sorulmuş. bu röportajı beğendim.

http://blog.radikal.com.tr/sayfa/eksi-so...
bir zamanlar okudukça keyif aldığım okudukça yeni bilgiler öğrendiğim sayfa...
oda tipki cümlenin başındaki sözcük gibi bir zamanlar...yapılan bir bilimsel araştırmaya göre jenerasyon değiştikçe aralarındaki sosyo kültürel farklılıklar artıyormuş.... ah nerede o eski ekşi yazarları
edit;son dönemlerde ergenler'in değişik sözcük argümanlarını kullanarak sözlüğü ahıra çevirmiştir
yazarı olsam da oradayken hep birşeylerin eksik olduğunu hissettiğim sözlük. bir çeşit savaş ortamı gibi. yazarlardan kaynaklanıyor tabii ki bu, ssg'den değil. oysa çok iyi yazarları sinesinde barındırıyor.

gün boyu oradayım. geceleri ise evdeysem girmediğim bir mekan. elime içkimi alarak hemen buraya -ayı sözlüğe- koşuyorum. ayılar arasında dostluk ortamı var. rahat ediyorum burada. itiraflar ediyorum, özlemlerimden, pişmanlıklarımdan söz ediyorum. herkes de anlıyor. kimse "derdini sikeyim butonu"na basmıyor.

hep derim erkek eşcinsellere gay (neşeli) derler. bunun bir "hikmeti" var işte.
şerefsiz sürüsünün üyelerinden biri daha tutuklanmış.

https://eksisozluk.com/no-ceilingin-tutu...

kısmetse iki tane de ben tutuklatacağım. avukatım yönetimi aradı, suçlamalar ile ilgili ekran alıntılarını ve yazışma geçmişlerini istediler, hukukçularımız incelesin 2 gün içinde size döneceğiz dediler. aradan 5 gün geçti yönetim hâla avukatımı aramadı.

2 yıldır yazar olduğum oluşum.
yazar olmaya bu kadar yaklaşmışken gece gönderdiği maille* beni dumura uğratımış sözlük
  • /
  • 3