ensest ilişki

irlandalı ya da çinli bir elamanla da yatsanız ne de olsa genetik olarak ellinci(sayıyla 50.) dereceden kuzen olacağınızdan kimle yaparsan yap enseste girer gardaşlar.
o yüzden çok şaapmayın.
babasıyla yatan zengin bir kız arkadaşım olmuştu(annem ne zaman tatile/dışarıya gitse birlikte oluyoruz dediydi,şaşırmamıştım çünkü olagelen durumlar)
abisiyle yatan iki eş cinsel arkadaşım var(dı) (genelleme yapmak istemem ama ikisi de boşnak/arnavut asıllıydı)
ha ben yapar mıyım asla ama kınamam
kınadığını yaşamadan ölmezsin.
bu yüzden hep jet set zenginleri kınıyorum her gün.
bana göre 18 yaşından büyük olunduğu takdirde ayıpsanmaması gereken bir ilişkidir. her iki tarafın rızasının olması yeterlidir ve başka kimseye laf düşmez.
karşılıklı rıza varsa, istismar yoksa, bunun hele de eşcinseller tarafından karşı çıkılmasını, afaroz edilmesini ben de anlamıyorum. sanane kardeşim kimin kimle ne yaptığından.

neyse, ben bu durumun muhtemelen olabilecek en üç örneğini izlemiştim, yanılmıyorsam adları peters ikizleri olarak geçiyor, iki tane doğru avrupalı, 20 yaşlarında atletik vücutlu tek yumurta ikizi olan iki elemanın birbirini siktiği videolar vardı, çok enteresan bir görüntüydu bence. öyle tiksinme, ayıplama gibi şeyler de hissetmemiştim hiç.
iki yetişkin arasında, karşılıklı rıza olması durumunda bu ilişki türünü ayıplamak için bir tane mantıklı sebep bulamıyorum ben. ama bir de "rızanın inşası" sorunsalı var. bu rıza özgür bir ortamda kendiliğinden gelişerek mi ortaya çıktı yoksa aile fertlerinden baskın olanın ikna etme/kandırma durumu mu söz konusu. şimdi ensest dışındaki ilişkileri neden bu şekilde analiz etmiyorsun da bunu ediyorsun diye sorabilirsiniz. sebebi aile içi ilişkilerin çok daha karmaşık, kapalı ve sömürüye açık olması.
dünyaya bakamayacakları engelli bireyler getirmedikleri sürece bence birlikte olmalarında bir problem yok. karar verildi, sikişebilirsiniz.
yine bir "eşcinsellere de böyle bakılıyor vs" mantığıyla ve "karşılıklı rıza varsa" ile bazı yazarların izin verdiği eylem.

ben yine eşcinselsek bu hiçbir dini, milli, ahlaki, ailevi değerimiz ve kriterimiz olmayacak anlamına gelmiyor diyeceğim.
keşke bir bu başlığa, bir pedofiliye bir de iki erkek arasında aşk olamaz başlıklarına yazmasaydım diyorum.
her yenilendiğinde bu başlıklar muhakkak bir iğnelemeler, bir acayip yorumlar, mesajlar alıyorum.
arkadaşlar benim bu konulardaki görüşüm budur, sonuna kadar da arkasındayım fikirlerimin. böylesine ciddi konularda yüzeysel, çoğulcu konuşmak/ yazmak/ argüman üretmek kolay ancak ben o çoğulcu fikrin aslında ne kadar çürümüş olduğunun fazlasıyla bilincinde bir insanım.

tanım: iki reşit(!) birey ve karşılıklı rıza olduğu müddetçe kimseyi ya da en azından beni asla ilgilendirmeyen ilişki türü.
iki tarafın rızası varsa gayet de normal bir ilişki. yapan varsa da saygı duyarım hiç de dışlamam.

burada bile kötülenmesini anlayamadım , homofobiden ne farkı var o zaman bu yaptığınızın? siz bile böyleyseniz yazık o zaman.
bana iğrenç geldiği halde ensestlerle hiçbir sorunum yok, çünkü neden olsun. bamya yemeği de bana iğrenç geliyor fakat bamya yiyen insanların bana zararı var mı? yok. ahlak falan bıdı bıdı edenler hala ahlak üzerine hiç düşünmemişler, belli. modern toplumun ahlaki nosyonu pragmatiktir. onun haricinde sizin ahlakınız sizi ilgilendirir.
riza bağlamında ele alınmış, homofobiye atıfta bulunulmuş vesaire. ensest ilişkide, bireyler kendisi ile kan bağı bulunmayan kişilere değil de kan bağı bulunan kişilere mi ilgi duyabilmektedir sadece?

ben bu ilişki türünün cinsel yönelimle bir tutulamayacağı kanısındayım. rıza dersiniz, seçim dersiniz, irade dersiniz, zevk dersiniz, aşktan dersiniz anlarım. ama homofobi ile ensestfobi bir değildir kanımca.
okuduğum bir metinde - (okuyom ben ya) - şöyle diyordu: "dini metinler erkekler üzerinden konuları işler, özellikle de yaradılış ve dünyada üreme konusunda. çünkü kadın üzerinden ilerleyen bir metin, ensest ilişkileri de gizliden meşrulaştırmış olur."
"aşk aşktır" ideolojisine sahip bireyler olduğumuz düşünülürse gayet normal durumdur. ortada bir istismar yoksa iki kişinin rızasıyla dahil olduğu bir ilişkiyi kınamaya gerek yok.
  • /
  • 3