eşcinsel cinayetleri

ülkemizde sıkça rastlanan cinayet türüdür.
sadece bir eşcinseli, sadece bir insanı değil, otopsi yapılırsa yaşanmasına izin verilmeyen kaç insana ait tutkuyu öldürdüğümüzü görebileceğimiz cinayetlerdir.
http://www.milliyet.com.tr/2005/01/12/son/sontur31.html

http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2002/01/19/77703.asp

http://www.posta.com.tr/turkiye/haberdetay/mecidiyekoy_de_escinsel_cinayeti.htm?articleid=39426

http://www.gazeteturka.com/news_detail.php?id=81873

çoğaltılabilir.
nasıl bir nefrettir be kardeşim. bu kadar nefreti hakkettiğime göre madem öyle ver bir yular, boynuma geçirip balkondan atlayayım. *
ilkel homofobi ve transfobinin kaçınılmaz sonucu.
farklı olana karşı kafada kurulmuş genel geçer şablonlardan dolayı duyulan yok etme isteğinin vücud bulmuş hali. kendimize olan güvensizliğimizin, cahilliğimizin, birarada yaşama başarısızlığımızın, farklılıklara tahammülsüzlüğümüzün ürünü. içinde zerre kadar pişmanlık barındırmayan cinayet türüdür.

(bkz: linç)
(bkz: maskeli ahlakçılık)
yaşayan herkes suçludur bu konuda.

homofobi veya transfobi olarak kısa geçirtiyoruz konuları biraz daha derine inmek lazım.
insanlar homoseksüelliği bilmiyorlar, bırakın bunu bilmeyi heteroseksüellikte hayatı boyunca orgazm olmamış binlerce kadın ve erkek var. cinsellik tabu olan ülkede bastırılmışlık fazla oluyor. bu bastırılmışlık cinsel ilişki sonrasında pişmanlık ile ortaya daha fazla çıkıyor ve kişi kendi onurunu düşündüğü için karşısındaki kişiyi öldürebilir.

neden suçlu herkes?
toplum iki yüzlü evli eşcinseller var, bunlar suçlu
piyasada her gece birisini dikmeye kalkan, güzel örnek olan tipler var, bunlar da suclu
gayliği gördüğü duyduğu kadar anlayıp, 17-18 yaşında harcanan saf tipler de suclu
bunlara göz yuman diğer insanlar da suçlu, cünkü bu sorunu çözecek kimse bir şey yapmıyor.

sonucta ilk cinayet değil bunlar ve son da olmayacaklar.
ahmet yıldız davası bile yeni yeni çözümlenmesine ragmen, suçlu halen bulunamadı. bazı insanlar göz ardı ediyor bu olayları. unutmaması ve herkesin kendi topluluğun arkasında durması lazım. istanbulda yaşayan binlerce eşcinsel olmasına rağmen kaç kişi bu olayları üstün körü üzülmek adına bi şey yapmıştır ki,
bazen ağlanacak halimize gülüyoruz.
kanı bozuk katillerin işlediği iki yüzlü toplumun onaylayıp sıradanlaştırdığı cinayet.kendileri gibi olmayanı toplum istemiyor eğer bu ibneyse ölmesine hocalar,anneler babalar abiler onay veriyor azmettiriyor.devletin polisi hakimi katilden yana koyuyor tavrını.bu cesaret veriyor diğer katillere ama bitiremeyecekler bizi.bizi öldürdükçe yenilerimizi doğuracaklar onların kökü kurumadan bizimde kökümüz kurumayacak.bir anadolu deyişinde dediği gibi ozanın:
(bkz: sayılmayız parmak ile tükenmeyiz kırmak ile)
mehmet murat somerin peygamber cinayetleri adlı kitabında; homofobik bir gayin, gerçek isimleri peygamber adıyla aynı olan travestileri, o zamanki ölüm şekillerine benzer yollarla öldürerek seri cinayetler işlemesini bir travestinin dilinden anlatan kitabı okunasıdır.
katil zanlılarının töre cinayetlerinde olduğu gibi farklı yaptırım uygulanması gereken cinayetlerdir.örneğin para için yapılan cinayetlerde suç işleyeni açlığa, işsizliğe iten sebepler hala insani nitelik taşısa da bu tip cinayetlerin altında sapkınlık yatmaktadır.
http://gayhaber.blogspot.com/2012/04/sessiz-kalma-suca-ortak-olma-demek-icin.html
sabit fikirli ve aşırı kıskanç eşcinsellerin işlediği cinayetlerdir kanımca. 2. sayfa haberlere veya polis tutanaklarına para yüzünden veya şantaj olarak düşer
sabah sabah moralimi bozan bir tanesi de aydında işlenmiştir. bu nefret bu öfke neden ? bunu yapanların hiç mi insani duyguları yok dedirten cinayetler. her canlının iyi ya da kötü, doğru ya da yanlış bir şekilde yaşamaya hakkı vardır. bunu kimse kimsenin elinden alamaz... *
  • /
  • 3