eşcinsel cinayetleri

pasolini. italyan şair, yazar, senarist ve sinema yönetmeninin, 1975 yılında bir sahilde, feci bir şekilde dövüldükten sonra, kafasının üzerinden arabayla geçilerek feci bir şekilde öldürülmesi.


(bkz: pier paolo pasolini)
bazı haberler de cinayet kadar içler acısı olabiliyor.

http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=12420...
dün bir yenisi daha yaşanılan aşağılık cinayet türü.

diyarbakırlı kardeşimiz eşcinsel arkadaşa oral seks yaptırmış o da sıra sende deyince beş yerinde bıçaklamış.ne kadar sıradan ne kadar düz ne kadar akıl dışı bir savunma.
be hey aklını idrak yollarını siktiğimin şerefizi o adam erkek sende ha sen ona yapmışsın ha o sana.sonuçta yaptığın eşcinsel bir eylem.o çok değer verdiğin değersiz erkekliğin sikin elin herifinin azındayken nerdeydi?
madem bi bok yedin yaptın işine gelmediyse niye tavuk keser gibi kestin elin garibini.o da isterdi partneriyle özgürce dolaşmayı seks yapmayı.büyük ihtimal evliydi yer sıkıntısı çekiyordu ki park köşelerinde döşek yoldaşı bulup yaptı.tabi biliyordun onun bu kadar çaresiz ve düşkün olduğunu ondan cesaret alarak öldürdün.suçlu sensin suçlu iki yüzlü toplumun suçlu pislik ahlak anlayışınız suçlu devlet sana bu gücü veren tüm heteroseksüeller olarak suçlusunuz.
içimizi o kadar suçlulukla doldurmuşsunuz ki senin gibi adamlarla park köşelerinde cinsellik gibi bir duyguyu paylaşıyoruz.
bir allahın kulu da çıkıp lanetlemedi bu eylemi.hiç bir sivil toplum örgütü eyleme davet etmedi.bir kadın ölünce bir çocuk istismara uğrayınca mangal da kül bırakmayanlar sokaklarda kıçını yırtanlar* nerdesiniz?
neredesiniz insan hakcılar demokrasiciler hayvanların bile yaşama hakkını savunanlar.o eşcinsel diye hayvandan da mı aşağılık.uğruna bırak alanlara çıkmaya iki kelam laf etmeye de mi değmez be.
şimdi biz ne yapalım evimizin için de bile korkarak yaşatıyorsunuz.aldığımız nefesi bile sorgulatıyorsunuz bizde elimize silah alıp tüm heteroseksüelleri tarayalım mı?

http://www.haberturk.com/gundem/haber/78...

yapılan araştırmalara göre her yıl artarak devam eden cinayetlerdir. 2012 de zirve yapmıştır. önlem maalesef yok.

http://bianet.org/bianet/lgbtt/142222-tr...
17 yaşındayım
ismimin baş harfleri r.a
( eski mısır da güneş tanrısı)
ne burası eski mısır
ne de ben güneş
kulaklarım dolu öldüm ben
birinde silahın korkunç sesi
diğerinde sizin sessizliğiniz

r.a ailesi tarafından eşcinsel olduğu için öldürüldü
http://www.radikal.com.tr/turkiye/evinde_bicaklanarak_olduruldu-1141176
azınlıkların azınlığı olduğumuzu bir kere daha gördük.
cesedi morg köşelerin de kalacak.bir satır geçmeyecek haber bültenlerin de.gazeteler çarpık ilişkinin feci sonu diyecek.ölümü meşrulaştırılacak.adı anılmayacak zorla evlendiği insan bile çocuklarına anlatmayacak babalarını.
dünyanın yüzünden silinip gidecek diğer adı silinenler gibi.
hatay'daki nefret cinayetini kaosgl.org daha detaylı aktarmış, http://www.kaosgl.com/sayfa.php?id=15248...
haber olduğu zaman ısrarla 'eşcinsel' kısmına vurgu yapılan, 3.sayfa muamelesi gören olaylardır. böyle cinayetlerin nefret suçu kapsamına girmesi gerekirken insanların hayatlarının halı altına süpürüldüğü, doğru dürüst/adil bir yargılamanın yapılmadığı bir ülkede yaşamak,ne acı...
toplam sayısı kocası tarafından öldürülen hetero kadın cinayetlerinin sayısını yarılamayan sayıdadır.
öldürülenin eşcinsel olması özellikle gözlere sokularak öldürülmeği haketti havası verilen cinayetler.
eşcinsellerin kurban olduğu cinayet türü. seks için evine çağrılan, kim olduğunun da doğru dürüst bilinmediği birinin evine gelip eşcinsel bireyi öldürmesi, parasını veya eşyasını gasp etmesi durumu. aslında amaç hırsızlıktan ziyade bir tür nefret cinayeti oluyor bu tip durumlarda zira maktül öldürücü seviyenin çok daha üzerinde (mesela defalarca her yerinden bıçaklanmak) darbeye maruz kalıyor. kendine eşcinsel olmayı yediremeyen insanların, genelde seks sonrası cinsel enerjilerini attıktan sonra pişmanlık duyarak ve eşcinsel ilişkiye girmiş olmaktan duydukları öznefretlerini ilişkiye girdikleri kişiden alma durumları oluyor. işin gasp olayı sadece kılıfı oluyor. eğer yakalanırlarsa mahkemedeki ifadelerinde "beni evine sohbete çağırmıştı, evde bana ters ilişki teklif etti, çok sinirlendim, kendimi kaybettim" şeklinde oluyor.

emre kuytu ve baki koşar bu şekilde öldürülmüşlerdi.
  • /
  • 3