eşcinsel cinayetleri

17 yaşındayım
ismimin baş harfleri r.a
( eski mısır da güneş tanrısı)
ne burası eski mısır
ne de ben güneş
kulaklarım dolu öldüm ben
birinde silahın korkunç sesi
diğerinde sizin sessizliğiniz

r.a ailesi tarafından eşcinsel olduğu için öldürüldü
farklı olana karşı kafada kurulmuş genel geçer şablonlardan dolayı duyulan yok etme isteğinin vücud bulmuş hali. kendimize olan güvensizliğimizin, cahilliğimizin, birarada yaşama başarısızlığımızın, farklılıklara tahammülsüzlüğümüzün ürünü. içinde zerre kadar pişmanlık barındırmayan cinayet türüdür.

(bkz: linç)
(bkz: maskeli ahlakçılık)
dün bir yenisi daha yaşanılan aşağılık cinayet türü.

diyarbakırlı kardeşimiz eşcinsel arkadaşa oral seks yaptırmış o da sıra sende deyince beş yerinde bıçaklamış.ne kadar sıradan ne kadar düz ne kadar akıl dışı bir savunma.
be hey aklını idrak yollarını siktiğimin şerefizi o adam erkek sende ha sen ona yapmışsın ha o sana.sonuçta yaptığın eşcinsel bir eylem.o çok değer verdiğin değersiz erkekliğin sikin elin herifinin azındayken nerdeydi?
madem bi bok yedin yaptın işine gelmediyse niye tavuk keser gibi kestin elin garibini.o da isterdi partneriyle özgürce dolaşmayı seks yapmayı.büyük ihtimal evliydi yer sıkıntısı çekiyordu ki park köşelerinde döşek yoldaşı bulup yaptı.tabi biliyordun onun bu kadar çaresiz ve düşkün olduğunu ondan cesaret alarak öldürdün.suçlu sensin suçlu iki yüzlü toplumun suçlu pislik ahlak anlayışınız suçlu devlet sana bu gücü veren tüm heteroseksüeller olarak suçlusunuz.
içimizi o kadar suçlulukla doldurmuşsunuz ki senin gibi adamlarla park köşelerinde cinsellik gibi bir duyguyu paylaşıyoruz.
bir allahın kulu da çıkıp lanetlemedi bu eylemi.hiç bir sivil toplum örgütü eyleme davet etmedi.bir kadın ölünce bir çocuk istismara uğrayınca mangal da kül bırakmayanlar sokaklarda kıçını yırtanlar* nerdesiniz?
neredesiniz insan hakcılar demokrasiciler hayvanların bile yaşama hakkını savunanlar.o eşcinsel diye hayvandan da mı aşağılık.uğruna bırak alanlara çıkmaya iki kelam laf etmeye de mi değmez be.
şimdi biz ne yapalım evimizin için de bile korkarak yaşatıyorsunuz.aldığımız nefesi bile sorgulatıyorsunuz bizde elimize silah alıp tüm heteroseksüelleri tarayalım mı?

http://www.haberturk.com/gundem/haber/78...

sadece bir eşcinseli, sadece bir insanı değil, otopsi yapılırsa yaşanmasına izin verilmeyen kaç insana ait tutkuyu öldürdüğümüzü görebileceğimiz cinayetlerdir.
toplam sayısı kocası tarafından öldürülen hetero kadın cinayetlerinin sayısını yarılamayan sayıdadır.
haber olduğu zaman ısrarla 'eşcinsel' kısmına vurgu yapılan, 3.sayfa muamelesi gören olaylardır. böyle cinayetlerin nefret suçu kapsamına girmesi gerekirken insanların hayatlarının halı altına süpürüldüğü, doğru dürüst/adil bir yargılamanın yapılmadığı bir ülkede yaşamak,ne acı...
yapılan araştırmalara göre her yıl artarak devam eden cinayetlerdir. 2012 de zirve yapmıştır. önlem maalesef yok.

http://bianet.org/bianet/lgbtt/142222-tr...
sabah sabah moralimi bozan bir tanesi de aydında işlenmiştir. bu nefret bu öfke neden ? bunu yapanların hiç mi insani duyguları yok dedirten cinayetler. her canlının iyi ya da kötü, doğru ya da yanlış bir şekilde yaşamaya hakkı vardır. bunu kimse kimsenin elinden alamaz... *
katil zanlılarının töre cinayetlerinde olduğu gibi farklı yaptırım uygulanması gereken cinayetlerdir.örneğin para için yapılan cinayetlerde suç işleyeni açlığa, işsizliğe iten sebepler hala insani nitelik taşısa da bu tip cinayetlerin altında sapkınlık yatmaktadır.
kanı bozuk katillerin işlediği iki yüzlü toplumun onaylayıp sıradanlaştırdığı cinayet.kendileri gibi olmayanı toplum istemiyor eğer bu ibneyse ölmesine hocalar,anneler babalar abiler onay veriyor azmettiriyor.devletin polisi hakimi katilden yana koyuyor tavrını.bu cesaret veriyor diğer katillere ama bitiremeyecekler bizi.bizi öldürdükçe yenilerimizi doğuracaklar onların kökü kurumadan bizimde kökümüz kurumayacak.bir anadolu deyişinde dediği gibi ozanın:
(bkz: sayılmayız parmak ile tükenmeyiz kırmak ile)
yaşayan herkes suçludur bu konuda.

homofobi veya transfobi olarak kısa geçirtiyoruz konuları biraz daha derine inmek lazım.
insanlar homoseksüelliği bilmiyorlar, bırakın bunu bilmeyi heteroseksüellikte hayatı boyunca orgazm olmamış binlerce kadın ve erkek var. cinsellik tabu olan ülkede bastırılmışlık fazla oluyor. bu bastırılmışlık cinsel ilişki sonrasında pişmanlık ile ortaya daha fazla çıkıyor ve kişi kendi onurunu düşündüğü için karşısındaki kişiyi öldürebilir.

neden suçlu herkes?
toplum iki yüzlü evli eşcinseller var, bunlar suçlu
piyasada her gece birisini dikmeye kalkan, güzel örnek olan tipler var, bunlar da suclu
gayliği gördüğü duyduğu kadar anlayıp, 17-18 yaşında harcanan saf tipler de suclu
bunlara göz yuman diğer insanlar da suçlu, cünkü bu sorunu çözecek kimse bir şey yapmıyor.

sonucta ilk cinayet değil bunlar ve son da olmayacaklar.
ahmet yıldız davası bile yeni yeni çözümlenmesine ragmen, suçlu halen bulunamadı. bazı insanlar göz ardı ediyor bu olayları. unutmaması ve herkesin kendi topluluğun arkasında durması lazım. istanbulda yaşayan binlerce eşcinsel olmasına rağmen kaç kişi bu olayları üstün körü üzülmek adına bi şey yapmıştır ki,
bazen ağlanacak halimize gülüyoruz.
ülkemizde sıkça rastlanan cinayet türüdür.
pasolini. italyan şair, yazar, senarist ve sinema yönetmeninin, 1975 yılında bir sahilde, feci bir şekilde dövüldükten sonra, kafasının üzerinden arabayla geçilerek feci bir şekilde öldürülmesi.


(bkz: pier paolo pasolini)
mehmet murat somerin peygamber cinayetleri adlı kitabında; homofobik bir gayin, gerçek isimleri peygamber adıyla aynı olan travestileri, o zamanki ölüm şekillerine benzer yollarla öldürerek seri cinayetler işlemesini bir travestinin dilinden anlatan kitabı okunasıdır.
azınlıkların azınlığı olduğumuzu bir kere daha gördük.
cesedi morg köşelerin de kalacak.bir satır geçmeyecek haber bültenlerin de.gazeteler çarpık ilişkinin feci sonu diyecek.ölümü meşrulaştırılacak.adı anılmayacak zorla evlendiği insan bile çocuklarına anlatmayacak babalarını.
dünyanın yüzünden silinip gidecek diğer adı silinenler gibi.
ilkel homofobi ve transfobinin kaçınılmaz sonucu.
  • /
  • 2