eşcinsel olmak değil eşcinsel ilişki yaşamak günahtır

"düşünce özgürlüğü suç değil, düşünceyi açıklamak suç" gibi bir şey...

ya da

"acıkmak değil yemek yemek suç"

vs

biraz saçma, biraz manasız...
islama göre durum böyledir.

islama göre açıklama yapacağım ki yanlış bilgilendirme olmasın. en nihayetinde sözlük formatındayız.

islam inancına göre bir günahı fiiliyata dökmedikçe, düşünceden sorumlu tutulmazsınız. bilakis günahtan geri döndüğünüz için sevap bile alırsınız.

bu da böyle bir tanımdır.
altında dine saydırılan bir başlık açmak istemezdim. amacım o değildi. başlıktaki ifadenin "islam"dan mı yoksa, bir yorumdan mı kaynaklandığını bilmiyorum. çok tuhaf geliyor. nasıl olabilir ki böyle bir şey?

o kadar basit değil...

- sen busun ama, sen bu olma!
+ ?*&%

ne ki bu? bunu ben mi seçtim gerçekten? ben mi kaşındım?

bu, orta yerde duran yüklü bir parayı alıp kaçabilecekken ve de bunu isterken, yapmamak gibi bir şey de değil ki...

bu nasıl bir şey ki...

içki içsen eyvallah... gençliktir falan filan, kumar bıdı bıdı, karı kız oohhhooooo, hemen her şey hoş görülebiliyor ama bu... yok, olmaz.

evlen, neden evlenmiyorsun, kız arkadaşın var mı, kız arkadaşın yok mu, niye kızlara bakmıyorsun vb sorularla yaşamak...

hadi kendini ve başta evlendiğin kişi olmak üzere, herkesi kandırıp evlendin; hadi cinsel olarak da sorun yok... ya duygusal olarak? hep yarım yaşayacaksın. hayatın boyunca.

eğer öyleyse, hiç dünyaya gelmemek isterdim. geldim. bir an önce gitmek isterim.

bilmiyorum agalar...
değildir. şu ilüzyonlarınızdan bir kurtulun artık.
herkes aynı şeyi söylüyor, heteroseksüel insanların ağzına sakız olan laf. hadi siz de o zaman ömrünüzün sonuna sonuna kadar kimseyle sevismeyin, bastırın duygularınızı. sen yapabilirsen söz ben de yapacağım.
peki eşcinsel olup aseksüel şekilde yaşamak sizi arzulayan başka erkekleri aldatmak/kandırmak bağlamında günah değil midiri bana sorgulatan, bildiğim tüm doğruları ters yüz ederek beni moral bozukluğuyla yataklara hapseden ve yeni günahlara iten açıklama. üzgünüm ama din ya da başka bir şey fark etmez, kim ne derse desin varoluş biçimi ve getirisi günah oluşturmaz, belki şekillerden, etiketlerden ziyade niyetlere bakılsa daha mantıklı olacaktır.
penisin dişi anüsüne mi girdiğini erkek anüsüne mi girdiğini kontrol eden melekler sanırım bu durumdan rahatsız. fark ne acaba sevgili allah?
olmayan yasaktır. kuran'da bunun aksini iddia eden ayet yok * * *

gel gör ki başlıktaki gibi düşünenler çoğunluktadır
"eşcinsellik bağırsak paraziti, baba eksikliği gibi sebepler sonucu oluşmuş hem hastalık hem de bir sapkınlıktır. ama aynı zamanda imtihan da. imm, tabi çok pis bir şey, doğaya da aykırı. hayvanlarda bile yok mesela. hem zıt kutuplar birbirini çeker ki."

gibi bir kafaya sahip sevgili homofobik muslimboy ve muslimgirl'lerin en ılıman versiyonlarının dillendirdiği cümle. bu lafı duyunca "evet hayatım şimdi siktir olabilirsin," gibi gayet şık cümlelerle kişi savuşturulabilir. eşcinselliği "anal seks"e indirgeyen bir din ve müritlerinin düşüncelerini umuyorum sevgili saf, temiz eşcinsel arkadaşlarım ciddiye almıyordur.
tabi bunun yanında dini bütün bir heteronun da erkek çocuklarını kuran öğretmek vaatleriyle kandırıp tecavüz etmesi farzdır. hatta çocuklar küçük yaşta eşcinsel ilişkinin ne kadar kötü bir şey olduğunun farkına varsınlar da büyüyünce doğru yoldan sapmasınlar diye uygulanan bir yöntemdir bu. *