eşcinsel terapisi

gıcır gıcır bir ekmek kapısı. önce eşcinseller kabul edilmeyip dışlanıyor, gerek sindirerek, gerekse öldürerek toplumdan soyutlanıyor. sonra birden bu istenmeyen eşcinseller üzerinden kafalarda bir ışık yanıyor, topluma yeniden kazandırma düşüncesi oluşuyor; hem de normalleştirerek. yani bildiğiniz eşcinseller heteroseksüel oluyor. hadi ya!

sen kalk bastırılmış duygularını yaşayamayan binlerce eşcinsele bu duygularını yaşaması adına yardım etme de, o duyguları gömüp üzerinden heteroseksüel kimlik filizlendir. ne kadar da etik bir değişim-dönüşüm programı. aile baskısı, din baskısı, toplum baskısı altında iyice ezilmiş eşcinselleri seç, onları tedavi et, sonra onların sahip olacağı bedensel/ruhsal/hormonal karmaşa, kimlik bunalımı üzerinden sonuçları yayınla. sonrasında olacaklarsa belli; mutsuz insanlar, mutsuz evlilikler, penisismus, tecavüzler. sonra da al sana yeni bir ekmek kapısı. vay canına!

burnuma daha çok yeni türeyecek eşcinseller arası şiddet eğilimi kokusu geliyor. tedavi olanların eşcinselleri reddi, hadi hayırlısı!
böyle bir tedavi şeklinin olması bile beni, kah kahalara sürüklemekte.
bilimsel olarak böyle bir değişimin milyonda bir bile olabilceği nin garantisini veremeyen psikolog lar ve psikiyatrist ler.
acaba bir sineği, kelebek yada bir fareyi, aslan yapabilirlermi ? şayet bunları becerebilirlerse o zaman bu başlıktaki tedavileri sonuç verir.
ama bence boşuna çaba göstermekteler, biraz para tuzağı gibi geliyor bana böyle tedavilerin olması.
bir insanın cinsel kimliğinin önüne ne kadar geçile bilir, elinize alın bir domates yavaş yavaş sıkmaya başlayın o da elbet bir yerde patlıyacaktır.

kimse unutmasın ki bu bir hastalık değil, allah vergisi kimse bunu değiştiremez...
hüseyin kaçın amcamızın facebook grubu. paylaşımlara özellikle trans arkadaşlar güzel protestolarda bulunuyorlar.

https://www.facebook.com/groups/115452918467828
boşalma anından sonra, aslında ben erkeklerden çokta hoşlanmıyorum diyen adamların hastalık olarak gördükleri kimliklerini ısrarla tedavi etme çabası
çabanıza sağlık diyemeyeceğim

david matheson'u da eklemek gerekli bu zırdeliler ordusuna. bu dinci de eşcinsellik hastalıktır, tedavi edilir zırvaları ile ortalığı karıştırmıştır yıllarca. ama gel gör ki en sonunda kendisi eşcinsel olduğunu açıklamıştır. terapiler sırasında neler yaptı allah bilir *

https://www.theguardian.com/world/2019/j...
kambersiz düğün olmaz!
karşınızda yeni akit ve ahmet emin seyhan. o kadar azmışlar ki başlığı yazarken bile şehvetleri hissediliyor yeni ak-itçilerin ve o doktorun. kızayım diyorum ama yazılanları okurken gülmekten gözlerimden yaşlar geldi.

"bakın tıp ne diyor; "hasta"... ille de size "ibne" mi denilmesini istiyorsunuz ey lgbt'liler? bu yazıdaki tavsiyelere kulak verin ve tedavi olun; hem kendi sağlığınız hem de toplum sağlığı için" diye buyurmuşlar.

https://www.yeniakit.com.tr/haber/escins...
ben bu terapilerden almıştım.
çünkü,
açık fikirli bir insan değildim.
erkeklerle uğraşmak istemedim.
çocuk sahibi olmamaktan korktum.
kültürü karşıma almak istemedim.
anal seks yapmak istemedim.
gibi gibi sebeplerle bu terapilerden aldım.
aşırı ciddiyetle takip ettim. ödevleri yaptım.
yoğunlaştım. düşündüm.
sonuç ne oldu biliyor musunuz?
psikoloğum bana aşk şiirleri yazdı, aşını ilan etti.
evli barklı çocuklu adam.
asla şekil almayan yabani bir çalı olduğumdan,
asla bu terapilerle değişmedim.
terapisti değiştirdim.
2012-2013 senelerinde hüseyin kaçın isimli bir doktorun eşcinselleri hetero yaptığına dair bir söylenti vardı. yorumları okuduğum da “hocam çok sağ olun beni bu illetten kurtardınız” falan diye yorumlar görmüştüm. abi siz gerçekten iyi misiniz ne illeti ya ne kurtarılması öf öf.
http://escinselterapi.net/forum/index.ph...

bu linkte güya iyileşen insanların yazdıklarını okuyunca boğazım düğümlendi. insanların 'normal' olabilmek için ne kadar cabaladığını ve tam olarak psikolojilerinin alt üst olması noktasında iyileştiklerini ve normal birer insan olduklarını düşünmesi çok üzdü beni.
çin halk cumhuriyeti'nde lgbti bireyleri elektroşok ile tedavi (!) ederek heteroseksüel yapıyorlarmış. bu tip tedaviler aleyhine açılan davalarda lgbtiler lehine kararlar alınmış. devletin eşcinsellerle sorunu olmamakla birlikte bazen hipnoz ve reçeteli ilaçların da eşlik ettiği bu tip terapilerin (!) bazı hastanelerde halen uygulanmakta olduğu ve artan bir şekilde destek görmekte olduğu iddia ediliyor.

aşağıdaki video 2017'den.şu haberde ise amerika birleşik devletleri'nde 2018 yılında 698,000 kişinin bu tip terapi hizmeti aldığı iddia edilmekte.

https://www.sixthtone.com/news/1003870/...

bu terapilere bir de para ödeniyor...
"'eşcinsellik onarım terapisi' adı verilen süreç, psikolojik, ruhsal ve bazen de fiziksel yöntemlerle cinsel yönelimi değiştirmeyi amaçlıyor.

birçok kişi tarafından etik dışı ve zararlı görülse de bu terapi kullanılmaya devam ediyor. eşcinsel onarım terapisi yapan doktorlar bu konuda konuşmayı reddediyorlar. ama bbc arapça, ürdün'de bu tür terapiler yapan bir doktorla ve bu terapinin sonunda intihar edecek aşamaya geldiğini söyleyenlerle konuştu."

https://www.bbc.com/turkce/haberler-duny...

bu terapiyi yapanlar iyi de para kırıyorlar. baskı sonucu bunlara gidenler için değil ama gönüllü gidenlerin sömürülmesinde sakınca yok.