eşcinsellerden kan almıyoruz

kısıtlama homofobiden değil, kan nakli uygulanacak hastanın kısa/uzun dönemde işlemden göreceği zararı minimuma indirme amacı güdülmesinden kaynaklanmaktadır.
bağışlanan kan hastaya nakledilmeden önce uyumluluk testlerinin yanı sıra bazı hastalıklar açısından da taranır. ancak yapılan bu tarama ülkeden ülkeye değişmekle birlikte genelde üç-beş* hastalıkla sınırlıdır. zaten kısıtlı sayıda yapılan tarama testleri tanı koydurmaz tüm hastaları yakalamaz.
bu nedenden dolayı kan bağışçısının uygunluğu da değerlendirilir. evet homoseksüel bireyler bulaştırıcılık anlamında yüksek risk taşımaktadır. bu nedenle nakledilecek hastanın korunması açısından bu durumun da uygunluğu değerlendirme sorgulamasında yer alması abes değildir.

eşcinsel bağışçılara yönelik bu kısıtlama sadece türkiye'de değil bir çok ülkede uygulanmaktadır. eşcinsellerle en barışık olarak bilinen belçika ve hollanda'da da, hiv konusunda halkını en iyi eğiten birleşik devletlerde de kısıtlama sözkonusudur. bilakis homofobik kararlarıyla gündeme gelen rusya'da böyle bir kısıtlama yoktur.

erkek eşçinselliği ve kısıtlamalarla ilgili ülkelerdeki durum için harita görseli : http://en.wikipedia.org/wiki/Men_who_hav...
cahillik tüm kurumları zapt etmiş.heryerden sızıyor artık.geçenler de twitırda kızılaya twit attım kaldırın bunu diye.aboooo senmisin bunu diyen kızılay gönüllülerimidir sistemin gönüllülerimidir nedir yardırdılar bana.yok insan sağlığı,yok yüzyıllık kurum,yok felaket anların da yardıma koşar.ne yaptıysam bu zavallılara derdimi anlatamadım.şimdi de başkanları çıkmış aynısını söylüyor.hiv ve kan yoluyla bulaşan hastalıklar maalesef bu memlekette eşcinsellerden geçtiğinie inanan milyonlarca insan var.hatta çoğu sağlık çalışanı.istatistikler gösteriyor ki gerek türkiye de gerek dünya da hiv pozitiflerin çoğu hetroseksüel.ama sen bunu gelde bu cahillere anlat.aaa ibneler çok sikişken o yüzden onlardan bulaşıyo diye savunuyor gavatlar.sanki kendi rusa gidip kılıfsız sikişmemiş gibi.yabancı sex işçilerinin bir çoğu cinsel yolla geçen hastalık taşıyor abaza erkeklerimiz onlarla korunmasız sex yapıp gelip karılarına çocuklarına bulaştırıyorlar onu.şu anda binlerce aids olduğunu bilmeyen insan geziyor sokakta.hastanelerin cildiye bölümleri herpes teşhisiyle gelen ev kadınlarıyla dolu.hepatit b olduğunu ancak çocuğu doğup onun da hepatit olduğu ortaya çıkınca anlayan namıslı anneler var.kimse de o forma evli olduğunuz halde karınızı aldattınızmı diye yazmıyor.
tanıdığım bir çok ibne korunmasız ilişkiye girmiyor rutin tahlillerini yaptırıyor.sokaktan geçen her 100 kişiye sorsanız 99 u bu testlerin adını bile bilmez ama iş ahkam kesmeye başlayınca ibneler zart ibneler zurt.
açıkçası kızılay ve başkanı zerre sikim de değil.ilk defa lise de o formu görünce mecbur kalmadıkça kan vermiyorum vermem de.hastalıklı hetero kanını temiz eşcinsel kanına değişiyorlarsa bu onların sıkıntısı.
bide eminim kan verdiğimiz hetero yüzde 90 homofobik olacağı için yardımcı olmaya hi gerek yok.araların da kan takası yapsınlar mazallah belli mi olur ibne kanından dolayı ibnelerşirler.
"ne vereyim abime" diye laf sokulabilir. ama ne kadar işe yarar bilmiyorum.
kanıtlarsak verebilecekmişiz. tey tey

http://gzone.com.tr/escinseller-kan-bagisi-yapabilecek-ama-bir-sartla/