eski sevgilinin düğününe gitmek

dün akşam gerçekleştirdiğim olay. eski sevgilimin, yakın arkadaşımın abisi olması sebebiyle ayıp olmasın diye düğününe gitmek zorunda kaldım. hayatımda giymediğim kadar pahalı şık parçalar aldım ve giydim. tecavüz kaçınılmaz ise zevk almak lazım diyorum, onu pişman edeceğim falan diye düşünüyorum. en iyisinden bakımımı yaptım. takımı da aldım ve salonun yolunu tuttum. taksi düğün salonuna yaklaşınca istemsiz bir titreme, terleme allahım dedim ne oluyor. salona girdim en yakın bir masaya oturdum. gram üzülmüyordum ta ki eski sevgilim damatlığıyla o salona girene kadar. misafirlerin arasından gelin ile birlikte masalarına doğru gittiler. gösteriler felan oluyor ama ben başka bir alemdeyim. istemsiz iki üç damla göz yaşı döktüm. ama ne tuhaftır ki bunlar eski sevgilime değildi. gelin çok güzel gülüyordu ne saf, ne masumdu. oracıkta o kıza her şeyi anlatmak istiyordum. göz göre göre birinin ateşe atılmasına izin veriyordum. birden eski sevgilimden o kadar soğumuştum ki nasıl bu kadar bencil olabilirdi? çevresindekilerin ağzı kapansın diye bir kızı harcıyordu. neyse takı saçmalığı başladı. takımı geline taktım şahısın yüzüne bakmadan çıktım salondan. kendimi taksiye atmamla ağlamam bir oldu. hayatımda ilk defa bağırarak ağladım. aklıma kendi kız kardeşim falan geldi. çok tuhaf bir duyguydu. hala başım ağrıyor ve boşlukta gibiyim. umarım geçer.
anladığım kadarıyla şu saçmalığı yaşamamak için bile yakın çevreden sevgili yapmamak gerek.filmlerdeki gibi hayır deyip sana koşmasını bekliyorsun ama sonuç öyle olmuyor.spotçu dükkanından alınmış ikici el buzdolabı gibi ayrılıyorsun mekandan.
ben de deneyeceğim. bakalım neler hissedeceğim.
ileride eski sevgililerimden birinin düğünü olacağını öğrenirsem fotoğraflarımızı bastırıp masalara koymayı düşünüyorum, karşısındaki kadının hayatını kendi hayatıyla birlikte uçurumdan atamaması için. aynı değil ama ilk sevgilim beni bir kız için terk ettikten sonraki tüm eski sevgililerime o sebeple nefret besliyorum. biraz da bundan kötülüğüm.
vahim olaydır. tavsiye edilmez.