esra erol'la evlen benimle

eve hapsedilen kadını bağlayan prangalardan birisidir.
ekrana kilitlenen kadınların içindeki dedikodu iç güdüsünü körükleyip ekrana bağlıyor.televizyonla uyuşan her beyin gibi sorgulamıyor düşünmüyor.dünya meseleleri ülke meselelerinden koparılıyor.devletin istediği düşünmeyen,eleştirmeyen,sorgulamayan bir birey ortaya çıkıyor.bu kadın çocuk yetiştiriyor daha sonra salıyor sokağa.onlar büyüyor ve istenilen sürüye yenileri ekleniyor.
bu tarz programların bir tanesinde bir kadının arayıp amsterdam da bir kadınla evlenip boşandığını söylemesinin ardından programa gidip ordan onu anlayacak bir kadınla izdivaç yapıp hollanda da gül gibi yaşayacaklarını söylemişti. ben şurdaki videodan seyrettiğim için:sonra ne oldu tam bilmiyorum ama sunucunun tepkisine lezbiyenler çok kızmıştı (lezbiyenlerin kızgın olması ne kadar az rastlanır bir durum). halbuki telefonu kapattıktan sonra sunucu kendi bildiğince kimsenin 'cinsel tercihlerine' laf edemeyeceğini ama bunun reklam yada şaka olduğunu ima etmiş ki haklı bencede. daha düzgün kapatabilirdi telefonu belki ama..yani karşısındaki de ciddiyse tam bir dangalakmış.
hollanda'da yaşayan türkiye'li bir lezbiyenin telefonla katılarak kendisine talip aramak istediği ve sonra esra erol ve şükelaları tarafından yuhlandığı homofobik evlendirme programıdır kendisi. izlenme rekoru çok fena sayılacak seviyededir maalesef ki.
gelen bay bayan herkesin özenle seçildiğini düşündüğüm program. ha bire gerilim, entrika. bir de esra erol'un iticiliği eklenince flash tv'ye kaçıp göbek atıyorm.
sen o kadar kriter belirle, şu kadar arabam, evim, maaşım var de, sonra gelen 100 talibi geri çevir. "elektrik hissetmedim." lafı artık sloganı tarzı bir şey oldu programın. bi keresinde genç bir kız çıkmış şey diyor.

"önceden evlenmişse, karısı ölsün. hatta trafik kazasında ölsün." büyük bir ciddiyet ve samimiyetle söylüyor. (bkz: söylenecek söz bulamamak)

"aşk" konusunu bu kadar basite indirmek de çok yardımcı oluyor program.

bi keresinde bir lezbiyen katılmış programa telefonla, sonucunun ne olduğunu hepimiz tahmin edebiliyoruz bence, yazık vallahi yazık. flash tvde de var ama o zaten evlendirme değil eğlence programı. rezilliğine gülünebiliyor en azından. *
arada bir hoş adamın boy gösterdiği gündüz kuşağının hareketli programı. valla biri çıkıpta ben bu ibneyi tanıyorum demesinden korkmasam oraya çıkıp gözüme kestirdiğim birkaç herifi kapaklamak istiyorum. sonrada esra erol'a dudak dudağa fotoğrafları gönderip eşcinsellere verdiğin destekten ötürü teşekkürler tatlım şeklinde not düşmek istiyorum. kesin kudurur karı.